Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi yorkim hirtelen túlette...

Kicsi yorkim hirtelen túlette magát. Picit felpuffadt a hasa, csak fekszik egyfolytában. A közelben nincs állatorvos. Valami ötlet, hogy jobban legyen?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Tán egész nap előtte van egy rakat étel, hogy sikerült túlennie magát? :O Neked kellett volna megszabnod, hogy mennyit és mit ehet...

Amúgy ha nagyon tele vannak a kutyák, akkor ki szokták hányni a kaját, ennyi.

2013. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha sziklakemény a hasa és nem mozdul,csak úgy piheg,akkor mihamarabb orvoshoz kellene menni.

Gyomorcsavarodás is lehet,bár ilyen kistestűeknél nem jellemző,de megeshet.A gyomorcsavar kezelés nélkül halálos kimenetelű,szóval szerintem nem éri meg kockáztatni.

2013. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

szegény hát nem tudom az én kutyám csak annyit eszik amennyi neki kell hiába a kedvenc kajája és van még a tálban otthagyja ha már nem éhes

hányszor eteted a kutyust? lehet már nagyon éhes volt és ezért volt moho

az én kutyusom általában 2x de van mikor 3x eszik egy nap viszont nagyon keveset, mivel nincsen nagyon kiéheztetve pont ezért nem eszik többet mint amennyire szüksége van

2013. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Képzeld a kutyám rendesen szokott enni. Nem éheztetem mint egyesek. Ötletet kértem nem okoskodást. Ő is ott hagyja az ételt, ha már nem kér, szerintem csak az volt a baj, hogy hirtelen evett.
2013. aug. 22. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtt kutyákat célszerű napi 2x etetni,ami azt jelenti,hogy leteszed a számára elegendő adag felét 1x elé,ha azt megette a tálat elveszed előle,a második etetésnél pedig az adagja másik felét rakod le elé.Megette,akkor elveszed előle.


Ha nem eszi meg,ott hagyja vagy el se kezd enni,akkor felveszed előle és a következő etetésnél megkapja.

Ez kell ahhoz,hogy a kutya megértse,az étel nem játék,és nem ő dönti el,mikor eszik,hanem a gazda.Plusz így válogatni sem fog.


A megoldás továbbra is legalább egy telefonálás lenne egy dokinak,de én egy felpuffadt kutyával rohannék a dokihoz,mert a gyomorcsavarnak pont ezek a tünetei,ami kezelés nélkül minden esetben halálos.

2013. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végre egy rendes válasz. Köszönöm. Nem fekszik egyfolytában amúgy, mászkál közben. Jártunk már így párszor, akkor is egy idő után kihányta, remélem most is így lesz. Ha mégsem akkor hívom az orvost!
2013. aug. 22. 20:07
 7/9 anonim ***** válasza:
ne hagyd ugrándozni, inkább feküdjön nyugodtan legalább 2 órát. És ha nem muszáj ne is igyon.
2013. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
" Nem éheztetem mint egyesek." Az számít éheztetésnek, ha a kutya nincs elhízva?
2013. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Cuncika, senki nem állította, hogy éhezteted a kutyádat! :) Azt kérdeztük, hogy hogyan szoktad etetni. Nyevltan plíz!
2013. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!