Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol cocker spánielt egy...

Az angol cocker spánielt egy nap hány órát kell sétáltatni kb?

Figyelt kérdés
bocsi,még 2 kérdés: Tavasszal és nyáron "lakhat" a kertben? Fiút válasszak inkább,vagy lányt?
2009. okt. 29. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A spániel szeret sétálni, főleg, ha nincs elhízva és nem csinálnak belőle kanapékutyát... szeret az erdőben, mezőn csatangolni, nyulat kergetni, stb.

Nekem két spánielem van, reggel fél óra séta, napközben 1-1,5 óra, délután és este fél-fél óra.

Szeret a kertben lenni, de egyrészt nagyon igényli az ember társaságát, nem szeret egyedül lenni, másrészt hosszú a szőre, amit ápolni kell (aki meg rövidre vágja, annak minek egy hosszú szőrű kutya?)

Nekem egy fiú és egy lány van (ivartalanítva)

A fiú mindent megszaglászik, lepisil, megjelöl, a lány ebből a szempontból egyszerűbb... a lány kutya kisebb, mint a fiú.

2009. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Olyan nincs, hogy napi hány órát kell sétáltatni. Amennyit a kutyus igényel. Attól függ, hogy a sétában van e egy kis futkározás bot dobálás, többi kutyával való játék, vagy csak séta.
2009. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

szóval akkor nem kötelező vágni a szőrét?:O

2009. okt. 29. 12:49
 4/11 anonim ***** válasza:
kötelező vágni??? Most ezt pontosan hogy érted?... Kozmetikushoz kell menni, trimmelni, fésülni, de nem rövidre nyírni... nézz meg egy képet egy standard spánielről a neten... ez olyan, mint a nők hosszú haja: azt is vágja a fodrász, mégis hosszú, nem igaz? :)
2009. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is két spánielem van!

Én szerettem volna ha a lakásban laknak velem, de ők nem szerették, alig várták hogy kimehessenek az udvarra! Ha jeleztek hogy bejönnének akkor csak azért mert hiányoztam nekik, nem azért hogy bent legyenek! Igy kint laknak már a nagy udvarban és nagyon élvezik! Én igy már sétálni sem viszem őket!

Nálunk a fiú a nagy, nagyon ragaszkodó, a lány a pici (4 hónapos) és ő inkább a nagyhoz ragaszkodik, nem hozzám!

A fiúnál vigyázni kell mert hajlamos a tárgyak, szekrények sőt szinte minden lepisilására bent a lakásban! Ezért a kennelünk ajánlotta az ivartalanítást! a Lánynál meg az problémás ha tüzel akkor a lakásban kissé problémás!

Szerintem nemhogy lakhat a kert, - kérdésedre válaszolva- hanem nagyon jó is! Habár nekem azóta van ilyen jól el kint a nagy spánielem mióta vettünk egy picit mellé!

Remélem tudtam picit segíteni!

Egyébként miért akarod lakásban tartani ha van udvarotok?

És hol szeretnéd megvenni? ismerőstől vagy kennelből esetleg vásárból?

2009. okt. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát az enyémek jobban szeretnek bent aludni, most is itt szuszognak a lábam alatt... én télen, vízbe, hóba tuti, hogy nem hagynám kint őket. Amikor fürdenek, vagy vizesek lesznek, több óra, amíg magától megszárad a szőrül, nem olyan, mint egy rövid szőrű kutya, aki ha megrázza magát, már meg is szárad...
2009. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat,sokat segítettetek nagyon:)


ugy értettem a szőrvágást,hogy nem is kell kozmetikába vinni?:O

azért akarom a lakásban tartani,és nem az udvaron,mert azt hittem,hogy igazi szobakutya,amit nem lehet kint tartani(de tévedtem:D)

kennelből fogok venni:)

és szerintem lányt fogok:):)

2009. okt. 29. 13:08
 8/11 anonim ***** válasza:

a szőrénél két megoldás van: vagy lenyírod/lenyíratod rövidre, akkor ugyan nem kell vele foglalkozni, de csúnya, nem praktikus, könnyebben megfézik, stb.

vagy mész 3 havonta kozmetikushoz, ahol trimmelik, ez jobb a szőrének is, de akkor otthon még extra feladat a minimum heti fésülés - na ettől lesz szép a szőre...

2009. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem is van egy angol cocker spancim, és imádom!:) egy szeretetre méltó kutyus!és igen a fiú kutya nagyobb mint a lány de sztem a lány pofira bájosabb(nem kell ezért lepontozni!). nagy a mozgásigényük de mondjuk én nem szoktam vinni sétáltatni, mivel van egy nagy kertunk ahol kiszaladgálhatja magát!inkább hétvégenként szoktunk erdőbe menni. jah és az enyém télen bennt alszik, de egyáltalán nincs elkapatva szobatiszta és éjszaka egy hangja nincs!AJÁNLOM!!! itt van az én lizzim:

[link]

2009. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az angol cocker kint tartása nem jó a kutya szempontjából. Az ilyenek általában eltompulnak, jobban kifejlődhet rajtuk az agresszivitás.

Az az ideális, ha bármikor bemehet, amikor akar, és a gazdival együtt él.

Ha a szőrével nem akarsz foglalkozni, akkor inkább ne vegyél ilyen kutyát.

2009. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!