Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főztem a kutyámnak. Jók az...

Főztem a kutyámnak. Jók az alapanyagok?

Figyelt kérdés

BARF étrendet ismerem, de a nyers hús miatt és a sok ellentétes vélemény miatt csak 80%ban követem.


Ma kb 800 FT-ból rittyentettem össze a kutyámnak 4 napnyi kaját. De nem tudom mennyire hiányos ill hogy minden összetevő stimmel-e.


Fél kg Darált sertés hús

Fehér rízs.

Bacon (kb 140 g)

1 fej hagyma

3 szeletelt répa a kertből. (imádja a zöldségeket)


Ezeket összefőztem.

Ti mit mondotok erre a kajára, mennyire jó a kutyának? Mit hagytam ki, illetve mit hagyjak ki a továbbiakban?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 22. 18:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
Hagymát ne! Nem tesz jót neki. A bacont tudnám még kifogásolni, tele van adalékkal, a fene tudja, mit tud emészteni abból és mit nem, fog-e puffadni tőle. Szerintem nézz körül haziallat.hu-n, meg ilyen weboldalakon, van pár jó cikkük, hogy mit érdemes adni a kutyusnak :) Azt tudom, hogy a krumplit nem tudják emészteni, a rizsből pedig mértékkel célszerű, mert nagy szénhidrátbomba.
2013. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
BARF-os voltam ne tedd a kutyám lába nem bírja el a súlyát, prémium minőségű száraz tápot kell neki adni pl Acana, hidd el megéri.
2013. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia.Hát ritkán szoktunk mi a kutyáinknak főzni pedig falun lakom és sok állatunk van.1X-2x szoktunk rántott levest csinálni.Az összetevők azok jók,de rakhatsz bele újdonságokat is.Pl.:Csirkenyak, szárnyvég, láb, farhát, mellcsont, fej.Meg csontokat is rakhatsz bele.Pl:csirkének bármely részéről a csontjai,sertésnek a csontjai meg sertés lábak.Azokat Tescoba a húsos pultnál tudsz venni.Vastagok és sokáig ellesz vele:) Még ha szereti akkor kenyeret is tehetsz bele hogy felaprítod,meg kutyatápot.
2013. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocs a bacon nem jó meg a hagymából csak keveset.3.voltam
2013. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Meg inkább adj neki száraz tápot.
2013. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem kötözködni akarok, de nem követed még 80%-ban sem a BARF-ot. A BARF-nak a lényege, hogy nyersen van etetve, és csontot is tartalmaz. Erre vannak kitalálva az arányok, összetevők, stb.


Ebből az étrendből hiányzik a Ca-pótlás, ez a Ca-P arány teljes eltolódásához fog vezetni hosszú távon, feltétlenül pótolni kell.


Hagymát nem adunk a kutyának, nagyobb mennyiségben és hosszú távon méreg a kutyának, inkább kerüld el (anémiát okozhat)


A sertés hús főzve jó, főtt rizs jó (bár nem írtad, mennyit használtál), a répa jó.

Viszont így, hogy főzve van, vitaminkiegészítésre is szükség lesz.

Lehetne szerintem hozzáadni halolajat is pl.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Én bacont sem használnék, túl zsíros, és túl sós, bár ilyen kis mennyiségben nem hiszem, hogy gondot okozna.

2013. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Bacon-t a zsír miatt használtam, de a hagymáról pl nem is tudtam hogy nem szabad :( hűha. köszönöm a tippeket utána járok jobban a dolognak.


Arcana-t kipróbálom. Royal Canin-ja volt eddig de befürödtünk vele. Nem kell neki semmi száraz. A premium konzervek meg elég durva áron vannak.

2013. aug. 22. 18:47
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy a maradék royal canin-t eddig belekevertem ebbe a főtt kajába és így megette. Monjduk az tegnap előtt elfogyott, de mindenképp beszerzek kutya tápot, mert így attól félek hogy kimaradnak fontos tápanyagok
2013. aug. 22. 18:48
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Hagymát miért ne lenne szabad adni? Persze nem kell túlzásba vinni de amúgy meg baromi jó, mert FÉREGHAJTÓ.
2013. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem jó a hagyma (nagy mennyiségben), mert N-propil-diszulfidot tartalmaz. Ez Heinz-testek képződésével járó anémiához vezethet, a vörösvérsejtek szétesésével.

És inkább maradjunk a féreghajtóknál azért, az a biztos, 300 ft körül van egy tabletta.

Egyébként a fokhagymának van féreghajtó hatása, ami nagy mennyiségben szintén anémiát okoz. De nem kéne népi hagyományok alapján féreghajtani a kutyát azért, eléggé fejlett már az orvostudomány, valamint hozzátenném, hogy valószínűleg nem hat mindenfajta féregre a fokhagyma sem, márpedig van belőlük egy jó pár.

2013. aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!