Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan dolgozzam fel a kutyuso...

Hogyan dolgozzam fel a kutyusom halálát?

Figyelt kérdés

Tegnap altatták el a drága kis vizslámat rák miatt :( 10 éves volt.

Hogyan dolgozzam fel? El sem hiszem hogy nem lesz itt többé. Megőrülök. Annyira szerettük őt. :(

Bárhova nézek, mindenről ő jut eszembe. Az egész udvar az övé volt. A tersz is. Mindenhol a kis játékai meg tálja és pokrócai vannak. A konyha ablakból látszik a háza... Nem hiszem el :(

Légyszi segítsetek!


2013. aug. 23. 19:21
1 2
 1/12 papa777 ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, őszinte részvétem, tudom milyen, nekem is 3hónapja ment el a kutyusom. Összegyűjtöttem a játékait, eltettem egy dobozba.

Csináld azt, hogy sírd ki de nagyon nagyon magad, gyűjtsd össze a fényképeit, tedd be egy albumba, és tedd el emlékbe, és közben nagyon sírd ki magad, hidd el nagyon jót tesz.

Lehet hogy nagyon gyerekesnek fogok tűnni, de hogy megnyugodjak, vettem egy héliumos lufit, ráírtam, hogy szeretlek, és hogy érezd jól magad odafönn. Nagyon megnyugtatott.

2013. aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tegnapelőtt került kórházba, akkor, és tegnap végig sírtam. Ma már nem tört rám sírógörcs, de szomorú vagyok nagyon, és próbálok nem rá gondolni, de nehéz.

Annyira nagyon szerettem őt :(

Találtam róla egy egy nagyon régi képet, az most egy keretben van az éjjeliszekrényemen. A többi digitális, a gépemen vannak. De a drága nem szerette ha fotózzuk, rettegett a gépektől. :) Félt a vakutól és a hangjától.. Jajj Istenem. :( Bárcsak itt lenne még.

És nem, egyáltalán nem gyerekes! Inkább nagyon szomorú :((

Köszönöm a válaszodat!!!

2013. aug. 23. 19:35
 3/12 anonim ***** válasza:
És te milyen idős vagy?
2013. aug. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez miért lényeg.. De 16. Vele nőttem fel :(
2013. aug. 23. 19:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nekünk mghalt a német juhászunk én először nagyon sírtam. Aztán elkezdtem róla beszélni, h emlékszel, erre, meg emlékszel arra? milyen aranyos volt?meg stb. nekem nagyon sokat segített h beszéltem róla. 2 éve halt meg de a mai napig sírni tudok ha rágondolok
2013. aug. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én is, most eszembe jutott minden kis dolga, a szokásai. Minden, amit valaha csinált. De csakis jók. Ugyanis soha nem csinált semmi rosszat! Vagy ha igen, én még azon is csak nevettem, annyira édes volt :(

Annyira fáj.. El sem hiszem hogy nincs többé :(

2013. aug. 23. 19:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézd, tudom, hogy most semmi sem vígasztal téged...

de neki biztos szép élete volt

és szerintem nem az a lényeg, hogy milyen hosszan van velünk valaki, hanem hogy az együtt töltött időben tegyünk meg mindent a másikért

azt te sem szeretnéd, hogy rettenetes fájdalmak közt éljen szegényke, nehogy bűntudatod legyen emiatt. Gyászold meg őt rendesen, nyilván családtag volt nálatok. Idővel majd könnyebb lesz, de eltelik még vagy két év, mire mosolyogva tudtok majd sztorizgatni róla, hogy "emlékszel mennyire szerette..." Sajnálom, ami a kutyussal történt, de legalább jutott nektek 10 nagyon szép év együtt...

2013. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
várj egy pár hetet/hónapot/évet (amennyi szükséges a feldolgozáshoz)aztán szerezz be egy kisállatot (nem feltétlenül kutyát), és egy kis idő múlva nem fogsz miatta sírni. én is így voltam, több hétig sírtam a macskám miatt, de kaptam egy másikat és az felvidított :)
2013. aug. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7: Nagyon igazad van, és tudom.. Csak olyan nehéz. Tényleg, mintha egy családtagot veszítettünk volna el. Plusz a legjobb barátunkat.


Köszönöm mindenkinek!! Aranyosak vagytok. Remélem túl leszünk rajta hamar :(

2013. aug. 23. 20:05
 10/12 Gyöngy9400 ***** válasza:
Sajnos nekem már két kutyusomat kellett átengednem a szivárvány hídon :( Az elsőt 10 éve, a másodikat 8 éve. De az emlékük sosem múlik el. Az elsőnél azt mondtam, soha többé nem kell kutya, mert ezt nem tudom újra végigcsinálni Aztán két hónap múlva elmentünk egy menhelyre, hogy ha már Macinak meg kellett halnia (vesedaganata volt), akkor segítsünk egy kidobott kutyuson. Mikor ő is elhagyott örökre, akkor már másnap hoztam egy kutyust. Mert az emlékek örökre szólnak, de sokkal könnyebb feldolgozni, ha mindazt a gondoskodást amit eddig neki adtál, most egy élet megmentésére fordítod.
2013. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!