Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek kimenni a kutyámmal,...

Félek kimenni a kutyámmal, szerintetek sokan néznek hülyének vagy állatkínzónak?

Figyelt kérdés
póráz fegyelmet tanítom , és rángatnom kell a kutyát , hogy a tudtára adjam hogy nem mozdulunk rá senkire, hogy ne húzzon ,hogy a lábam mellet jöjjön , de ehhez emberek közé kell mennem , ti furcsán néztek olyan emberekre akik rángatják a kutyát mert most az ő esetében nem elég fordulni határozott rántás kell. tehát sokan néznek rám szerintetek rossz szemmel . már azon is gondolkodtam hogy a rendőr megállít hogy mit kínzom a kutyát
2013. aug. 23. 11:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
addig nem vinném tömegbe, amig ingermentes környezetben a kuty még nem tud szépen sétálni. Amikor már gyönyörűen, laza pórázon sétál, akkor lehetnek a zavaró ingerek, és akkor már követelhetsz is tőle, és büntetheted is ha nem fogad szót.
2013. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
már szépen sétál ingermentes környezetben de ha inger van akkor vége mindennek
2013. aug. 23. 11:56
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem kell rángatni. Több technika is létezik: megfordulsz vele, vagy megállsz, és megvárod míg rádfigyel. A lényeg, hogy ezeket MINDIG következetesen betartsd. Én a fordulóst szoktam alkalmazni saját és ideiglenes ebeknél, eleinte cikinek éreztem, hogy forgok az emberek között, de aztán eldöntöttem, hogy tök mindegy ki mit gondol, a lényeg, hogy a kutya jólnevelt legyen, és ezt ezzel tudom elérni.

Szóval ahogy anyukám mondaná: nézd a többi embert salátafejnek, egyszerűen ne törődj velük.

Az első válaszoló pedig jót írt, eleinte ingerszegényebb környezetben gyakoroljatok (kevésbé forgalmas helyen, vagy ha olyan nincs, akkor olyankor, mikor kevesebb ember jár arra.)

2013. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
ha kevesebb ember van akkor durva a helyzet ha sok ember van akkor a kutyám mint a kezes bárány lehet hogy a stressztől? bár nem látom rajta hogy ideges lenne
2013. aug. 23. 12:01
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, amit írsz. Talán te is máshogy, magabiztosabbnak érzed magad több ember között. Vagy egyszerűen tényleg több ember között nem mer annyira arcátlankodni. Mondjuk az én huskym pont sok ember között (pl. pályaudvaron) kezdi el kicsit húzni a pórázt, de 2-3 fordulással leesik neki, hogy ott is normálisnak kell lenni.
2013. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
mondjuk igen magabiztos vagyok , laza vagyok nem vagyok egy kicsit sem ideges mert tudom hogy akkor a kutyám szépen viselkedik , köszi hogy erre rá világítottál :D
2013. aug. 23. 12:10
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

én már meg is hajtottam a kutyát délután 5kor úgy hogy nem kevés ember látta.. sok időm nem volt azzal foglalkozni hogy mit gondolnak és igazából nem is érdekelt :D


Állatkinzásról egy rendőrrel beszélgettem miközben lógattam a kutyát.. mondtam neki hogy tőlem aztán kijöhetnek az állatvédők sok mindent nem fognak találni.. mondjuk a kutya hátának és nyakának izmosodás elég tartós elváltozás a kutyán de ezért csak nem bánthatnak :D

2013. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egy sima fegyelmezést bárki kínzásnak gondol, ha meg már olyan durván kell rángatni, hogy a rendőr megállít, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.
2013. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap a turistákkal tömött tóparton ordítottam el magam torkomszakadtából a kutyáimra, mert rohantak, és macska volt a láthatáron:D Néztek páran, aztán tudomásul vették a dolgot, és mentek tovább. Az cikibb lett volna, ha elkapják a macskát, és felkoncolják...
2013. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt a helyzet :D.. csak nekem akkor még nem volt elég egy szimpla kurjantás :)
2013. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!