Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie kan kutyát...

Border Collie kan kutyát keresek a lány kutyám fedeztetésére. Valaki tud ajánlani valamit?

Figyelt kérdés

2013. aug. 20. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen, tudok ajánlani valamit: ne szaporíts!!!!
2013. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
A szukád törzskönyves, szűrt, díjnyertes, tenyészszemlés szuka? Szintén ilyen paraméterekkel rendelkező kant keresel? Te pedig tanultál genetikát és mindent, ami a tenyésztéshez kell? Ha bármelyik kérdésre a válasz "nem", akkor ne szaporíts, így is elég kutya van az utcán/menhelyeken!
2013. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom a szukád minden öröklődő betegsége le van szűrve, van törzskönyve és tenyészszemléje.

Mi a tenyész célod? típusban melyiket preferálod (angol, ausztrál, amerikai illetve show vagy munka vonal)egyáltalán a te szukád milyen vonalat és típust képvisel? mik az előnyös tulajdonságai amiket erősíteni akarsz és gyengéi amiken pedig javítani kellene?

TNS/CEA mentes vagy hordozó a szuka? mert mondjuk nem mindegy, hogy fiatalon elpusztulnak e majd a kölykök vagy megvakulnak.. Ha a szuka hordozó akkor csak mentes kan jöhet számításba ha mentes akkor viszont akár hordozó kant is lehet választani.

Ha mindezeket átgondoltad az alapokat megszerezted akkor talán felkereshetsz olyan tenyésztőket akiknek olyan kanjuk van ami neked megfelel bár inkább azt ajánlom a kutyád tenyésztőjétől kérj tanácsot.

2013. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Téged nem kellene fedeztetni? Jah, hát igen, van hozzád hasonló elég """"értelmiségi"""" a világon. Ezt vérvonalat már nem kellene erőltetni,mert agyilag elég elsatnyult egyedek származtak belőle eddig is.
2013. aug. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2013. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Igaz ez az argentin dogokra vonatkozik, de szerintem a Border Collie fajtamentés is ugyanezen a hangon van...

[link]

2013. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Ivartalanítást.A többiek már szépen kifejtették,nem ragoznám tovább,de a tenyésztés tudod nem annyiból áll,hogy összeteszünk két szimpatikus kutyát oszt jónapot...Sok évnyi tudást,rengeteg anyagi és időbeli ráfordítást és szakértelmet igényel,bár a kérdésből már lejött,hogy a fent felsoroltak java része hiányos.
2013. aug. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jó bocsi akkor nem fedeztetni szeretném hanem kiskutyákat szeretnék neki,és már máskoris voltak neki tudom hogy ez mivel jár.És egyébként a kutyusom nem törzskönyves.
2013. aug. 21. 11:38
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon szépen kérlek, olvasd el a 6-os válaszoló 1. linkjét! Ne szaporíts, pláne fajtajellegű keveréket (mert törzskönyv nélkül bizony az!)...
2013. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Én nemrég vettem egy kan border colliet. A fajta igényeinek ugyan utánanéztem, de kutyám nem volt soha, soha nem hallottam szaporítókról így az én kutyám is ilyen helyről van.

Miután a kutyám, kevesebb mint egy hét után olyan beteg lett, hogy... úgymond nem számoltunk efféle plusz költségekre. A kötelező oltása is csúszott emiatt én meg hülyére aggódtam magam, hogy megmarad-e. Látszólag jó körülmények voltak a szaporítónál, de utólag mégis kiderült, hogy ott szedett össze valamit.

Így, hogy utánanéztem, hogy mi is az a szaporítás, most azon izgulhatok, vajon később milyen nem várt genetikai betegségekkel állok majd szembe ami a kutyám életébe is kerülhet.


Én is nagyon szépen megkérlek rá, hogy ne csináld! Se a kutyádnak, se a kölyköknek, se a későbbi gazdiknak nem válik a javára!

Max te keresel rajta egy kis zsebpénzt.

Dönts el, megéri-e ennyi mindenkit tönkretenni miatta!

2013. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!