Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Félek! Megkapott a...

SOS! Félek! Megkapott a kutya, és sztem meggyűlt a harapás helye! (? )

Figyelt kérdés

Játék közben megkapott a szomszéd kutyusa, a jobb kezem hüvelykujjam, kimostam hidegvízzel, és már nem csak a helye fáj hanem az egész ujjpercem, pedig csak a körmöm mellet szakította fel a bőrt és vágta meg egy kicsit a húst. Rettenetesen vérzett, már csak picit vérzik, szóltam anyának is, csak ő dolgozik. Félek h elfertőződik! Bekentem körömvirág krémmel, ami gyulladáscsökkentő. Mit csináljak?


ui: Orvoshoz nem akarok menni!


2013. aug. 18. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Betadin van?

Miért nem akarsz orvoshoz menni?Ha elfertőződik,muszáj leszel.

2013. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kétségbe esni. Annyira nem fájhat a kezed h ide tudsz írni.


Fertőtlenítsd le a sebet (betadin, alkohol), bekötözöd a sebet és holnap már újra játszhatsz a szomszéd kutyával.

2013. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem kell bekötözni csak fertőtlenítsd le egy pár napig fájni fog de ne izdulj ez csak vele jár
2013. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
találtam vmi betadinfélét, még egy orvos adta réen, azzal lefertőtlenítettem a seb körül. azon agódom, h a foga belevájódhatott az ujjam közepére mivel nagyon fel van pöffedve, ha megnyomom semmi nem jön ki :///
2013. aug. 18. 17:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha be volt oltva a kutya,semmi bajod nem lesz.Kérdezd meg a gazdáját.
2013. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor engem megharapott egy kutya, akkor azonnal töményen nyomtam bele a betadinet, mégis fájt, mint az állat. Nekem is a körmöm mellett szakította fel. 2 hétre kiestem a melóból, mert nem tudtam megfogni az ollót.


Nem lesz semmi bajod! Tegyél re egy kissé megtört széleslevelű útifű levelet. Mindenhol találni, de azért ha lehet, ne az út mellől szedd fel.


[link]

2013. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hónapig fájt az ujjam, mikor a kölyökkutyám pont a körmöm mellett harapott meg a tűhegyes fogával. Kívül már rég begyógyult a seb amikor belül még mindig fájt.
2013. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
attól is dagad, hogy nyomorgatod. Ilyenkor beduzzadnak a szövetek. Hagyd békén majd reggelre jobb lesz. Ha akkor is piros és duzzadt, valamint érintésre is fáj (nem nyomkodásra!) akkor esetleg begyulladhatott, de nem valószínű.
2013. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Imola Ágnes ***** válasza:
HA ma harapott meg, az még nem fertőződhetett el... betadine, tartsd tisztán, és nyugi, nem lesz gond:)
2013. aug. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért egy harapásnyom nem olyan, mint egy tűszúrás. Egy nagytestű kutya foga elve nagy, ami megütötte/megnyomta az egész ujjbegyedet. Szerintem semmi gond nincs, el fog múlni :)
2013. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!