Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tömegközlekedve mentek a...

Tömegközlekedve mentek a kutyátokkal, de neki kell veni saját jegyet? Illetve ha még is pisil mondjuk a buszon azért tudnak szólni?

Figyelt kérdés

Tömegközlekedve mennék 4 hónapos kiskutyával. Még nem igazán érti, hogy pisilni kell és csak aztán szálunk fel bármire is. Eddig nem fordult elő mert mindig kerültem a tömegközlekedésre való buszt, villamost, metrót, de ha sokat utazunk rajta akkor ha véletlenül oda pisil azzal mit kellene kezdenem?


biztos nem néznék jó szemmel de még sem tudom felvenni egy zacsival mint a sz@rt.



2013. aug. 17. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen ritkán pisilnek kutyák buszon. Vigyél magaddal nedvszívó anyagokat és nylon zacsit. ha baleset van, felitatod és beteszed a zacsiba, majd kidobod.
2013. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem szobatiszta a kutyád, akkor ne legyél tahó utaztasd őt szállítódobozban. Jó lenne, ha nem kéne egész nap mindenkinek a húgytócsát kerülgetni.
2013. aug. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagytestű kaukázusi kölyökről van szó így már nem igen fér el szálító boxban - köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 17. 23:50
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg kell neki jegyet venni, főleg, ha nem fér bele a táskádba. BKV-val mentek? Távolsági járatokon van állat jegy, ami olcsóbb, mint a normál.BKV-én lehet kutya bérletet is venni, ha rendszeresen utaznátok majd :)


A buszon pisilés nem túl szerencsés dolog. Adj rá pelenkát. Kicsit vicces, de ha bepisil, neked kell takarítani és a költségeket állni.

2013. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

vigyél magaddal jópár zsepit meg babapopsitörlőt vagy valami fertőtlenítőkendőt, akkor egy szavuk se lehet az embereknek. Nekem is kellett már vonaton hányást pucolni, mert valamikor előtte füvet legelhetett a kutya és a vonaton jött ki. Zsepivel feltöröltem, kakiszedőzacsiba beraktam és ennyi.

A jegy meg bkv-n teljesárú. És hiába csak pár hónapos,kell rá szájkosár és az oltásinak is nálad kell lenni.

2013. aug. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elvileg kell szájkosár, de a gyakorlatban jó hagy minden 20. kutyára jut egy szájkosaras. És még túloztam is.
2013. aug. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A sofőr dönti el, felenged e póráz és szájkosár nélkül a buszra. Legyen inkább. Főleg azért, mert ha véletlenül összefutsz egy rendőrrel a buszon (vagy leszálláskor), és meglátja, hogy nincs rajta, meg fog büntetni.

Kell neki jegyet is venned.

2013. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
nagyon jól írta az 5ös. jó sok zsepi vagy papírtőrlő, és egy csomag fertőtlenítő kendő. először zsepivel/papírtörlővel felitatod majd jöhet a fertőtlenítés. kizárt hogy bárki is szólhatna főleg hogy akkor már az egész buszon az lesz a legtisztább terület.
2013. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi sokat buszozunk és vonatozunk, ebnek is meg kell venni a jegyet.

Ami a pisilést illeti:

Nálunk (Alba Volán)pótdíjat kell fizetni, idézem:

"A megállapított viteldíjon felül:

2000 Ft pótdíjat köteles fizetni, aki a járművet poggyászával, ruházatával, vagy más módon beszennyezi."

Bár nálunk szerencsére nem fordult elő ilyen, amíg kicsi volt boxban vittem fel a buszra, most meg 6 éves 40 kg-os mamlasz, már nem pisil be. :)

2013. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem fog odapisilni! Járműveken és autóban sem pisilnek be, mert olyankor nem azzal foglalkoznak, hanem azzal hogy egyensúlyozzanak stb.
2013. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!