Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék hogy a kutyám ne...

Mit tehetnék hogy a kutyám ne morogjon evés közben a másik kutyámra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 9 hetes Border Collie kiskutyám meg egy 3 éves félénk gyenge akaratú keverék kutyusom. A border collim nagyon domináns és akaratos. Ha már jóllakott vagy eleget ivott de az idősebb odamenne a tálhoz hogy egyen,igyon akkor ő odamegy ellöki és megint eszik,iszik egy picikét. Ha kiöntünk ételmaradékot ami nagyon ízlik neki akkor az idősebbik oda sem jut mert nem engedi le kell fognunk hozzá a kicsit. Ránk is morgott már ha el akartuk venni a tálat előle. Mit tehetnék, hogy leszokjon erről? Nem akarom,hogy felnőtt korában súlyosabb problémák legyenek ebből a viselkedésből.



2013. aug. 20. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megoldás: 2 tál elhelyezve egymástól tisztes távolságra.
2013. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2 kutya nem fog egyszerre 1 tálból enni... az én majdnem problémamentes kutyáim sem esznek egy tányérból, az egyik az ajtó egyik felén eszik, a másik a másikon, így soha nincs semmi probléma, a víz a nagyobbnál van, de odaengedi a kicsit...
2013. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy tálból eteted a két kutyát? Nem tul jó megoldás. Nállam 3 kutya van, mindnek van külön tálja természetesen, és csak a sajátjukból esznek. Azt hogy milyen sorrendben nem ők hanem én döntöm el. Vizes edényből is több van kirakva nekik. Szerintem olvas utánna a falkavezérségnek a Cerberos oldalán.
2013. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3-asnak tökéletesen igaza van.


2 kutya, 2 tál, és ne hagyd h az új kutya lenyomja a régit.

2013. aug. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha 2 tál van akkor is a másiké érdekli a kiskutyát. Otthagyja az övét és kitúrja a másikat. Az idősebbik elég rossz idegrendszerrel lett megáldva nagyon félénk, nagyon gyenge akaratú eddig minden kutyusom elnyomta. Nem akarom azt elérni, hogy mindig külön helyiségben kelljen etetni őket. A másik nagy baj ahogy írtam a bővebb részben, hogy ránk is morog. Kipróbáltuk azt a taktikát, hogy akkor adjuk neki oda a tálat hogyha leült aztán elvenni és mikor leült megint odaadni de ránk mordult mikor elvettük a tálat. Nem akarom, hogy felnőtt korában esetleg megharapjon minket ha pl akarunk még vmit beletenni a tálba ő meg megkapja a kezünket vagy összeverekedik a másikkal és nem hagyja enni. Szeretném még most idejében leszoktatni róla.
2013. aug. 20. 15:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nah ne szórakozzunk már, 9 hetes kutyáról beszélünk!


egyszerű. amikor a nagy eszik te beállsz mögé. amikor a kicsi otthagyja a tálját és oda akarna menni a nagyhoz te elzavarod. ilyen egyszerű. 2 kutya. 2 tál ahogyan már mások is megírták!


emellett mihamarabb kezdjétek a az ovit és a sulit mert alaposan rátok fog férni.

2013. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez vicc, nem birsz el egy 9 hetes kölyökkel. Ez kb olyan mintha egy bölcsistől paráznál. Kicsit nevelni kellene. Nektek sem ártana a kutyaovi, suli.
2013. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elbírok vele el tudom venni a táltól ha a másik eszik de erővel nem elegendő. Rá is szólunk többször mikor visszamenne a tálhoz akkor a helyén marad míg eszik az idősebb de ez nem mindig megy így. De már olvasom a Cerberos oldalán a falkavezér részt.
2013. aug. 20. 16:29
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ez van, mikor mindenkinek okos "bóderkóli" kell, mert látták a tv-ben :(((

Ha egy 9 hetes kiskutyát nem tudsz megakadályozni vmiben, akkor sürgősen kutyaovi és kutyasuli.


Addig is: két tál egymástól 3-4 méter távolságból, két kutya eszik...mindenki a sajátjából, nem engeded őket egymás táljához, visszazavarod, grabancnál fogva vissza rakod őket a sajátjukhoz. Sőt, én tovább mennék: amelyik kutya félbeszakítja a kajálást, attól azonnal elvenném a tál kaját és kizavarnám másik szobába. Megkapja a maradékot a köv. étkezésnél.

2013. aug. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi egyáltalán nem tv vagy film alapján választottuk a fajtát egyszerűen így alakult, hogy border collie-nk lett. Előtte nem nagyon ismertem a fajtát,mikor kiderült, hogy ilyen kutyusunk lesz akkor kezdtünk ismerkedni a fajtával. Egyébként tényleg nagyon okos csak akaratos. De már bevezettünk szabályokat külön esznek a szoba egyik vége nekik van berendezve de nem nagyon alszanak ott jobban kedvelik a padlón fekvést, na és sokáig próbáltuk útját állni mikor át akart menni a másik kutyus tányérjához de egyre erőszakosabb lett így aztán elzártuk az ágy és íróasztal közötti területet (ami nem kicsi) hogy ott egyen a másik meg a túloldalon. Eléggé megy a hiszti,nyüszítés de bekeményítettünk ha nem hajlandó megenni a saját tányérjából akkor elvesszük és majd csak a következő etetésnél kap. De attól függetlenül domináns személyiség az idősebb kutyám meg világ életében a leggyávább kutya volt akit láttam őt minden kölyök nem kölyök nagy vagy kicsi elnyomta. Egyik nap volt egy csirkecombon verekedés mikor a border el akarta venni tőle akkor kicsit ráncba szedte de amúgy nem lázad ellene. Semmi baj nem történt csak a hang volt nagy meg megijedt a border. Most már sokat tanultunk a Cerberos oldalról amit itt ajánlott egyik kommentelő. Azóta alkalmazzuk :)
2013. aug. 29. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!