Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert van ennyi mergezes?...

Miert van ennyi mergezes? Hogy jutnak hozza, es miert rakjak ki a gonosz emberek? Mit raknak azokba a rohadt kolbaszokba?

Figyelt kérdés
Idegbeteg vagyok,mert nem voltam itthon reggel,es a 10 hetes yorkimat a hugok vitte le...Allitolag idegmereg vegzett Vele..A doki azt mondta,hogy sok ilyen halal van..De mire jo ez az embereknek?Hogy jutnak hozza?Milyen mergek ezek?Ugy vigyaztam,es megis...ilyeb picin... :( Teljesen kivagyok...es tudom,hogy az en hibam...Egyaltalan h jut bele a mereg a kolbaszba?Es miert?Undoritoak az emberek...

2013. aug. 19. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Patkányméreg.
2013. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Es minek adjak oda barkinek,ha ez ilyen veszelyes? :@@
2013. aug. 19. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:

a patkány méreg nem az idegekre hat, hanem vérzékenységet okoz valamint roncsolja a szöveteket, voltaképpen belső vérzésben pusztul el. (ki szokott lenni plakátolva ha rágcsáló irtás van amin fel van tüntetve a hatóanyag és az ellenszer is)


idegméreg az gyomirtó vagy rovarirtó szer szokott lenni-leginkább rovarirtó- gyomirtó szerekben az Eu szabályozás miatt nem használhatnak idegmérget pl a méhek miatt, ami egy ilyen pici kutyánál kisebb mennyiségben is elég

2013. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

és nem feltétlenül a kutyák mérgezése a cél (persze ha csali van akkor valószínű hogy macskákra vay kutyákra vadászik az illető)


de sokszor a felelőtlen gondolkodás okozza a bajt. pl volt olyan kutya ami a csigáknak kiszórt mérget ette fel, és elpusztult.



-"„A méreg elfogyasztása után a kutyák idegrendszeri tüneteket produkálnak, görcsös összerándulások jelentkeznek náluk. Amíg a patkánymérget evett, súlyos belső vérzésekkel érkező kutyák a végső fázisban is jól gyógyíthatók, addig a csigamérget evő kutyáknál sokkal kisebb az életben maradás esélye, mert erre nincs ellenméreg.”"

2013. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha idegméreg volt a kolbászban, akkor jelentős az esélye, hogy NEM ember volt a tettes, ez az un. kolbászmérgezés, mikor a C. botulini baktérium felszaporodik pl a kolbászban és mellesleg a leghalálosabb ismert mérget termeli a Földön, 1-2 nonogramm/kg (!) már ölhet. Évi 2-8 eset van Magyarországon ember esetén, a kutyádnak pekhe volt.
2013. aug. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!