Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám folyamatosan vakarózik,...

Kutyám folyamatosan vakarózik, már nincs szőr a fenekén. (Bővebben lenn) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

9 éves spániel kutyusomról lenne szó. Folyamatosan vakarózik, illetve harapdálja magát. A fenekén már nincs szőr, sebes szegénynek.

Nem bolhás, már próbáltam fürdetni is. Mi mást lehetne még tenni? Mi lehet a baj?


2013. aug. 24. 16:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én azt tudom neked javasolni,hogy vidd el állatorvoshoz.
2013. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
az még egyszer sem jutott eszedbe még mielőtt a szőr teljesen eltűnik a kutyádról hogy esetleg orvoshoz is elfáradj a kutyáddal???
2013. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hétvégén nem tudom orvoshoz vinni, tegnap este kezdődött a dolog. Nyilván szépen is megérteném.
2013. aug. 24. 16:51
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

hát nehezen hiszem el hogy egy este leforgása alatt a kutya ezt művelte volna magával, persze emellett fel is lehetetett volna tegnap este is emelni a telefont hogy a dokit megkérdezd.


plusz tájékoztatnálak hogy mindig van ügyeletes orvos és patika is. tehát az hogy hétvége van nem akadály. plusz még mindig nem értem miből gondoltad hogy itt bárki is látatlanban majd online diagnosztizálja a kutyád betegségét és meg is tudja gyógyítani azt.


ez mindenképpen orvosért kiált. ide írkálgatás helyett inkább tudd meg ki az ügyeletes. vagy legalább egy telefont eresz meg a dokinak, még az is értelmesebb húzás lenne, mint végignézni a kutyád szenvedését miközben itt várod a megoldást.

2013. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Bolha vagy rüh lehet. Sima samponos fürdetés nem elég, állatpatikában adnak rá fürdetőszert recept nélkül. De a legbiztosabb, ha állatorvoshoz viszed. Ha a vizsgálat ára miatt aggódsz, megkérdezheted előre telefonon is. Van olcsóbb és drágább rendelő is.
2013. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt teljesen leordítjátok a kérdező fejét - nekem pl. egy nap alatt lerágta a farkáról a szőrt a kutyám. Mire hazaértem a munkából, már véres volt a farka. Orvoshoz vittük, bőrkaparékot vettek, leborotválták a maradékot is, és a laboreredmény alapján bőrgomba és baktériumos fertőzése volt, de kapott advocate cseppet, canesten krémet és gyógyszert.


A kérdezőnek szerintem rüh lehet a kutyán, de biztosat tényleg csak az állatorvos tud mondani. Ha van otthon kék lukácsod, azzal azért próbáld meg bekenni. Nincs holnap rendelés a dokinál? Esetleg másik városban? Feltétlen vidd orvoshoz, ha van rá módod.

2013. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm idős kutyájával ugyan ez volt. Kiderült hogy bolha által okozott allergiás reakció. Mindenképp állatorvoshoz kell vinned, hogy felírjon valamit.
2013. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.


Addigra mire kiírtam a kérdést, már telefonáltam az állatorvosnak, de mivel üres a rendelő, nem vette fel senki a telefont. Vidéki vagyok, a környékben nincs nagyon válogatási lehetőségem, azt vártam, hogy valaki tapasztalatból hátha tud segíteni, hogy hétfőig kibírja szenvedés nélkül.


Mindegy, a probléma megoldódott..

2013. aug. 25. 22:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? :)
2013. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ahogy a szőre cserélődött, sűrűbben kellett volna fésülgetnem (bár heti 2x kifésültem, kevésnek bizonyult), mert nem tudott minden szőrszál kihullani, és zavarta, ettől viszketett. Kaptam fürdetőt, már tegnap reggel megfürdettem újra, ezen kívül Neogranormonnal kell kenegetni.

Szerencsére minden rendben.

2013. aug. 26. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!