Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha séta közben nekitámad egy...

Ha séta közben nekitámad egy másik kutya az enyémnek és tépi fojtogatja, nem ereszti, akkor mivel tudom megmenteni, leszedni róla a leghatásosabban?

Figyelt kérdés
Gázspray nem jó mert abból az enyém ugyanúgy kap!Sajnos már 3x megtörtént az eset, állatorvosnál hagytam már egy vagyont ,volt hogy hónapokig gyógyult szegény . Volt hogy rúgtam a másikat de nem engedte el akkor sem, csak mikor odajött egy autós segíteni és valami szerelővassal hátonvágta erőből .Járjak én is vascsővel, csak nem tudom le tudnám e ütni egy nagy kutyát mert annyira nem vagyok erős..

2013. aug. 20. 12:36
1 2
 1/14 Imola Ágnes ***** válasza:
54%
Víz szokott még segíteni, ha hirtelen a pofájába öntöd, és az nem árt....vagy van olyan spray, ami sűrített levegővel működik...
2013. aug. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
elpg furs környéken laksz ahol egy kutya háromszor csak ugy a semmiből rátámad a tiedre... minden támadásnak vannak jelei azokat kellene észre venni és még a konkrét össze ugrás előtt megakadályozni...
2013. aug. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha a helyzet engedi, emeld fel a támadó kutya hátsó két lábát.
2013. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egy pillanat alatt nekiment minden alkalommal a másik, nem sokat ugattak, kettő kiszökött a kerítés mögül, próbáltam elé állni kiabálni, de megkerült engem, 3. meg a mezőn ment neki,mikor kis időre elengedtem a pórázról labdázni. Már csak azt láttam hogy szalad felé a másik egy német juhász kutya, enyém próbált elszaladni de elkapta :( Ott magától engedte el a másik ,de addig már nagyon megsérült a füle- nyaka.
2013. aug. 20. 12:58
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha elkapom a lábát hátul akkor elengedi? De nem fog akkor nekemugrani vagy újra elkapni a kutyámat mikor elengedem?
2013. aug. 20. 13:01
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Elég sok fegyver létezik, attól függ mennyire érdekel annak illegalitása, mennyire akarod kímélni a támadó kutyát és hajlandó vagy-e gyakorolni, vagy tudás nélkül használható fegyver kell. Illegálisank pl ott van a vipera, ami kiváltja a vascsövet, de jobban hordozható. Egy lánc, vagy kötél végére rögzített kő ugyanolyan hatékony lehet, viszonylag jól hordozható de nehéz. Szerezhetsz engedélyt gázpisztolyra. Ha nem érdekel, hogy illegális utcán használni, és nehezen rejthető, akkor vihetsz gumilövedékest, egy 18mm-es eléggé hatékony meggyőző eszköz. Aztán ott vannak a szúróeszközök, egy bicska hatékony lehet de maradandó károsodást és szenvedést okoz a kutyának. Vehetsz pl karikás ostort, mainek hátránya, hogy sokat kell gyakorolni vele, viszont nem sokminden akadékoskodik, ha kap egyet vele. Ha a rúgást kedveled, akkor acélbetétesnél alább nem érdekes adni. Számtalan használat eszköz, mint pl a sarló alkalmas komoly sérülés okozására, de a rendőr nem tud belekötni, volt nálad és kész. Stb. lehet még folytatni, azt döntsd el, hogy meddig akarsz elmenni, és milyen fegyvert preferálsz (ön)védelmi célra.
2013. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyámra egy homokos részen támadt rá egy nj (későn vettük észre a kutya támadó jellegét, a mienk el volt engedve hagy rohangáljon az a kis hülye meg oda ment barátkozni - mikor rákapott a nagy persze problt már szaladni) a párom bele rugott a homokba, ugyhogy az nj pofájába (szeme szája orra) menjen az egész, ettél el ment a támadó kedve
2013. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Ha egy másik kutya támadja így a tiédet, nyugodtan fogd meg a támadó kutyát a nyaka bőrénél, mert akkor se rád fog figyelni, hanem a kutyádra. Megrázod, üvöltözöl vele és jól megvered. Többet nem meri majd ezt megtenni.


Aztán szólsz a gazdájának h ha legközelebb ilyen előfordul, megölöd a kutyáját.

2013. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni erős hangú kürtöt/dudát, ha hirtelen jön, ugyanolyanon hatásos lehet, mint a vízsugár. Én úgy tudom a lábfelemelős dolgot csak akkor érdemes csinálni, ha minden kutyára jut egy ember. Fel kell tartani a lábukat, hogy a kutyák fejjel lefelé lógjanak, de ha idegen kutyáról van szó, van esély, hogy odakap az őt szétválasztóhoz.
2013. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Milyen kutyád van?


+ Ha mindig kiszökik igenis kell szólni a gazdájának, hogy a kutyája veszélyes, és ha nem képes a szökése ellen tenni feljelented az állatvédőknél!


Megmondod, hogy veszélyes lehet az emberre is, és a kutyádra is amit már 3x elkapott legalább. De te szóltál a gazdának de ő csak a vállát rántotta meg.


Nem fogják annyiban hagyni, és elfogják venni a gazdájától

2013. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!