Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ennyi kutyával...

Szerintetek ennyi kutyával lehet jó tenyésztő? (Link! )

Figyelt kérdés

Ápoltnak,jól neveltnek tűnnek,de ennyi kutyával lehet egyszerre érdemben foglalkozni?

http://www.youtube.com/watch?v=XDtano5LktI



2013. aug. 17. 13:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2013. aug. 17. 13:09
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

A NAGY tenyésztők nem úgy foglalkoznak a kutyáikkal, mint az, akinek egy-kettő van kedvtelésből tartva.

Bizony sok helyen szinte nagyüzemi módban tartják a tenyészkutyákat.

2013. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
A videón látni, hogy "érdemben" igazán megfelelően foglalkozik a kutyákkal.
2013. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Az igazán nagy tenyészetekben főállású gondozót vagy gondozókat foglalkoztatnak.

Én is dolgoztam ilyennél,nagy MEOE tótumfaktumok.Megbántam.Figyelmeztettek többen,hogy nem fizetik ki az alkalmazottaikat,nem hittem el.Én is megjártam velük.

2013. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2013. aug. 17. 13:35
 6/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Látszik, hogy a kutyák kiegyensúlyozottak, ápoltak. Van aki megteheti hogy ezzel foglalkozzon, akinek van anyagi háttere is, és megszállotja a fajtának.Így első látásra nekem okés tenyészetnek tűnik. Két hónapja én vigyázok egy rotitenyészetre a párommal, illetve csak az etetős, esti műszak a miénk, és 11 kutya van. Jelenleg nincs kölyök, ők mind felnőttek. Mind rendben van tartva, szeretve van, ápolva, gondozva, mozgatva.... nem lehetetlen, csak sok áldozatot követel. Azért van egyébként nagyobb tenyészet, hogy a szukákat a lehető legkevésbé használja ki. Egy szuka itt élete folyamán 2-3 almot hoz a világra.
2013. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Gondold el, hogy egy sima vonaltenyésztéshez ha valaki önálló vonalat akar létrehozni minimum 10 tenyészszuka szükséges, hogy meglegyen a megfelelő genetikai változatosság. Egy szukán életében születik 2-3 alma tehát a veteránok száma is elég nagy lehet egy kennelben, igazán a kutyák száma nem feltétlen kell, hogy mérvadó legyen egy kennel megítélésében. Sokkal inkább a kölyökkori szocializáció, szűrések, a felnőttekkel való megfelelő interakció és kapcsolat az ami fontos. Nekem is 15 kutyám van, minden nap sétálunk, játszunk velük, nem mondom, hogy mind járt kutyasuliba vagy naponta tudok velük egyesével annyit foglalkozni amennyit akkor tudnék ha egyedül lennének de valamennyi foglalkozást mind kapnak napi szinten és folyamatos interakcióban vagyok velük ami számukra fontos, hogy kiegyensúlyozottak legyenek és az alapokat is minden kutyának megtanítom valamint 6 hónapos korig mind a lakásban élnek velem, hogy megszokják a folyamatos zajt és jól szocializálódjanak.
2013. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Hát akármilyen jó tenyésztő én biztos nem vennék ilyentől kutyát! A kutyának a lényege az, hogy a gazda társa, nem az hogy fizetett ápolók gondozzák. Lehetnek boldogak meg jól ápoltak, de annak nem sok értelme van ha a szomszéd pistát nézik gazdának, mert ő ápolja őket, a gazda meg nem tud róluk semmit. Ennyi kutyával nem lehet személyesen foglalkozni, akármilyen profi, ez hideg, érzéketlen dolog, szerintem a tenyésztés nem csak arról kéne szóljon, hogy matematikailag kiszámoljuk, hogy hány kutyával egy még tökéletesebbet kitenyészteni. Adja őket társtuladonosnak. Amúgy meg szerintem egyáltalán nem tűnnek olyan boldognak, a folytonos ugatás, nyüszítés nem erre utal. Lehet egy kevésbé békés fajta nem tűrné ezt.
2013. aug. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A honlapjukat elnézve semmi gáz nincs.
2013. aug. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Imola Ágnes ***** válasza:
71%
A tenyésztés lényege, hogy lehetőleg több szukád és kanod legyen, hogy megfelelően tudd pároztatni őket, ahhoz, hogy a legmegfelelőbb kölykök legyenek, és olyan vérvonalat tudj létrehozni, ami megfelel a tenyésztés céljainak. Attól, hogy sok van, még ugyan úgy családi kutyák, kirándulni járnak, a tenyésztővel alhatnak. Több kutya kell ahhoz, hogy a szukát ne terheld meg. A németjuhász (vagy kanadai fehér, lényegtelen) is nagy mozgásigényű nem túl nyugodt kutya... örömében nyüszít, nem kínjában...szerintem nagyon jó kennel...
2013. aug. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!