Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom növelni Patellafi...

Headlight kérdése:

Hogyan tudom növelni Patellaficamos Pumikám négyfejű izmait?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid, lényegretörő lenni.

Most 11 hónapos a Pumi kutyusom, pár hete kiderült, hogy nagyon lazák a hátsó, térdkalácsát tartó szalagok, a patellája emiatt könnyen ficamítható.

A tartásán is látszik kicsit, hogy előre kompenzál, emiatt az elülső része( háta, lábai) izmosabbak.

Lépcsőn lefelé pl. nem használja a bal lábát.

Vannak bizonyos mozgásformák, amiket javasoltak neki, ezeket csináljuk is, de egyébként is sokat mozog,aktív, és nem is szeretném(ezt nem is javasolták) a mozgásában korlátozni őt.

Vettem neki most Glycoflex 600-at, 1 hete kapja.

Tápot eszik(Brit care), szereti, rendesen elfogyasztja.

Arra gondoltam, hogy vmi olyan táplálékot adnék neki, ami izomnövelő, mert hiába fut-mozog rengeteget,mivel kompenzál, nem "vastagszik" hátul arányosan. Két étkezés között mondjuk csirkemellet, jutifalatokban.

Kérdésem, hogy szerintetek mely táplálékban lehet még sok fehérje, vagy inkább, hogy van-e valami ötletetek erre?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2013. aug. 23. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

nézz szét a neten. Már van kutya fizioterápia itthon is.


Amúgy nagyon jó ha vesztek egy trambulint és abból kivesztek rugókat és azon csináltatsz feladatokat a kutyával vagy az úsztatás vízben sétálás sok minden van... De a fizioterapeutát kérdezz meg erről mert nem mindegy hogy a te kutyáddal mit kell csinálni nem lehet általánosítani sajno. Nekem nagyon segítőkésznek tűntek.. persze gondolom nem 100ft :/

2013. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fizioterapeuta javasolta az úszást, vízben járást, ezt csináltuk is. Felfújható gumimatracot is mondott, hogy azon csináltassunk gyakorlatokat, mert ott mind a négy lábát használnia kell. Ez az izomnövelő kaja project csak az én kis agyamból pattant ki, mert hát megeszi a tápját rendesen,de hátha rá tudok segíteni, gondoltam.

Az orvosunkkal később tudok beszélni, mert szabin van.

Amúgy annyira nem látványos ez a kutyinál, ha nem találkozom véletlenül sólyomszemű szakemberekkel a parkban, ahová járunk, lehet, hogy ki sem derül. :-(

2013. aug. 23. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Az emberi csodaszerek nem kutyának készülnek.Megfelelő étrend, hozzá a célirányos mozgatás és kész.
2013. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a nyers húsos etetést, BARF vagy PREY model nézz utána nagyon sokat tud segíteni ha izmosításról van szó.
2013. aug. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Diesel.
2013. aug. 23. 12:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!