Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kutyát, mit tegyek?

Találtam egy kutyát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete feltűnt az utcánkban egy kutyus. Jack Russel forma, az is lehet, hogy fajtiszta. Úgy néz ki, valaki kirakta a kocsiból. Nem tudom, hogy tehet ilyet valaki.

Bujkál szegény, mert azt sem tudja hol van. Tegnap előtt annyira megsajnáltam, hogy vittem neki enni. Szegény olyan éhes volt, hogy pillanatok alatt befalta a kaját. Aztán tegnap megint vittem neki, odajött és lefeküdt elém. Aztán jött volna velem haza, de nem vissza kellett hajtanom félúton.

Nem tudom, mit tegyek. Van egy 4 éves Jack Russel terrierem. Szívesen befogadnán a kutyust, de nem tudom, hogy tűrné meg a saját kutyám. Nem agresszív típus, általában játszani akar minden kutyával. Ha viszont nálunk maradna egy idegen kutya éjszakára, nem biztos, hogy jól viselknék egymást. Másik gond, hogy a szüleim nem nagyon örülnének egy másik kutyának az etetés miatt.

Egész éjjel ezen agyaltam, annyira sajnálom szegényt. Ha beviszem a menhelyre, ott is nagyon rossz lesz neki, bár az is jobb mint a bokrok közt bujkálni.

Ma megint viszek neki, mert rajtam kívül senki észre sem veszi, ha meglátják, elzavarják. Mintha tudna hová menni szegény...

A kutyatartás nagy felelősség, egyesek fel sem fogják, mit okoznak, amikor csak úgy kiraknak egy kutyát.



2013. aug. 25. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
3 lehetőség. menhely tuti nem fogja bevenni. vagy hazaviszed, kikupálod, és keresel neki gazdit, vagy elüti egy autó, vagy befogja a sintér. Szerintem ha hasonlit egy bizonyos fajtára nem lesz nehéz neki otthont találni, szeretik az ilyen tipusú kiskutyákat. ha egy totál mix. lenne, és még ráadásul fekete is, akkor nehezebb lenne a dolgod.
2013. aug. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Állatorvoshoz vagy menhelyre kéne vinni, hogy van-e csipje. Lehet, hogy csak megszökött. Beszéld meg Anyuddal, hogy hadd legyetek ideiglenes gazdik, ha nincsen azonosító. Az annyit jelent, hogy a kutya egészségügyi és etetési anyagi vonzata nem titeket terhel, csak Ti vigyáztok a kutyára. Így már nem foghatja arra, hogy, mert etetni kell. Aztán plakátoltok, hátha megszökött és keresi valaki.

A két kutyát legjobb, ha semleges helyen ismerteted össze, sétálsz velük 1-2 órát és, ha békések akkor vidd haza őket.

2013. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ hogy ez a kóbor kutya kan e.Vagy a tiéd milyen nemű.Ha mind a kettő kan akkor az egyiket ivartalanítsátok akkor befogadhatnád.Csak hát az se kis összeg.Szüleiddel leültök és megbeszélitek,vagy valaki rábeszéli őket hogy hadd fogadd be.Pl.a szomszédod vagy barátnőd aki látja hogy te eteted és szüleid akkor talán enyhül a szívük.De ha megtarthatod akkor vigyétek el állatorvoshoz és chipeljétek és oltassátok be.Nem ajánlom hogy megtartsad mert sokba fog nektek kerülni.Nem mindegy hogy 1 kutyára fizetsz minden évbe 1x 3500 Ft-ot.,vagy minden évbe 7000 Ft.-ot .+ha megbetegszik,és az oltási könyv is 500 Ft. Van még lehetőség dögivel.Pl.1.Leadjátok közös megegyezés alapján a menhelyre.

2.Befogadja valaki más.

3.Elüti az autó.

4.Kikergetik a gyerekek vagy a felnőttek és elmegy a mezőre,erdő fele,ott meg agyonlövik.

5.Vagy megkérik az egyik vadászt hogy lőjék agyon.Megfogják,lakot területen kívülre kivezetik és engedéllyel lelövik.

De fel a fejjel,és kitartást!Biztos sikerül befogadni.

2013. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
úgy néz ki elviszi az egyik szomszéd, akinek épp nincs kutyája. Így lesz a legjobb :)
2013. aug. 25. 11:38
 5/5 Maxitabi ***** válasza:

Azért az első teendő mindig az, hogy elviszi az ember a talált kutyát egy dokihoz, chip-nézésre!! Lehet, hogy valaki otthon nagyon keresi, várja. Még ha kirakták is(láttad???),egy ismerős kutyáját ellopták, majd pár 10 km után kitették, valószínűleg észrevették, hogy ivartalanított kan-vagyis nem tudnak vele szaporítani. Szerencsére a chip alapján hazakerült!!!

Szóval egy ellenőrzés nem árt-az ingyen van!!

2013. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!