Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak nincs meg még...

Kiskutyámnak nincs meg még minden oltása,8 hetes . Felvihetem a tetőkertre?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom és a tetőkertre viszem a kölyköt kakilni -pisilni.elvileg oda nem megy kutya de tegnap észrevettem egy idegen kutyapisit...megkérdeztem az emeleten lakó kutya tulajdonosát, hogy szokott e oda járni a kutyájuk és az volt a válasz hogy nem sűrün csak néha berohan mielott viszik sétálni. Ö az egyetlen kutya aki oda jár de ő is ritkán és nem kakil oda...akkor most vihetem oda továbbra is a kutyusom amig elvégzina dolgát vagy ne kockázassak?
2013. aug. 21. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, csak figyelj oda, hogy ne szimatoljon pisit, kakit. Az én kutyám 6 hetes kora óta sétál...
2013. aug. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egyes válaszoló, attól h a te kutyád hat hetes kora óta sétál, még nem helyes.

de a tetőkerten nem lesz baja, tartsd távol a kutyapisitől, kakitól.

2013. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2: ennyire nem kell félteni, aki panelban lakik is leviszi a ház elé első perctől kezdve a kutyáját... mégsincs egyiknek sem baja.


Szóval kérdező, nyugodtan viheted. Arra figyelj, hogy még más kutyákkal ne találkozzon.

2013. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat...akkor távol tartom a pisitől, kaki hálistennek nincs:)
2013. aug. 21. 10:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a környéketeken valami fertőzés előfordul, azt simán a cipőddel is felviheted a lakásba. Még akkor is, ha leveszed az utcait.Általában egészségesek a lakótelepi kutyák. Az első két oltás már ad némi védelmet a kutyának. Vannak orvosok, akik azon a nézeten vannak, a beadott oltások akkor hasznosulnak igazán, ha munkára fogja a szervezet az immunrendszert. Rizikó mindig van. Még 4 oltás után is.Ha nincs megengedve egy ilyen kicsi kutyának, hogy nyalogassa a talajt, felszedjen bármit, kicsi a valószínűsége, hogy benyel valamit.
2013. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
oltasd be
2013. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetesen beoltatom, de mivel 2 hetente lehet beadatni az oltásokat és 3 oltás után lesz védett ezért addig nem zárhtom a 4 fal közé. Amugy még csak az 1. Oltása van meg...igyekszem figyelni h ne nyalakodjon meg ne szagoljon pisibe de sajna nem látszik annyira a tetőteraszon h hol van pisi...csak tippelgetek...nyalogatni sem engedem de néha későn érek oda éb bevesz a szájába dolgokat...najó túlaggódom szerintem:)
2013. aug. 21. 23:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugii, nem lesz baja. A gyerekek is megeszik oviban a homokot meg néha a bogarakat is. :D

Kicsit szaglászhat, én is hagytam a kutyámnak csak más kutyákhoz nem engedtem még oda. Meg idegeneknek sem hagytam, hogy gügyörésszenek neki meg simogassák.

Azért ha valami a szájába vesz, akkor szedd ki, mert azt egyébként sem kéne, de ezt leszámítva nem lesz gond.

2013. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!