Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik szokott bújósabb lenni?

Melyik szokott bújósabb lenni?

Figyelt kérdés

A Yorkshire vagy a Máltai selyem?

Nagy általánosságban kérdezem, persze egyedfüggő (bár még lövésem sincs, hogy derül ki 8 hetes kiskutyákról, hogy melyik lesz felnőtt korában ilyen...:) ), de mégis, csak lehet valami alapján dönteni, hogy többnyire melyik "gazdiigénylőbb", bújós kedveskedő. Segít nekem valaki kideríteni?


2013. aug. 23. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Többször látogatod az almot,sosem te mész oda egy kutyához,hanem mondjuk leülsz és nézed mit reagálnak,melyik megy oda hozzád.Nézed hogyan viselkednek egymással,ki mennyire önálló,mennyire teperi le a tesóját.Az anyakutya hogy reagálja le ezeket...stb.

Ezekből tudsz következtetést levonni.De fontos,hogy ez többszöri látogatás után legyen,mert egy találkozás még nem dönt el semmit.


Ja és persze kérdezd a tenyésztőt,ugyebár ő végig a kutyáival van,már nagyon ismernie kell addigra a kölyköket és tud hasznos tanácsokat adni.


Ha szaporítótól vennél,akkor mind1,mert úgyis csak rád akar sózni egy kutyát,hogy fizess és vigyed.

2013. aug. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Jázi&Csenge ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy a szukák bújósabbak, mint a kanok, de nem minden esetben igaz. Én is ezt tapasztaltam eddig, viszont találkoztam már több ölbemászós, pusziosztó kan kutyával is. Szerintem tényleg csak egyedfüggő ez a dolog. Azt pedig, hogy egy kiskutya várhatóan milyen jellemű lesz, sok mindenből meg lehet állapítani, meg kell figyelni, hogy hogyan viselkednek a kölykök evésnél, játék közben, illetve vannak tesztek is:

[link]

2013. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A yorkshire kutya terrier, tehát nem éppen öleb, bármennyire is sokan azt képzelik, tehát alapból nem nagyon szereti a tutujgatást. A sok foglalkozás az, ami kielégiti az igényeit.


A máltai pedig társasági eb, aki pontosan azt a célt szolgálja, hogy - normális keretek között - az emberek közvetlen közelében, sokszor szeretgetve legyen, vagyis a Te szavaddal élve "bújós" kutyus. Aki többnyire nem fog ész nélkül rohangálni, mint pók a falon, ha meg akarod fogni, hanem boldogan telepedik az öledbe:)


Természetesen fajtán belül is vannak különbségek, de azért sokat számít az, hogy általában mit várhatunk bizonyos fajta kutyától

2013. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ!

Én is így sejtettem, hogy a yorki terrier lévén kevésbé kéne bújós legyen, csak annyi ellenpéldát láttam ismerősöknél, igazi hasvakarós kutyusokat láttam náluk, szóval ezért kérdeztem. Azt hiszem, akkor Máltaim lesz!:) azért kérdeztem a bújósságot, mert volt egy kutyám még nagyon régen, keverék de iszonyat ragaszkodó és bújós, vele nagyon-nagyon jól megvoltam, ha én kutya lennék, ugyanilyen lennék:) És most meg szeretném osztani a lakást egy hasonló jellemű és igényű kiskutyával.

2013. aug. 23. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!