Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy németjuhász kutyám és...

Van egy németjuhász kutyám és kikérném a véleményeteket!?

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap altattuk el az egyiket mert valójában kettő volt.Nagyon szerettem de sajnos meg kellet tennünk.Nagyon fájtak a hátsó lábai már huzta a földön.Nem csípődiszplázia volt mert az valamennyire más.

Van egy másik németjuhászunk most kb:7-8 éves.Nőstény.

Pár hónapja ő is szintén el kezdte húzni a hátsó lábait.De még egyenlőre szaladni is bír.De nagyon nehézkessen mén.Holnap akarjuk vinni az állatorvoshoz,kiváncsi vagyok mit mond.Az lenne a kérdésem hogy szerintetek ha veszek naki PORCKÉPZŐ tablettát.25-30kg-os kutyára.Segít rajta valamit?Mert van egy olyan sejtésem hogy az orvos csak a mütétet fogja hajtani akkor is ha nem az a baja...


2013. aug. 18. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem nem érdemes találgatni holnapig. Ha meg nem bízol a dokiban, vidd el többhöz is. Végül is, ők végeztek egyetemen, nem Te, vagy mi itt a gyakorin?!
2013. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha lett volna röntgen időben a kutyákról, nem csak találgatni kellene, mi a baja a kutyának. A lábhúzás viszont a gerinc elváltozására utal. Sajnos, az nj-k a nyújtott formájuk miatt hajlamosak a gerinc elváltozásaira . Főleg idősebb korban. Lehet röntgennel is megállapítani az elváltozást, de teljes képet a CT tud adni. És, igen....lehet a gerinc betegségeit is műteni.Az orvos dönti el a felvétel alapján.
2013. aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezekkel én is tiszában vagyok.Azzal is hogy nem végeztem még egyetemet.Csak annyit kérdeztem hogy a porcképző tabletta akármi is a baja segít e rajta valamit.
2013. aug. 19. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos, a porcképző tabi sem csodaszer. Ráadásul gerincre nem sok hatása van.A kagylós tabletták az ízületekre , inakra, izmokra hatnak. A gerinc pedig általában becsontosodik.Annyit lehet tenni, hogy nagyon erős fájdalomcsillapítókat ad az orvos. De a bénulást nem tudja megakadályozni csak a műtét.
2013. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Azért mi veszünk neki porcképző valamicskét ha nem gerincproblémái vannak akkor csak segít.Holnap derül ki mert már hétfőn nem dolgozott az orvos!
2013. aug. 20. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!