Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azóta fél a kutyám amióta...

Azóta fél a kutyám amióta valaki beakart törni. Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Késő esdte kint ültem a kertben a kutya mellettem volt, mikor valamire felfigyelt a kert végében, elindult megnézni, és egyszer csak egy ember ugrott elő a bokrok mögül és gyorsan kimászott majd elfutott.Viszont a kutyám úgy megijedt,hogy fülét farkát behúzva vonyítva menekült és a lépcső alá bújt ,úgy hogy két lépcsőfok között préselte be magát, holott 6 hónapos kora óta nem fért be a két lépcsőfok között.

Aztán onnét ugatott és hallgatózott.

Azóta szürkület után nem mert hátramenni és gyakran elkezd ugatni akkor is ha a bokrok mozognak.

Már hátramentem vele,hogy lássa nincs ott senki, körbeszimatolt, de egyedül továbbra sem mert hátramenni és a semmit ugatja miközben a bokrokat nézi.

A másik kutyám pár évvel idősebb nála, ő nem észlelte a betörőt akkor, így ő hátramegy de a másik kutyám vele sem megy oda.


2013. aug. 17. 15:29
 1/1 Oggi Doggi ***** válasza:
Légy türelemmel. Lehet, hogy az ember, aki ott volt, meg is üthette a kutyádat. Vidd ki minden este a kertbe pórázon. Semmiképp se dicsérd először, míg fel nem oldódik. Ha feszült, és akkor dícséred, akkor csak táplálod belé a rosszat. Valamint ne menj ki úgy a kertbe, hogy már előre félsz, hogy a kutya megint rosszul viselkedik. ha így állsz hozzá, a kutya érezni fogja hogy baj van. Határozottan, nyugodtan, vezesd oda a bokorhoz, majd mikor elengedte magát, és nyugodtan bír mozogni a közelében, meg is dícsérheted. Ezt viszont lehet, hogy több este is el kell majd ismételned, és sokat kell gyakorolnod. Lehet, hogy 20 vagy 30 percbe is beletelik majd, mire oda tudod vezetni a bokorhoz, de végtelen türelemre van szükséged, és akkor meg tudjátok oldani a próblémát.
2013. aug. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!