Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a fenéért támadtak rám a...

Mi a fenéért támadtak rám a kutyák? És az ilyen mocskoknak minek kutya? El lehet tőlük venni a kutyákat?

Figyelt kérdés

Most kicsit hosszú lesz amit írok, mert ez egy sztori, köszönöm annak, aki hajlandó végig olvasni, és kérlek adjatok tanácsot, hogy mit csináltam rosszul, és az ilyen mocskoktól hogy léhet elvenni a kutyát, és normális embereknek oda adni, akik törődnek vele, és nem támadnak rá idegenekre az utcán.


Mentem az utcán sétáltam. Van egy putris ház, ilyen téglákból van összetákolva, meg halom kacat az udvaromn.

Mentem, az út közepén, nem a kerítés előtt.

Láttam, hogy rohan felém két kutya, de megnyugodtam, mondván, van kerítés, megfogja őket. A nagy lópikulát! Olyan kerítésnek tűnő vasrudak vannak lerakva, hogy a kutyák simán átmentek rajta, és 1 pillanatra nem lassította le őket. És nekem rohantak. Na akkor megijedtem, de nyugodt maradtam, nem hadonásztam, nem ordibáltam, nem futottam, ugyan olyan tempóban mentem, és oda jöttek mellém 30 centire és ugattak rám de iszonyúan.

Akkor átmentem lassan oldalazva az út túl opldalára, de fél szemmel figyeltem őket.

Ugattak rám, kicsit paráztam, mert nem úgy ugattak, ahogy szoktak a kutyák, egy idegenre, olyan "szét téplek te szemét, iszonyú pipa vagyok" hangnemben. Erre a hátam mögé akartak kerülni, és paráztam, hogy most belém fognak harapni, tényleg úgy ugattak, hogy most belém harapnak.

Erre úgy voltam, hogy megyek még 3-4 métert, de most már féltem magam, ha nem kopnak le rólam fejbe rúgom a kutyákat, ha megölnek ezért akkor is! Legalább megpróbáltam.

Ekkora az egyik bele harapott a bőrtáskámba, majd visszarohant.

És a legidegesítőbb, amiért a legpipább vagyok, hogy kint voltak a teraszon a ház tulajai, és semmit nem szóltak. Akkor mentek be, mikor a kutyák vissza rohantak.

AZ ESZEM ELDOBOM! Rám támadnak a kutyái, és szótlanul nézik! És ha egy kisgyerekre mennek rá? Aki megijed, és futni akar, vagy kalimpál, azt szét tépik, és akkor is csak nézik majd?

Annyira mérges voltam utána, hogy az fordult meg a fejemben, hogy eskü rájuk gyújtom a házat! Nem a kutyákra, mert nem ők a hibásak, hogy olyan gazdáig vannak, akik néznék is, hogy szét tépjék a járó kelőket!!!


Azért vagyok kiakadva, mert 22 éves vagyok, és még SOHA nem harapott meg kutya szándékosan.

Ha voltak utcán, rám ugattak, elkerültek, de ilyen még nem történt.

Ezeket a kutyákat már többször láttam az én utcában is, szóval ki eb mászkálnak, de nem tudom őket elkerülni, mert a megálló fele ahogy sétálok, a kövi kereszt utca, és ott a 2. ház, szóval onnan simán kiszúrnak, hogy ott megyek.

És már parázok a többi kutyától is... :S


Most mondhatjátok, hogy "jajj, és leharapták a kezedet? Akkor mit vagy annyira oda?" azért, mert beleharapott a bőrtáskámba, és ott a fognyoma.


3 kérdésre szeretnék mellék választ, azon kívűl, hogy az ilyen mocskoktól hogy lehet elvetetni a kutyát, jó kezekbe adni!


Mi rosszat tettem? Miért kellett belém harapni, majd vissza spurizni a házhoz? Mit gondolt a kutya?

Nekem így jött le ez az egész: Tegyük fel hogy fordított esetben van ez emberekkel: Vagyok én, van egy házam, és jön valaki az utcán, nagyon ideges vagyok, meg nem tudom,. és rám néz, ekkor elkezdek neki ordibálni, megy tovább szó nélkül, kirohanok hozzá, az arcába állok, ordítok neki, megy tovább, fogok egy kést, beleszúrom, majd hazaszaladok.


Na ez milyen lenne? Mi értelme lenne?


2. Ha nincs táskám, a lábamba harap bele egyet?


Mi rosszat tettem? Nem rohantam, nem kiabáltam, nem hadonásztam, az út közepén mentem, mikor rám rohantak, kimentem az út szélére, + volt még 1 jó nagy füves hely a ház, kerítés előtt.

Miben fenyegettem a területüket?


3. Hogyan lehet ezt legközelebb elkerülni? Gondoltam egy gázspére, de mi van akkor, ha lefújom a kutyát, elkezd nyűszíteni, és kirohannak a gazdái, hogy "mit csináltál a kutyámmal? Megöllek!" és megvernek?


Szóval szeretnék választ kapni, el lehet tőlük kobozni a kutyákat? és nem szeretném ha leoltanátok, mert nekem ez tényleg komolyan jött le, mert 22 év alatt sosem történt ioylen, minden kutya kedves volt hozzám, vagy ha nem, max ugatott, amíg tovább nem mentem, de az, hogy rám rohannak, és belém harapnak, na az parás volt.



2013. aug. 24. 10:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Értem, de akkor miért húzak vissza mikor sétáltam még 4 lépést? Akkor az a 4 méter, már nem a területük? És ha ez így van, és ide jönnek a házamhoz, kimehetek nyakon csípni őket, hogy belógtak a területemre az UTCÁRA?!

Most azt hiszitek kötözködöm, de nem, nem bírom felfogni, hogy annyira felhúztam őket, mert MENTEM az út közepén. Akkor minden arra járóra rárohannak?

2013. aug. 24. 14:54
 12/20 A kérdező kommentje:
Akkor legközelebb ha ilyen van, megállok egy helyben. Csak nehogy akkor az legyen a gond hogy "megállt a területemen! Húzzál innen!" és azért harapnak majd meg!
2013. aug. 24. 14:57
 13/20 anonim ***** válasza:

igen, ha bárki más ugyanígy viselkedik akkor ugyanígy tettek volna vele szemben is. meg kell értened hogy a kutyák nem úgy gondolkodnak ahogyan mi, és nem fogja a kutyát az érdekelni hogy az utca közterület az emberek szabályai szerint vagy sem. vagy hogy a gazdinak a területe ott befejeződik ahol a kerítés illetve arra a célra szolgáló valami van. egy olyan kutya amelyik nem önsétáltató valóban a kerítésig fogja ugyanezt érezni -már amelyikben benne van a territoriális védelem ugye- de egy önsétáltatónak minimum több házra kiterjedhet ez.


a másik. ugy látszik nem nagyon értetted meg amit írtam. tegyük fel hogy te az utca egyik végében vagy és a másik végébe szeretnél eljutni. igen ám de a kutya azt gondolja hogy az az utca az ő területe így amint meglátja hogy te beléptél oda azonnal fut ugatva feléd. ez rengeteg mindent jelent "ki vagy" "mit akarsz" stb stb. ha te tovább haladsz akkor veszik komolyabbra a figurát. "tűnj el" "takarodj a területemről" stb stb. de te tovább haladsz tudomást sem véve a kutyáról és ez csak jobban hergeli.


ha megállsz az első ugatásra akkor azzal jelzed a kutya felé hogy te nem akarsz semmi rosszat. ekkor a kutya általában odamegy megszaglászni téged és nyugtázza -gondolom ismeri a szagodat- hogy ismerős vagy mehetsz. sajnos van olyan lehetőség is amikor a kutya is megáll és onnét ugat. (mellesleg ez már a bizonytalan kutya ismérve) ekkor tudod azt megtenni hogy lassan továbbmész figyelve a reakcióját. ha mérgesre veszi a figurát megint megállsz. majd ha továbbra sem történik semmi megint mész. ha ismered a kutyát magadhoz is hívhatod hogy szaglásszon meg, rájöjjön hogy nincs mitől tartania.


az a baj hogy bizonytalan idegen kutya esetében az a legcélravezetőbb ha elzavarod magad mellől, máskülönben beletelik egy pár percbe míg megérteted vele hogy mi a helyzet. ugyanakkor ezt nem javaslom mert ez sem egy olyan egyszerű dolog mint ahogy írva van és könnyen megeshet hogy a bizonytalan kutya a menekülés helyett a támadást választja ha nem voltál eléggé határozott.


egy kutya ugyanilyen helyzetben nem törődne azzal mennyi idő kell a másiknak. mi találkoztunk pl. eggyel. amelyik azonnal leült. képes volt fél óráig ott ülni amíg már nem foglalkoztunk vele, rá sem néztünk és akkor nagyon lassan nagyon nyugodtan elindult, kikerült minket és csak tisztes távolságban kapcsolt sietősebb sebességre.


én a te helyzetedben tuti hogy még azt csinálnám hogy tartanék magamnál x ideig valamilyen falatokat. és amikor megállok ezt dobálgatnám magam elé. ha csönben van akkor. ha pedig a kutya is megáll és tisztes távolságból "böförészik" akkor meg magamhoz hívnám és úgy dobnék le falatot. így a kutya bizalmát is megszerzem valamilyen szinten illetve a jelenlétemet a létezésemet a kutya számára kellemes dologgal kötöm össze. és egy idő után a legnagyobb problémám az lenne hogy ha meglátnak engem akkor farok csóválva rohannak hogy üdvözöljenek.


ezek a kutyák nem vadak, sőt eléggé bizonytalanok is a leírás alapján. ha minden nap arra jársz maxi egy hét alatt simán megszoknak de nem kizárt az sem hogy kifejezetten megkedvelnek főleg ha a falatokat adogatod nekik amin szintén rajta van a szagod.

2013. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

Próbálkozz a jegyzőnél, jelentsd fel őket. Ne hagyd elévülni az ügyet, tapasztalat, hogy a hatóságok csak akkor csinálnak bármit is, ha minden nap a nyakukra jársz. Ha ez sem megy, akkor hívj sintért. Ha legközelebb arra jársz, akkor vigyél magaddal gázspray-t, vagy valami kést.

Ne számíts arra, hogy a drága "gazdák" fegyelmezni fogják a kutyákat.

Néhány komment már elmagyarázta, hogy a kutyák szemszögéből mi történhetett, de úgy vélem, ettől függetlenül ilyennek nem szabadna megtörténnie, nekem is jó házőrző kutyám van, de atombiztos kerítésem. Ha meg valami gyerek lett volna a helyedben, aki megijed, kiabál, és elszalad, akkor a mostani híradóban valószínűleg egy letépett arcú kisgyerek miatt háborogna a média.

2013. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Na nehogy már a kutya sétáltassa a nagymamát.Értsd:nehogy már a kutya döntse el, ki mehet végig a KÖZúton, ami NEM az ő területe!Az ő területe a kerítésen belül van és a gazdának kutya kötelessége az ebét a kerten belül tartani!Ha szép szóval nem lehet, akkor pórázzal, ha nem így tesz, akkor megérdemli, hogy jól pi.csán rúgja a hatóság!

Még majd oda lyukadunk ki, hogy az utcán több joga van a kutyának is, mint az embernek!

Magyarországon egyébként bevett szokás, hogy addig vár mindenki ölbe tett kézzel, amíg nem történik valahol tragédia, aztán meg majd megy a sopánkodás, hogy jaajj, csinálni kéne valamit!Mert sopánkodni a legkönnyebb.Ahelyett, hogy az illetékesek, gazdák, hivatalok idejében tennének valamit, hogy megelőzzék az ilyen dolgokat!

2013. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Putris ház..fantasztikus, gondolom a kicsiny országunkban élősködő erősen hiperpigmentáltaké. Ítt már megbukott a dolog, mert nem foglalkoznak vele. SENKI!!! Mert ők megtehetik.Nálunk is kint voltak egy időben amstaff szerű keverékek, roti stb. Náluk ez valószínűleg "felsőbbrendűséget" fejez ki. Szólhatsz akár a rendőrnek is, de az se mer majd még szólni se. Kalap kakit nem érnek ezek, nem tudnak az ilyeneknek parancsolni.
2013. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Megoldás lehet még, ha beszerzel egy nagyobb és mérgesebb kutyát.Valószínű ki fog tisztulni az utca, mikor arra mész.
2013. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
39%
Kutyának nincs értelme, mert akkor abból csak a cirkusz van. Próbálj keresni egy rasszistább rendőrt, talán az még tesz is valamit. A többi szerintem nem ér semmit.
2013. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Próbáltál már úgy tenni ilyen esetben, mintha lehajolnál és felvennél valamit a földről, aztán a kutyák felé imitálsz egy dobást? Ilyenkor lehet kiáltani, hogy menj haza, vagy ilyesmit. Nagyon sok kutya ettől a mozdulattól elmegy.
2013. aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Gaz spray szart se er, vettem, megharapott 1 kutya, fujtam semmi. Utana a kezemre megszagolom semmi, majd a szobamba kifujtam az egesszet, 0 azaz 0 hatas. Nem volt fel eves, es nem a piacon vettem, ugyanaz a kutya anyat is megharapta amugy...

Visszaterve a sprayre jo h anyanak szoktam oda adni, 1 hozzad hasonlo hely vegett...

Nalam kes van, mindig, abban bizok, volt gazpisztolyom, azt is hordtam anno, de 1x probakepp elesitettem, de a toltenyt felig kidobta, ujra rantottam azt is, az osszeset, bar tisztitas utan mar soha tobbet nem csinalta, de azert nem lenne jo ha eles hejzetbe csodot mondana, szoval en a kesre eskuszok.

Amugy nekem 2 staffom is van, mas kutyakkal nem nagyon fernek meg, de amire nekem kell bevallt, nincsenek keretlen latogatok, keregetok, talan ide nem tornek be ugy, mint 1 vedetlen hazba.

Meg annyit hozzateszek de ezt ne vedd magadra, multkor kis suttyo gyerek kovel dobalta.oket, kutyak keritesnek feszulve, na az ilyen meg ne csodalja majd ha a kutya megcincalja, aztan menne a tv be h a harci kutya....

2013. szept. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!