Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kiskutyám, megkapta...

Van egy kiskutyám, megkapta az első 3 oltását, azt mondta az állatorvos a veszettség elleni oltást majd 1 éves kora előtt kell, de hallottam olyat is, hogy 3-4 hónap között. Most ráér akkor 1 éves koráig?

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16 hetesen ajánlot a veszetség elleni oltás amit hat hónap mulva kell ismételni, majd onnantól évente egyszer.
2013. aug. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolgot mondott az állatorvos. Ugyanis minden 3 hónapos kort betöltött ebet 30 napon belül be KELL oltatni veszettség ellen, ezt fél éven belül megismételni, majd évente ismételni. 4 hónapos koráig pedig chip is kell, hogy kerüljön bele.

Úgyhogy nem ér rá 1 éves koráig, mert megbüntethetnek érte.

2013. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sajnos most már 3 hónaposan meg kell kapnia az első veszettség elleni oltást. (megint egy idióta törvény) Régebben valóban 1 éves korig adták be. Én nem szoktam 6 hónap múlva ismételni, hanem csak rá egy évre. annyi is bőven elég.
2013. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De most, ha nem a törvényt nézzük, hanem a kutyát, veszélyes rá, ha akkor kapja csak meg?
2013. aug. 22. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:
nem veszélyes rá, csak ha beleszaladsz egy ellenőrzésbe, akkor megbüntetnek.
2013. aug. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából ha nem lakotok olyan helyen ahol nagyobb a kockázata a betegségnek akkor nem baj ha csak akkor kapja meg. De szerintem kóbor kutyák nagyjából mindenhol vannak.


Nálunk rókák és egyéb ragadózó állatok is lófrálnak néha, úgyhogy az én kutyám pl biztos, hogy előírás szerint fogja kapni és míg meg nem kapja, nem engedem ki felügyelet nélkül a kertbe sem (még kölyök, úgyhogy egyébként sem engedném).

2013. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!