Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS, KÉRLEK SEGÍTSETEK?...

SOS, KÉRLEK SEGÍTSETEK? (többi lent)?

Figyelt kérdés
Ma vettünk egy beagle kutyát,kb. egy éves,kan. A volt gazdája mindent részletesen elmondott róla. Van minden eszköz (póráz,nyakörv,sampon,stb..) A gond csak az hogy miután elvittük,kocsiban vittük haza ott nagyon durva volt,alig bírtam leületni. Aztán itthon szinte vonszolt maga után,mert nem mertem elengedni. Aztán levettem róla a póráz,szaladgált sok-sok kört de iszonyat gyorsan. A vezényszókra nem hallgat(pl. gyere ide). Ülni megtanítottam úgyahogy,de én már sétáltatni se fogom merni elvinni,mert annyira vonszol,hogy félek hogy megfullad. Mit csináljak? Lehet hogy még csak a környezetet kell megszoknia? Előzőle szobakutya volt,és sosem volt szabadban elengedve ,csak pórázon,de most a nagy udvarban van elengede..Kérlek írjatok tanácsokat! Nagyon sürgős lenne! KÖSZÖNÖM!!

2013. aug. 24. 20:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jelölj ki egy pontot a kutyán, például a mellkasát, és ha meghaladja a combod séta közben azonnal fordulj vele az ellenkező irányba. Én ezt a módszert használtam és 1 hónap után rá se lehetett ismerni!
2013. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyenlőre kezd el vele a kapcsolatot épiteni, (kézből eteteés stb) és még ne vidd ki sétálni, pár nap mire megszokja az uj helyét. Viszont én nem hagynám kint egyenlőre felügyelet nélkül a kertben, előfordulhat, hogy megszökik.
2013. aug. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Megszökni nem tud teljesen biztonságos,kerítést nem ugorja át. Mikor nyújtom a kezem akkor fél tőlem. :( És ez nagyon aggaszt..Inkább tanítási leckéket ha tudnátok,adni,vagy linkelni azt nagyon-nagyon megköszönném!
2013. aug. 24. 20:56
 4/16 A kérdező kommentje:
De biztos hogy ne vigyem ki sétálni mert a mozgásigénye a megszokottnál is haalmasabb.?
2013. aug. 24. 20:59
 5/16 anonim ***** válasza:
Olvasgasd Cerberos honlapján a falkavezérségről, nevelésről szóló oldalakat. A kajája egy részét ad kézből. Ha bármit megtesz amit kérsz, pl: gyere ide, űl, fekszik bármi adj neki jutit. Egyfelől hogy kellemes élményel kapcsoljon téged össze, és hogy rájöjön érdemes hozzád odamenni mert az jó dolog. Az udvaron is le tudod fárasztani az első időben mindjuk labdával. A legtöbb bigi imádja a labdázást. A kertbe tényleg óvatosan hagyd éjszakára. Ami neked biztonságos az neki esetleg semmiség. A bátyäm beageje simán átmászott egy két méteres kerítésen. Sok idő türelem, és kutyasuli, hosszútávon.
2013. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ha labdázik a kutya, akkor egyenlőre labdázhatsz vele a kertben, és csak kézből kapja a kajáját. ne nyulj felé, csak guggolj le és nyujtsd ki a kezed. Oda fog menni.
2013. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A hangodat sem ismeri még az a kutya. Téged sem ismer. Az új helyzetét sem ismeri. Idő kell, míg hozzászokik az új életéhez. Az, hogy az udvarban rohangál, még szép, ha, ahogy írtad, szabadon sosem lehetett.
2013. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És első nap ne is várjam hogy aludjon? Mert mint látom nem hajlandó. Egyébként köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! :)
2013. aug. 24. 23:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem kell azt a kutyát piszkálni, hagyd, hogy ismerkedjen a hellyel, az első egy hétben csak a szabályokat állítsátok fel, és tartassátok be, és napi 1x-2x hosszú pórázas sétákra vigyétek. A forgós módszer jó, de mindig tartsátok be, ha van kedvetek, ha nincs. Pár hétig utána nyugodtan kaphatja kézből a kajáját, behívást elég szépen meg lehet ezzel tanítani. Plusz ültetés, fektetés, helyben maradás, amit egy kutyának tudnia kell. Muszáj sétálni vinni, egy kutyának nem élet a kertben megrohadni, ez eszedbe se jusson. Eleinte jó, ha rákötsz egy 10 m-es kötelet elengedésnél, és ledobod a földre, ha nem jön, kicsit megránthatod, míg meg nem érkezik hozzád. Akkor nagy dícséret, és a kajájának egy része mehet neki. Ha van még kérdésed, kérdezz nyugodtan.
2013. aug. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy ne vidd sétálni, hanem, hogy az első pár napban ne vidd, amig megszokja a helyét:))) Az udvarban addig tudtok ismerkedni, játszani.
2013. aug. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!