Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Későn érő típus?

Későn érő típus?

Figyelt kérdés

4 éves, menhelyről mentett keverék, tegnap először hallottam emberre morogni... Meg is lepődtem rajta. A parton voltunk, dobáltam neki a botot, fürdött egyet, majd leültünk, ő is odajött lefeküdt mellém. Majd jött egy férfi arrafelé, csak elment előttünk, de morgott rá. Nemsokára jött 2 horgász is, rájuk még jobban morgott. Aztán jött egy pasi 4 kisebb kutyával, akik szabadon voltak, velük semmi baja nem volt... :)

A kutyám otthon megint nagyon mamlasz, tűri a másik kutyám szekálását is, eddig csak ugatott az idegenekre...


2013. aug. 25. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Na és ehhez hogy jön a későn érés? Kapásból eszembe jutott vagy négy szituáció, amitől ilyet csinálhat a kutya, de egyik sem az éréssel kapcsolatos.
2013. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Melyik az a 4 szituáció?
2013. aug. 25. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1) fél/bizonytalan, eddig ugatott, most éppen a morgást találta praktikusnak valamiért, kéne kezdeni valamit a félelmével

2) kisajátított magának, azért üldözi el az idegeneket, kéne kezdeni valamit a falkasorrendetekkel

3) neked tetszik, hogy ugat/morog (sanszos, különben problémaként említetted volna a szituációt, nem későn érésként), ezért benne maradt ez a viselkedés, holott magától már nem csinálná

4) rosszarcú idegenek voltak, morogja csak meg őket, okos kutya

2013. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Falkasorrend nála pont rendben van, a másik kutyával kevésbé, igazából ő a testvéremé, hallgat rám, de mindent 3x kell elmondani neki.

Akiről szó van, vele semmi gondom nem volt.

Mindig is bizonytalan volt az emberekkel, úgyhogy az 1-es is sanszos.

3-as, először meglepődtem, mert csak morgott de nem mozdult, ült tovább mellettem. Bevallom, tetszett is, mert nem csak családi kutya, hanem házőrző is másodállásban.

A 4-es is, mert mint említettem a kutyás pasival nem volt semmi baja, illetve kutyákkal sincs.

2013. aug. 25. 22:36
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha házőrző,akkor egy semleges területen mire fel morog?

Ez nem házőrzés...

2013. aug. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!