Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kifizetem a chip árát de...

Kifizetem a chip árát de akkor miért nincsen regisztrálva abban a rendszerbe?

Figyelt kérdés

Na most jó dühös lettem!

Kifizettem a chip árát, de mikor a kutyánk elszökött valamiért senki nem találta meg!


Annyi szerencsénk volt, hogy volt rajta biléta a nevével, és a mi telefonszámunkkal, és a nyakörve is mindig rajta van.


Így 3 nap után értesítettek minket. Bevallásuk szerint van benne chip de nem tudták kié, így elvittem az orvoshoz, és ő csak nevetve elnézést kért.


Még ilyet! lehúznak, de csesznek is regisztrálni?


Ti hogy vettétek ezt észre?



2013. aug. 21. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez durva.


A mi dokink már a chip belültetése után felregisztrálta a 2 kutyánkat.Mi is láttuk.


Lehet úgy volt,hogy később felregisztrája a kutyátokat csak elfelejtette ami hát óriási hiba volt!

2013. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát, az orvos nem regisztrálta. Sajnos mi is így jártunk, aztán a második dokinak is kifizettük a reg. díjat, így ő azonnal, ott előttünk be is írta őket. Sajnos nagyon sok orvos nem regisztrálja be őket és sajnos a legtöbb gazdi nem is ellenőrzi :(
2013. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A facebookon is kering most egy szegény németjuhász szuka kutyus, hogy Ausztria-ba átszökött magyar chipes kutyus, de nincsen regisztrálva, így nem tudják kié.


Ez azért felháborító. Itt mondják hogy mennyire jó meg kell a chip de akkor miért "szarnak" a munkájukra?!

2013. aug. 21. 22:44
 4/14 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


Amúgy úgy tudom, hogy van egy idő, ami alatt regisztrálnia kell, de nem tudom pontosan mennyi ez (egy hét, két hét, passz...). Szóval ha pont azalatt az idő alatt tűnik el egy kutya, akkor még az orvosra se lehet ráhúzni a dolgot, mivel még időn belül volt. Persze a legtöbb orvos az kiszabott idő elteltével sem regisztrálja őket. Ezért kell mindig ellenőrizni, miután megkapta a kutya a chipet.

2013. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de ez a mostani egy új fiatal állatorvos.

De az előtte levő orvos ott helyben előtted regisztrálta be.

2013. aug. 21. 22:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez amúgy tényleg elég gáz,facen sok mehelyes oldal van lájkolva nekem és sokszor írják,hogy a kutya chipes,de nincs regisztrálva.A gazdik meg úgy vannak,hogy ha már a kutyába tették akkor fent is van a rendszerbe.Mi hiába láttuk,hogy beírta.Itthon rákerestünk,hogy tényleg benne vannak-e.
2013. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Az is a baj amúgy, hogy sok gazdi csak azért rakatta be a chipet a kutyába, mert kötelező. Onnantól kezdve nem érdekli az egész, a lényeg, hogy ne büntessék meg (már amelyik nem tette még ki a kutyát). Ha meg elszökik/eltűnik, hát még örülnek is neki. Szóval... hibás sok orvos is, mert kötelessége regisztrálni, viszont hibás sok gazdi is, mert sokszor olyanok se ellenőrzik, akiknek fontos a kutyájuk.
2013. aug. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezt én komolyan nem értem... Amit kitöltetett veled adatlapot, ANNYIT kéne beírjon ő is egy űrlapra, nem többet, és ez pár kattintás, én nem hiszem el hogy ilyen trehány nemtörődöm orvosok vannak... A lényege veszik el a dolognak így... Sőt, amúgy a mi dokinknál nem is kellett az egészet kitöltenem, csak pár dologra kérdezett rá pluszban, mert amikor nála voltunk először, akkor is megadtunk minden adatot a kutyáról meg rólam, hogy beírjon a gépébe minket. Szóval ez egy kettő perces munka, és még a szemedbe röhög, mikor szembesíted vele, hogy miatta veszett majdnem el a kutyád?? Engem akkor látott volna utoljára az a kontár orvos. Válts szerintem egy lelkiismeretes dokira.
2013. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Már megtettem szerencsére van egy másik állatorvos is itt a környéken. :)
2013. aug. 21. 22:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Most eszembejutott egy dolog: lehet, hogy azért nem regisztrál pár orvos, hogy szabadon legálisan ki lehessen dobni kutyákat... Mert ha egy chipes regelt kutyát dobnak ki, hát leolvassák, visszaviszik, így nem lehet "megszabadulni" tőle, szóval ezzel cinkosságot vállal az orvos az állatkínzókkal és kutyát magukra hagyókkal. Vidéken laktok amúgy? Onnan sok érdekes állatorvosi szokást hallok...
2013. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!