Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erre mi a torveny?

Erre mi a torveny?

Figyelt kérdés
A kutyamat seta kozben elengedtem hogy had szaladgaljon. Mindig elengedem mert nem bantott meg senkit sem.Egy pillanatra nemfigyeltem es bement valaki kertjebe,de a kert csak 3 oldalrol volt elkeritve.A 4. oldal szabadon volt igy barki bejarhat rajta.Odament egy tyukhoz es megfolytotta.Ki a hibas ezert?A kutyamat betudom hivni,csak keso volt mar akkor.
2013. aug. 23. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen, és kizárólag te vagy a felelős.
2013. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Még jó, hogy csak tyúkok voltak ott, és nem mondjuk egy kisbaba játszott a kertben...
2013. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
te... nem kötelező kerítést építeni viszont neked kötelező figyelni a kutyádra és megtéríteni ha kárt okoz
2013. aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérj elnézést és kérdezd meg, hogy mennyibe került, és pengesd ki az árát.
2013. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

már leírták előttem hogy ki a felelős, én csak annyit tennék hozzá hogy a kutyád nyilvánvalóan nem behívható. nagy szemét az enyém is, rajta kell legyen a szemem, de nálunk a késő és az hogy be tudom hívni azt jelenti hogy a kutyám megindult én rászóltam és megállt illetve visszajön!

már ne is haragudj de mindez idő alatt amit leírtál és végignézted az én kutyámat még ötvenszer tudtam volna behívni.


arról nem is beszélve ha olyan bazi közel van az a másik állat még akkor is egyet szólok és békén hagyja majd azonnal elhívom.


szóval már megbocsáss, ari meg minden hogy azt mondod a kutyáddal meg veled minden rendben de sajnos ez nem így van. nem beszélve arról hogy a kutyád milyen jogon megy be más területére akármi is legyen ott. ha egy kicsit is felelősnek gondolod magad akkor szépen becsöngetsz, elmondod hogy mi történt, és sűrű elnézések közepette megkérdezed hol lehet beszerezni ilyen tyúkot, vagy hogy mennyit fizess érte.

2013. aug. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
utoso mar megbocsass de azt irtad hogy milyen jogon megyen be mas kertjebe.Ez akkora egy baromsag.A kutyat az osztonei vezetik.Es amugy mikor meglattam hogy a kutya megyen a kert fele akkor mar tolem 50-100m-re volt
2013. aug. 23. 21:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt feltétlen térítsd meg a kárt.

Másrészt a későbbi kellemetlenségek elkerülése végett, ha olyan helyen sétáltok póráz nélkül, ahol bármi hasonló előfordulhat (tehát nem erdőn-mezőn), akkor ne engedd, hogy 50-100 m-es távolságban legyen tőled. Az rettentő sok!

2013. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A kutyát az ösztönei vezetik.Téged viszont nem,tudsz gondolkodni és megakadályozni a bajt.Egy totyogós kisbabát sem hagyunk,hogy azt csináljon,amit ő akar,hanem figyelünk rá.

Tényleg fizesd ki a tyúkot és kérj elnézést,utána meg vidd el a kutyádat egy suliba.Ott megtanuljátok mindketten a minden körülmények között stabil behívást.

Egy idős kiképzőnk egyszer arra tanított,hogy gyakoroljuk annyit a fektetést a kutyánkkal,hogy már reflex legyen nála.Amint a vezényszót meghallja,minden körülmények között vágódjon hasra.Azt mondta ez az idős,nagy szakmai tudású szakember,hogy ez még megmentheti a kutyánk életét.Ha mondjuk nekiiramodik egy macska után,aki az úttest másik oldalán van,nem biztos,hogy a behívásra reagál,a reflexként rögződött fektetésre viszont fog.Ez az én kutyám életét is megmentette.Leírt szitu,úttest túloldalán macska.Az én kutyám és egy társa nekiindultak rohanva a térről,a másik kutya kiért az úttestre és elütötte egy autó.Kb.40 méterre voltak az úttesttől,mikot elindultak a cica után.Előbb én is ordítottam a már munkavizsgás,versenyző kutyának,hogy hozzám,le se tojt.Bevillant a fektetés,elüvöltöttem magam,hogy fekszik.A kutya úgy vágódott a földbe,hogy szabályosan csattant,de az úttesthez nem ért el.

Azért írtam ezt ilyen hosszan,hogy akár ezt is begyakorolhatnád a kutyáddal.

2013. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
tudom hulye vagyok de meg nem tudjak hogy a tyuk mar halott...a kutya elhozta hozzam.es bar bekell vallanom de nem erzem a kapcsolatot a kutyam kozt es koztem.wszeretem meg minden de annak orul ha bemegyek hozza es eloveszem a porazt.Ha simogatom csak elfordul,ramsem bagozik.csak nezelodik vane valahol v.mi amit kergethetne.meg a jutalomfalat sem nagyon erdekli.
2013. aug. 23. 22:05
 10/14 anonim ***** válasza:
De akkor meg mi a fenének engeded el ha tisztában vagy vele hogy ilyen?? Komolyan mondom nem értem az ilyen emberek logikáját. Mint a fenti példa is mutatja, tud kárt okozni akkor is ha nem bánt senkit! Mi van ha összeverekszik egy kutyával vagy elüti egy autó? Különben is törvényileg kötelező pórázon tartani.
2013. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!