Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tenyésztőtől veszek nj-t,...

Ha tenyésztőtől veszek nj-t, akkor a későbbiekben vállalja a felelősséget, ha esetleg diszpláziás lesz?

Figyelt kérdés
Vagy ez tenyésztőnként változik?Mert azt írja,hogy adás-vételi szerződéssel adja őket,de ebben a szerződésben ez benne van?Előre is köszi!
2013. aug. 20. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Milyen felelősségre gondolsz? Garanciában kicseréli a kutya csípőjét?
2013. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális tenyésztő természetesen vállal erre garanciát, pl. beszáll az esetleges műtét költségeibe, vagy kicserélheted a kutyát.
2013. aug. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Egy kutya nem mikrosütő. Ha képes lennél kihajítani egy 4 éves kutyát, mert kijött rajta egy betegség, akkor neked max játékmackó való, de nem élő állat.
2013. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Hát én maximum olyanra tudok gondolni, hogy visszaadja a pénzt. De hogy cserélni a kutyát?! Én képtelen lennék ilyesmire, évekig nevelem, megszeretem, hozzámnő, aztán dobjam el csak azért mert beteg lett?
2013. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%
Miért vállalná? A dp inkább a nem megfelelő tartás miatt alakul ki, ritkábban öröklött.
2013. aug. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%

5ös vagyok. Amúgy meg, aki munkára vesz kutyát, annak nem mindegy, hogy egészséges, vagy sem. Ettől még nem fogja eldobni/kirakni, csupán csak gáz, mikor munkára veszel egy kutyát és beteg lesz.

De persze a dp ritkábban öröklött, ahogy azt már írtam.

2013. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5ös: aki munkára vesz kutyát, ha amúgy megöregszik akkor mit csinál vele ezen az elven?szélnek ereszti hisz már nem tud dolgozni a kutya?
2013. aug. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs 100 %-os garancia a DP-re. Még akkor sem, ha akár a törzskönyvön a felmenők is mind mentesek voltak. Attól még előfordulhat az elváltozás. Vannak tenyésztők, amelyek a tenyésztésre, munkára vett kölyökhöz bizonyos garanciát adnak. Nincs rá szabályozás, hogy milyen mértékben vállaljon felelősséget a tenyésztő.

A kutya élőlény,amelynek létrejöttében rengeteg gén játszik szerepet. Ha egy tenyésztő igazoltan egészséges egyedeket párosított, ő megtett mindent, hogy a kölykök is egészségesek legyenek.Innentől csak az egyéni felelősség vállaláson múlik,mire vállal "garanciát".

2013. aug. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Termèszetesen nem arra gondoltam,hogy visszaadom,hanem,hogy beszáll az esetleges műtét költségeibe.

Reagálva egyes válaszokra,ha még a tenyésztő sem vállal garanciát az esetleges gén hibákért,akkor nem látom értelmét jó helyről venni.

2013. aug. 20. 11:30
 10/13 A kérdező kommentje:

Ugyanis véleményem szerint főleg ez különbözteti meg a szaporítókat és a tenyésztőket.Vagyis,hogy az utóbbi körültekintően párosít,de ha ennek ellenére is előfordul valamilyen öröklött betegség,akkor vállalja a felelősséget.

Amúgy a dp mitől alakulhat ki,ha nem öröklött?

2013. aug. 20. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!