Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Egyre rosszabbul...

Mit tegyek? Egyre rosszabbul viselkedik a kutyam setanal.

Figyelt kérdés
Eleinte nagyon szepen setalt, jott laza porazon lab mellett. A 7 eves hugom es az 5 eves ocsem is siman setalgatott vele es nem volt semmmi gond. Aztan azt vettem eszre, hogy tesomekkal mar nem tud normalisan setalni, csak akkor jott szepen, ha nagyon hatarozott voltam vele. Most ott tartunk, hogy ha meglat/erez valamit akkor elkezd huzni, rangatja a porazt, 2 meterenkent esek orra benne, mert megy mindenfele, egyszer jobbra, aztan balra. Ha nem arra megyunk amerre o szeretne akkor hisztizik (mar pedig azertse megyek vele arra). Nem tudom vele megallni, mert, ha megallok egy pillanatra pl. Cipot kotni/a zebranal stb.. Akkor elkezd hisztizni es nem bir nyugton ulni. Nem tudom mi lett az en jol nevelt kutyambol:( lassan egy eves..talan kamaszodik? Es mit tehetnek, hogy ne nojon a fejemre? Hogy setalhatnank megint normalisan? Elore is koszonom!
2013. aug. 19. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
bizony, kamasz a gyermek. Legyél vele nagyon nagyon határozott, mert feszegeti a határokat, jobban várd el tőle azt, amit eddig, ha kell 20percig forduljatok oda-vissza amíg húz, ne hagyd neki, hogy az legyen, amit ő akar.
2013. aug. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ma rengeteget forogtam vele. De komolyan mar a vegen szedultem es szinte erom se volt megint megfordulni.

de koszonom a valaszod! Nem fogom hagyni neki es folytatni fogom:)

2013. aug. 19. 01:18
 3/5 anonim ***** válasza:
tudom, ismerem milyen ez, két beagle mellett időnként fel kell frissíteni a dolgokat, mert a fejemre nőnek:D pedig már nem is kamaszok..:)
2013. aug. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy Akumi megfogalmazta: ez egy ki-akarja-jobban verseny. :)
2013. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bizony kamaszodik, ilyenkor kell nagyon keménynek lenned vele. Ha eddig jól ment és most is mindent következetesen csinálsz tovább, hamarosan megint jó kutya lesz. :)

Plusz ha kan és sok a kutya a környéken, az is elképzelhető, hogy a szukákat érzi.

2013. aug. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!