Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a trimmelés?

Mire jó a trimmelés?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint a trimmeléssel csak az elhalt szőrt távolítják el, szóval ami amúgy is kihullana.

A nyírással meg fazonra nyírják a kutyákat, esetleg egészségi okokból megnyírják őket.

És úgy tudom, hogy ha egy kutyát mindig trimmelnek, akkor nem szabad nyírni, mert utána nem lehet trimmelni következőnek.


Akkor ennek mégis mi a fene értelme van? Ha az elhalt szőrt akarom eltávolítani, akkor fésülöm a kutyámat, ennyi. Szóval nem értem mire jó, a pénzköltésen kívül.



2013. aug. 22. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, egészségügyi okai is vannak, mivel benemezesedhet a szőrzete a kutyának, stb.
2013. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha fésülöd a kutyát, akkor minek trimmelni? Ezt nem értem. :D
2013. aug. 22. 19:24
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem snacim van de én csak nyírom meg fésülöm. Sosem trimmeltem de nem is fogom. Nála egyáltalán nem látom értelmét. Igazság szerint egy videóban sem láttam, hogy ahol hosszan hagyják a szőrét egy snacinak, ott trimmelnék. Fura, hogy a cikk mégis oda sorolja a fajtát.

2013. aug. 22. 22:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz a kutyáddal, amit akarsz. Ha sajnálod rá a pénzt, az is a te dolgod, legfeljebb a kutya bánja majd..
2013. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A mai snacik legtöbbjének nem is olyan a szőrminősége, hogy trimmelni lehessen.El van puhítva a szőrük.

Mi fura a besorolásban? Szálkás szőrű a snauzer . A trimmelés kihagyása kényelmi szempont. Ahogy a hosszú szőrűek lenyírása is.Ha lehetőséged lesz rá, simítsd végig a kezeddel egy trimmelt kutya hátát és egy nyírt szőrű kutyát, amikor kissé megnő a szőre. Érzékelhető a különbség.

2013. aug. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Biztosan érzékelhető, azt nem is írtam, hogy nem. :) Csak sosem értettem a miértjét.

Egyébként meg nem sajnálom a kutyámtól a pénzt, de nyírni én is tudom és igen ügyesen méghozzá! Nyáron nyírom neki, hogy ne legyen annyira melege, télen hosszúra hagyom, hogy melegítse. Nem sajnálom a kutyámtól a pénzt, ha LENNE biztos elvinném, de nincs rá keret.


Köszi a válaszokat!

2013. aug. 23. 17:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha trimmelve volna a kutyád, nyáron sem lenne melege.Amit ajánlani tudok, próbáld ki a vasfűrész lapos fésülést. Igen sok aljszőrt kiszed. ha nem kopaszra nyírod a kutyádat, bizony az elhalt aljszőr bent marad.
2013. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezért fogunk venni Furminátort, az jobban kiszed mindenféle szőrt. Egyébként szerencsére nincs gondja a meleggel, mások mindig csodálkoznak is, hogy hogy bírja ilyen jól. :)
2013. aug. 24. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!