Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan akinek a kutyája...

Van itt olyan akinek a kutyája ivarosan élte le az életét minden gond nélkül? Nem szökött, nem volt agresszív, nem bolondult meg szukáktól, nem hiányzott neki a párzás, nem volt kanos?

Figyelt kérdés
2013. aug. 19. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Az összes kanom ivarosan fejezte be az életét. Volt, amelyik fedezett is nemegyszer. Nem szöktek, nem akartak minden szukát megmászni, nem volt egynek sem prosztata gondja.Ja, és dolgozott mindegyik . Házat őriztek és megcsinálták a munkavizsgákat is. Utána pedig folyamatosan tréningben voltak.
2013. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hovarju ***** válasza:
Nekem malamut kanom volt. 13,5 évig élt. Nem szökött, bár tüzelő szuka mellől nem tudtam visszahívni (de ez ez én hibám és nemtudásom miatt volt) Nem volt agresszív.
2013. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ismerősöm azt mondja hogy ivartalanítanom kell a kutyámat, mert csak gyűlik a tojásokban a cucc és egyszer bekattan.
2013. aug. 19. 16:15
 4/12 Oggi Doggi ***** válasza:
29%
A bekattanás a Kuvaszokra jellemző, de ez fajtából eredően jön nekik. Az, hogy kanos a tüzelő szukák miatt, vagy amúgy is, az természetes dolog. A kanosság viszont nem függ össze azzal, hogy "bepróbálkozik"-e embereken, vagy a lábukon. Az már más tészta. Nem hiszem, hogy agresszívak lennének, ez csak is a neveléstől függ. Ha pedig jól el van kerítve a kert, akkor nagyon kiszökni sem tud. Persze kikaparhatja esetleg a földet egy tüzelő szuka miatt, de ez is megoldható.
2013. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
A tojásokban nem gyűlik a cucc.Szerinted egy ivaros kannak, ha életében nem fedezett, mekkora lenne a zacsija idős korára? A kuvasz is egy a sok fajta kutya között. Semmivel sem másabb.Főleg " a bekattanásban".
2013. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Tényleg nem "gyűlik" semmi, azonban, ha nem tenyészkan, mindenképpen érdemes lenne ivartalaníttatnod. Az egy dolog, hogy elszökhet (tüzelő szukáért még a lehetetlent is megteszik), és ezzel felesleges szaporulatot hozhat létre, de ha ivartalaníttatod, nem kell tartanod a hereráktól, ami nem elhanyagoltató szempont. Az ivartalaníttatott kan sokkal nyugodtabb, kevésbé domináns, ráadásul kanoknál olcsóbb is, mindenképpen megéri!
2013. aug. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Igen több ilyen kutyánk is volt. Azt azért ne várd egy egészséges kutyától, hogy ne legyen kanos ha ott egy tüzelő szuka, de a többi csak nevelés kérdése!
2013. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Tüzelő szukától még az ivartalanított kutyák is meg tudnak kicsit zavarodni, sőt a szukák is nem csak a kanok. Nekem két ivaros kan kutyám van és nincs velük probléma. Neked viszont mindenképp az ivartalanítást javaslom én is, mivel nem tenyészkant vettél és gondolom kiállításra se fogsz vele járni, tehát teljesen feleslegesek számára a golyói. Egészségügyi szempontból is jobb, ha nincs neki.
2013. aug. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Minden kanom ivaros, előtte szintén egy ivaros kanom volt, 13 évet élt. (dobermannok) és mindig voltak mellettük, és van most is szuka, szintén ivaros. Nincs semmi probléma. Tüzeléskor egy kicsit több a hiszti, azon kivül semmi.
2013. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
3 éves vizslámon még nem tapsztaltam a kanosságot. Akkor kattan be mikor tüzelő szukát lát megvadul. Akkor is kezhető csak agresszív lesz más kanokkal és próbálkozik a szukákkal. Azt nem tudom szökne e, mert lakás kutya
2013. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!