Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálnak meg egyből ha...

Miért utálnak meg egyből ha nem örökbe fogadni akarok?

Figyelt kérdés
Kutyaiskolában voltunk. Testvéremmel beszélgettünk aki ajánlott egy menhelyet ahonnan hozhatnám a kutyát. De mikor elmagyaráztam neki hogy én már holnapután megyek egy fajtatiszta, jó vérvonalú, skót juhászért, dühös lett és egyből leszidott miért nem egy ártatlan kutyát mentek ki?! Erre odajönnek körénk a kutyaiskolából ismert barátaink (akiknek szinte csak menhelyről van kutyájuk) és elkezdenek ők is vitatkozni, dühöngeni, hogy miért nem hozok menhelyről, gyepiről. A végén már kritizálták a tenyésztőt akitől hozni fogom a kutyát, összehordtak róla minden butaságot aztán faképnél hagytak. Ennyire nagy baj lenne hogy tenyésztőtől veszem, vagy nekik volt igazuk?

2013. aug. 22. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
most itt is lesz olyan aki lefog szidni, érthető, hogy menhelyről kimentesz egy kutyát de ha te tudod hogy milyet akarsz és fajtisztát nincs értelme menhelyre menni és kihozzni egy olyan kutyát akit nem is akartál, de ezt nem értik meg
2013. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Ki a francot érdekel annak a néhány idiótának a véleménye ?


Te nem menhelyi kutyát akarsz és pont


Ha nem értik meg, azaz ő bajuk...

2013. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem olyan nagy baj, hogy nem menhelyről hozol ki kutyát. Főleg akkor, ha tényleg annyira jó vérvonalú kutyáktól származik a kölyök akit elhozol és megbízható a tenyésztő. Engem pl. nem tudnak ilyennel felhúzni, pedig nekem az összes kutyám mentett. Amúgy pedig mindenkinek szíve joga dönteni, hogy milyen kutyát szeretne. Persze, ha menhelyről hozol kutyát, vagy gyepmesteri telepről akkor megmentesz két életet. Emberek vagyunk és nem gondolkodunk egyformán, és mindenkinek más a vágya és álma, amit tiszteletben kell tartani. Szóval ne vedd a szívedre, és sok szép eltöltött évet kívánok a kis kutyádhoz.
2013. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha te fajtatisztát akarsz, állítom, nem is lenne jó dolga nálad egy menhelyi kutyának, mert folyton az lenne benned, hogy nem ilyet szerettél volna. Ne érdekeljen mások véleménye.
2013. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 SoundscapeToArdor válasza:
70%
Mert sok a kutya a menhelyen, és azokban, akik onnan hoztak ki, automatikusan kialakul egyfajta utálat azokkal szemben, akik viszont fajtára specializálódott tenyésztőtől hoznak el állatot. Semmi baj nincs azzal, ha tenyésztőtől veszed, hiszen kinéztél magadnak egy fajtát, amely szerinted illik hozzád, ahelyett, hogy keveréket hoznál ki (amikből, hacsak a menhely nem specializálódott egy faj megmentésére, több van), amely, főképp, ha kölyök, nem mindig tudhatni, milyen temperamentumú lesz. "Tisztavérűeknél" ez sokkal inkább előrelátható. Illogikus az egész, hogy utáljanak.
2013. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Ne emészd magad emiatt :) Nekünk még nincs lehetőségünk kutyára (32 nm albérletben, egyetemista gazdákkal nem lenne jó sorsa), de ahogy lesz, egy fajtatiszta törzskönyves Labrador szuka kölyköt szeretnénk, mert ez a szerelemfajtánk :) Ha ő meglesz, lehet, hogy megmentünk egy menhelyi keveréket is (vagy Retrievermentőktől egy másik Retrievert :D), de addig nem fogom magam sz*rul érezni, hogy van tenyésztőtől is kutyánk...

Egyébként néhány állatvédő, akinek menhelyi kutyájuk van kezdi elvetni a sulykot, pl olvastam már itt: "a tenyésztők ugyanolyan szemetek, mint a szaporítók", "nem is szereted a kutyákat, ha csak a külsejét, fajtáját nézed", "a menhelyi kutyák sokkal jobban tudnak szeretni", "ha fizetsz egy kutyáért, akkor halálra ítélsz egy menhelyit" stb. Mintha az ilyen felfogásúaknak kicsit kisebbségi komplexusuk lenne, ezért értelmetlenül támadnak...

Ne érezd magad rosszul, szeresd nagyon a leendő kutyusod! :)

2013. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Ha azért akarsz kutyát, hogy legyen egy kutyád, akkor úgymond "jó" a menhelyi kutya is. Nem az a probléma, hogy te fajtatisztát akarsz. Az ellenszenvet az váltja ki, hogy sokan, akik a fajtatiszta kutyák mellett vannak lenézik a keverékeket, "korcsoznak" meg stb... Egyébként van kifejezetten fajtamentés -persze ez is elég macerás, lehet a fajtádnak nincs, vagy nem elérhető, esetleg nem olyan jó vérvonalú és stb... Sokszor ellenszenvet vált ki az is (ez mellesleg belőlem is), hogy olyan pénzeket kérnek egy fajtatiszta kutyáért, amennyit nem szégyenlenek... mondható, hogy a munkájának gyümölcséért és a szakértelemért, amit meg is értenék, de mivel minden 2. tenyésztő szuper vérvonalú és még szuperebb kölyköket produkál, nálam egy kicsit gyanúsnak tűnik a dolog, nem beszélve arról, hogy sok "tenyésztő" csak valami kutyagyárnak tekinti az állatait- ez már etikai kérdéseket is felvet, nálam legalábbis. Minden esetre a szakértelem sem elég indok a szememben a 40-80e ft/ kölyök árért (tudom fajta/tenyésztő/vérvonal stb befolyásol. Kb ennyi amit ellene tudok felhozni... DE! Ismerek aki igenis a fajta szerelmese, és nem beltenyészt, hanem az állat érdekét is szem előtt tartja. Nem kenelben tenyészt, hanem szabadon vannak a kutyái és társként él velük. Ha már válsztasz, eszerint válassz- szerintem. És ami a legfontosabb: fajtától, kortól, nemtől függetlenül légy minden kutyára tisztelettel, attól h nekem fajtatiszta lesz, ugyanolyan érték egy keverék is. A fejekben van a hiba, csak a sznobizmus ne kerekedjen az állatszeretet fölé. Sok sikert a kutyusodhoz, és lelj benne igazi társra!
2013. aug. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Engem nem érdekel más véleménye. A következő kutyám biztosan tenyésztőtől lesz pedig nem akarok kiállításra csak 2 okim van rá 1. a kedvenc fajtám nagyon ritka, ha van is akkor az vagy keverék vagy beteg vagy annyi örökbe fogadó jelölt van akiknek már volt a fajtával tapasztalata. A 2 okom, hogy elég beteges és rövid életű fajta és menhelyen csak szaporítóktól kikerül kutya van amire egy vagyont rá költhetnék. Ráadásul, ha örökbe fogadnék ot motoszkálna bennem a gondolat, hogy most akár lehetett volna esélyem venni egy ír farkast, de megint elszalsztotam. Engem leszóltak a menhelyes hippik, hogy miért nem fogadok örökbe én meg közöltem velük, hogy én sem szóltam bele abba, hogy ők mit csinálnak
2013. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Mert ma ez a trendi, vásárolni meg bűn.


Oké, örökbe fogadni sokkal jobb, mint szaporítótól vásárolni és ha valaki "csak" egy családi kedvencet akar, akkor érdemes ott is körülnézni. DE, ha okkal/céllal akar valaki egy bizonyos fajtát, akkor az igenis menjen el a legjobb tenyésztőhöz és vegye meg!

2013. aug. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Csak annyit kell mondanod nekik hogy neked ez az álmod gyerekkorod óta, és szeretnéd a legjobbat kihozni belőle, nem akarsz zsákbamacskázni, mert ha nem tetszik, nem lenne etikus visszaadni a kutyát. Ebben nem igazán köthetnek bele. Lehet hogy ők azt gondolták szaporítóhoz mész. Ha családi házat akarok építeni, nem bontott téglát veszek, hanem rendeset, tiszta lappal.
2013. aug. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!