Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya szocializáció?

Kiskutya szocializáció?

Figyelt kérdés
Most hoztunk el egy kölyök kutyust, jelenleg 9 hetes. 2 oltása van, plusz féreghajtások. Azt mondják, nagyon fontos ilyenkor a szocializáció. De ha még nem lehet kivinni, mert nincs meg minden oltása, akkor hogy szocializáljam? Kézben vigyem sétálni, mutassak meg neki sok mindent? Vihetem fressnapfba stb. ahol nincs kutya ürülék? Nem merem lerakni a földre még utcán, nehogy felnyaljon valamit. Ha kézben viszem addig, más kutyákkal ismerkedhet, szagolgathatják egymást, vagy inkább ne? Nekem az egészség a legfontosabb, de csak a szocializáció rovására mehet? Mit tanácsoltok?
2013. aug. 25. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
2 oltással már viheted szocializálni és cipelni se kell.
2013. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem eddig azt mondták legalább 3 oltás után lehet + egy hét. Akkor téves infót kaptam?
2013. aug. 25. 23:12
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem téves... mindenki maga dönti el h ér e neki kockázatot a szocializáció vagy sem.

Én tenyésztek, idén megtartottam egy kölyköt, 8 hetes kora óta utcán sétál, 2,5 hónapos kora óta póráz nélkül. Semmi baja nem volt soha, köszsöni. De senki nem mondhatja meg h tedd ezt vagy azt mert ha baj van, ne más legyen felelős.

2013. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ezt neked kell eldöntened, hogy megvárod-e a harmadik oltást. Én megvártam, mert az állatorvos és a tenyésztő is így javasolta és nem akartam kockáztatni. Utána viszont jártunk kutyaoviba, mindenfelé vittem sétálni, más emberekkel és kutyákkal ismerkedni. Én nem érzem, hogy ha ezt két-három héttel előbb elkezdem, akkor sokkal jobban sikerült volna a szocializációja, rendben vagyunk abszolút:)
2013. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Mi a 2. oltás után a kertben voltunk vele többet,illetve a házunk mellett lévő kis területen,ügyelve hogy ne nyaljon fel semmit és ne legyen kaki a közelben.A 3. oltás után már vittem kutyák közé is.A szocializációja abszolút rendben,és beteg sem volt soha :)
2013. aug. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
16 hetes koráig kiemelten fontos szocializációs időszak van, szóval ebbe bele fog még férni:) Persze utána is kell folyamatosan. Én 13 hetesen vittem ismeretlen kutyák közé, de 10 hetesen már játszott családtag oltott, egészséges kutyájával lakásban.
2013. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Én 8 hetesen már vittem kutyák közé. A tenyésztőnél is kutyák között van, azok a kutyák közben járnak kiállításra, utcára, más kutyák közé. Lehetetlen hermetikusan elzárni a kicsiket a külvilágtól, akkor miért pont az új gazdi zárná el őt még 2-3 hétre? Otthon se lehet elzárni, mert a meglévő kutyáimat se ítélhetem szobafogságra a kicsi miatt. A felnőttekkel mindenképp sétálni kell és a fertőzést ők is haza vihetik. Persze, elővigyázatosnak kell lenni és ha járvány van a környéken akkor tényleg jobb inkább otthon ülni. Mindenki maga dönti el, mekkora kockázatot akar vállalni. Az enyém 9 hetesen már a folyóban úszott a többi kutyával.
2013. aug. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kockáztattam, betartottam az orvos utasítását, miszerint a 3. oltás + 1 hét után vittem sétálni. Utána viszont járt oviba, emberek közé, buszra, villamosra. Semmiben nem láttam hátrányát, egy jókedélyű, jól szocializált kutya lett.
2013. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sippara ***** válasza:
87%
Felhívod az állatorvosotokat, megkérdezed, van-e valamilyen járvány a környéken és a kapott információ alapján mérlegelsz. Ha nincs semmi, akkor én nagyon vigyázva, de vinném.
2013. aug. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

De el lehe zárni, ha valaki el akarja...

mi a vendégeinket is szépen megkérük, hogy kint vegyék le a cipőt, és mossanak kezet. Hozzánk a kutya 1 db oltással érkezett. Én megértem, ha valaki félti a kutyáját, nekem egy kutyám van, és fogalmam sincs mi lenne velem, ha neki valami baja esne.

2013. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!