Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyát úgy...

Hogyan lehet a kutyát úgy nevelni (kiskorától), hogy ne legyen válogatós?

Figyelt kérdés
A yorkshire terrierek válogatósak?
2009. okt. 29. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Nem szabad egyetlen ételre rászoktatnod, minden nap adj más ételt neki, hogy szokja az ízeket. Egyébként ha nagyon válogatós, nem tudod "leszoktatni" róla. Arra figyelj, hogyha nem ízlik a kaja neki, akkor nem jó azt erőltetni. Te sem szereted, ha azt kaját tuszkolják beléd, amit nem szeretsz!
2009. okt. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Nehogy váltogasd az ételét!!! A kutyának NINCS szüksége változatosságra! Ő nem azért ezsik, mert jó neki, hahnem hogy ne haljon éhen! Ha "változatosan" eteted akkor igne komolny gondjai lesznek az emésztésével (amiből te csak azt látod, hogy hasmenése van), mert a szervezet egyféle kajára áll be! Válassz ki neki valami jó minőségű tápot, és próbáld azzal etetni mindig! Nem is értem miért kéne hozzászoktatni mindenhez, hiszen nem való neki se csoki, se házikoszt, se semmi, csakis kuzyáknak való minőségi táp (főleg ilyen érzékeny kutyának), vagy pedig a szükségleteinek megfelelő főtt étel (hús+zöldség+rízs/tészta).
2009. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Még előző vagyok (bocs, gyorsan írtam). Ha meg vagy róla bizonyosodva, hogy egy táp tökéletesen megfelel neki, és mégsem eszi, akkor minden nap rakd elé etetési időben, hagyd előtte 15 percet, majd vedd el és csak másnap etesd megint (vagy ha kétszer eteted akkor követző időpontban)! Az evés nem kivánságműsor. Fontos hogy ezt elfogadja. És kezeld kutyaként, mert ő nem ember és nem is cuki baba! Ő kutya!
2009. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Nahát az első mindent felsorolt, ami a válogatóssághoz vezet... lol...

Etetéskor lerakod neki az ételt, ha nem eszi meg 15 percen belül, akkor elveszed előle, és NEM adsz helyette mást, nem kínálgatod. (Nyilván a betegség az más tészta).

Alapvetően 1féle táppal etess, nem kell váltogatni, se keverni. Ha váltani szeretnél, fokozatosan kell átszoktatni, mondjuk 5 nap alatt (arányosan keverve). Én 3-4 havonta váltok tápot, de van, hogy ritkábban.

A gyakori váltogatás és a kínálgatás, kényeztetés, az étel kutya előtt hagyása vezet válogatóssághoz, nem a kutya fajtája.

2009. okt. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom h válogatós e de az enyém mióta kapott húst azóta nem igen eszi meg a tápot ami kicsit aggasztó.de szerintem is eég neki a táp föle a neki készült táp mert abban benne v minden amire szüksége v a kutyusodnak.
2009. okt. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ne hagyd előtte SOSE az ételt. Tedd le neki, ha nem eszi meg 10-15 percen belül, vedd el, és ne adj mást neki a következő etetésig.

És ami még fontos: ne hagyd kunyerálni, ne nassoltasd és NE ETESD KÉZBŐL! És soha ne könyörögj neki, hogy egye meg az ételét.

Ha éhes lesz, előbb-utóbb meg fogja enni, semmi baja nem lesz, ha kimarad egy-két etetés esetleg 2-3 nap.


Volt, hogy az enyém is bepróbált válogatni és így jártam el, elvettem tőle. Nem evett 3 napig! Már kicsit be is voltam tojva, de negyedik napon megette, mint a kisangyal és azóta sem válogat! Jó lecke volt neki, azóta bármit teszek elé, bevágja, mint huzat, mert tudja, hogy ez van vagy éhkopp...

És nem fajtája válogatja, nevelés kérdése csupán.

2009. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Így fogom csinálni! XD
2009. nov. 1. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!