Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom megváltoztatni. Igaz?

Nem tudom megváltoztatni. Igaz?

Figyelt kérdés

-Szóval:

-Egy ismerősöm úgy 2 éve vett tenyésztőtől baromi drágán, két weimari vizslát. Viszont szegény kutyákkal semmit nem csinál, csak sétálni viszi őket, a közeli rétre. Bár azt minden nap, úgy 2 órára. Szerintem egyáltalán nem ért a kutyákhoz, mert látom a két vizslán, hogy rettenek tőle. Nem azért jönnek oda, mert jutalmat kapnak, hanem mert félnek, hogy fejbecsaja őket. Láttam már mikor fejbecsapta mert nem jött vissza. Meg a helybennmaradás. Úgy rájukkiált, hogy maradjanak ott ahol vannak, hogy megilyednek, farkuk a hasuk alatt, és persze csak akkor mozdulnak el, mikor engedi. A helyükre küldés is így megy. Igazából mindent megkapnak, jó minőségű táp, otthon, meg minden ami kell, de látom, hogy félnek a gazdályuktól. Ami még rosszabb, hogy az illető a gyeekeit is erre neveli, és teljesen abban a hitben vannak, hogy így jó kutyát nevelni. Minden pozitív megerősités nélkül, ütéssel. Múltkor láttam, hogy ez az ember játszott a kutyákkal, majd hirtelen megfogta, a két hátsó lábát, és lenyomta a földre. Teljesen megaláztatta a kutyát, sütött a kutyából, hogy nem vágja minek ez. Kapálózott, meg minden, de nem engedte el, csak mikor már nyugton maradt. Szerintem szereti a ktyáit, de ahogy bánik velük, az rettenetes számomra. Egyenesen lenéz, mikor én a kis keverék kutyámnak adom a párizsit, ha visszajön, vagy ha helybennmarad. De rászólni sem merek, mert még nekem is lekever egy maflást. Egyszer mondtam neki,, hogy esetleg nézze meg az Egyik Kutya Másik Nem c. Műsort, de neki erre nincs ideje. Vga, hogy adok kölcsön neki, egy kutyatartással kapcsolatos könyvet, de neeem. Ő 43 éves, és 15, és nem hinném, hogy jobb nézetekre tudom állítani, de nem birom, hogy így bánik a kutyáival :(



2013. aug. 24. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudod.
2013. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem a faterom nevelt így bennünket:)

A kutyát is mikor kicsi voltam, folyton gyepálta.

Azon csodálkozom, hogy mennyire távol állok tőle minden tekintetben.

2013. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem:( Esetleg ha a gyerekeket is ismered, velük próbálkozhatsz, ők még könnyebben formálható jellemek. Én hónapokon keresztül rágtam apám fülét, ire megértette, hogy a kutyát nem úgy hívjuk magunkhoz, mintha a mennydörgést akarnánk imitálni, hanem szépen, kedvesen. És láss csodát, múltkor már úgy hívta:D Persze be nem ismerné, hogy azért, mert mondtam neki:)
2013. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

azért itt akkora probléma nincs szerintem, ha ilyen lenne a legrosszabb gazda, akkor nem is létezne az a szó, hogy állatvédelem

annyi, hogy keményebben neveli a kutyát, mint a legtöbb ember, megjegyzem sok kutyát csak így lehet nevelni

2013. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenki hisz a pozitív megerősítésben, és büntetésre igenis szükség van! Az más kérdés, hogy nem kellene eltúlozni a büntetést, ha nem nagy bűnt csinált a kutya, plusz egy vizslát tönkretesz az állandó terrorral. De ettől függetlenül sajnos mindenki úgy neveli a kutyáját, ahogy akarja.


Azért én kíváncsi lennék honnan vette a kutyákat, mert én tuti nem vennék onnan. Aki ilyen embereknek kutyát ad és még a kapcsolatot sem tartják... gondolom,hogy nem, mivel akkor a tenyésztő tudná, hogy milyen emberhez került a kutyája.

2013. aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog mint a gyerek. Valamelyik érti hogy mit lehet és mit nem, valamelyik meg annak tudatában is hogy nem szabad és azt csinálja. Az anyja mit csinál? elveri.


Itt is erről van szó. Szigorúan neveli őket, de amit előttem is írtak, ha ilyen lenne a rossz körülményeknél tartott állatok és emberek nevelése, akkor nem lenne szükség állatvédelemre.


Az én befogadott kutyám volt rossz körülmények között. Kiskorától kezdve láncon volt, neveletlen volt, és halnak a gerincével etették. Olyan soványka is volt, hogy kilátszódtak a bordái.


S a kikötött területen osztozott a csirkékkel, és annyira éhes volt, hogy elkapta az egyiket, erre a gazda le akarta lőni. Na ezt hozzá hasonlítva semmiség ez az eset.


Hagyd rá! Ha a kutyának olyan rossz lenne, már elszökhettek volna tőle. De megkapnak mindent, kivéve a ""kedvességet"".

2013. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5ös vagyok.


Azt még hozzátenném azért, hogy alapvetően a behívás tekintélyelvű, nem azért kell odamennie hozzá, mert kap érte egy falat kaját.


Ha lenne pl. egy erőteljesebb fajtájú kutyád, pl. rottid, te is belátnád, hogy nem lehet mindent pozitív megerősítéssel megoldani. Mert oké, odamenne hozzád mikor éppen nincs jobb dolga, mert de jó, kap kaját, de ha egy macskáról kéne letiltanod, miután utána eredt, na kiabálhatnál utána!! Ezért kell, hogy tekintélyed legyen a kutya előtt. Ezt pedig pozitív megerősítéssel nem fogod elérni. Más a tanítás, ahol te vagy a kutyáért és azzal motiválod, amivel akarod és más a dominanciagyakorlat, mint pl. a behívás, ahol NEM tagadhatja meg, hogy odamenjen hozzád. Márpedig ha nem akar, akkor keménykedni kell és odacsapni. stb stb

2013. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1 hónap múlva lesz egy kamasz rotim, nem tervezem csapkodni őt és állandó terrorban tartani... De majd megírom a tapasztalataimat.
2013. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hát nem tudom... a te szemszögedből tényleg durvának tűnik, de megmondom őszintén elgondolkodtam egy kicsit hogy nem e a te meglátásod alapján kissé el lett torzítva a valóság.


nekem olyan kutyám van akivel tényleg nagyon durván kell bánni. na most félreértés ne essék, nem csapkodom fejbe, de az egyszer biztos hogy ha valami olyan van akkor bizony nem hallgat a szép nyájas szóra. egyszer volt hogy a parton játszott egy kistestű keverékkel. nála még nem volt 100%os a behívás. nos ez a kistestű rohant az út felé az enyém meg utána (új szitu volt az enyémnek is). a lány szólította a kutyáját de az ment tovább, hát gondoltam nem veszem elő a keményebbik oldalamat, szólítottam az enyémet, meg se hallotta, ekkor elővettem a durvábbik hangomat (már nagyon közel voltak az úttesthez). az enyém már fordult is vissza vidáman a kicsi meg abban a pillanatban hogy meghallotta hogy dörögtem lefeküdt a homokba úgy megilletődött de miután látta az enyémet vidáman visszaindult utána.


az enyém sem azért jön vissza mert jutit kap, hanem azért mert tudja ha nem teszi akkor ott világvége lesz. ugyanakkor ha jön akkor meg nagyon elolvadok és megy a dicséret, szuper a haverság. tehát ennek a két dolognak a kombinációjával a kutyám vidáman rohan felém mindig.


az a baj hogy ti mindketten megragadtatok egy féle módszernél. tehát a vizslás gazdi azt gondolja minden kutyával keményen kell bánni holott ez nem így van. vannak kutyák akik bőven hallgatnak a szép szóra is. te pedig azt hiszed hogy minden kutyának csak a pozitív megerősítés a jó, holott -ahogyan már más is írta- egy domináns erősebb fajta esetében mindjárt rájönnél hogy a pozitív megerősítésedet úgy ahogy van húzhatod le a klozeton.


sokat gondolkodtam, hogy éppen ezért -csak a pozitív megerősítésben hiszel- vajon ha minket látnál akkor is ugyanezt gondolnád rólam és a kutyámról? hogy fél azért jön vissza mert nincsen nálam párizsi akkor ez már csakis azért lehet.

pl. erős a gyanúm hogy te pozitív megerősítésnek a kaját gondolod holott rengeteg más dolog is az lehet. az én kutyám esetében pl. bőven elég hogy elismerően megdicsérem ha visszajött.


nem hiszem hogy a fater úgy tanította volna meg a kutyáit a behívásra hogy cserébe jól kokin nyomta, vagy meg sem dicsérte a kutyát mert akkor ha a fene fenét eszik is, hidd el a kutya nem lesz behívható!


tehát én két dologra kérdeznék rá:


1 VALÓBAN SOHA NEM DICSÉR MÉG SIMOGATÁSSAL, SZÓBAN SEM?


2 MI ALAPJÁN ÍTÉLED MEG HOGY A KUTYÁI ÁLLANDÓAN FÉLNEK? MILYEN ÁLLANDÓ TESTBESZÉDÜK VAN A KUTYÁKNAK? tehát hogyan tartják a farkukat, fülüket, az egész testüket stb stb.


írtad hogy szereti a kutyáit, nagy becsben tartja őket, szerinted ha azt látja hogy a kutyái félnek, állandó rettegésben élnek akkor nem változtatott volna már? főleg hogy ha a te meglátásod lenne igaz akkor a kutyái nem lennének jól neveltek. lakott itt a szomszédban egy fiú annak volt egy keverék full megadó kutyája. mégis volt hogy percekig üvölthetett még annak a kutyának is a képébe akkor sem csinálta meg amit kértek tőle pont azért mert annyira rádörrent a gyerek hogy szerencsétlen már félt leülni is. tehát a túl kemény hozzáállás a nem megfelelő kutya esetében bár félelmet kelt de nem lesz jólneveltebb a kutya.

2013. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te csak egy szeletét látod annak, hogy hogyan viselkedik velük. Héven ugyanez embergyerekekkel: valami olyan ronda módon, szigorúan szólt rá az édes pici gyerekeire, hogy kinyílt a bicska a zsebemben, majdnem odaszóltam. Aztán mielőtt leszálltak, láttam, hogy összeölelkeznek, és eléggé elszégyelltem magam, hogy mindenféle belső info nélkül ítélek. Ki tudja milyenek azok a kutyák, vagy hogy a kutya mit követett el játék közben. Nekem egy édes szőrmók kutyám van, még kölyökpofival, de tud annyira szemtelen lenni, hogy elő kell vennem a rondábbik hangomat, vagy odacsapni, ha azt a nyomorult talált gyümölcsöt nem köpi ki első szóra. Lehet kívülről durván néz ki, de sokszor a kutya biztonsága miatt kell...

Amúgy nem volt még vizslám, de ha otthon még játszik velük, akkor az az esti 2 óra miért lenne kevés?

2013. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!