Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavákról tapasztalatok?

Csivavákról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!:)
2013. aug. 26. 10:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
A barátnőmnek volt, és az a kutya bolond, agresszív természettel volt megáldva. Nem lehetett lelőni, pattogott meg morgott, ugatott, vicsorgott rám, belém is harapott kicsit, aztán pedig elvetette magát az ölemben és elkezdett nyalakodni. Azután már arra morgott, aki megpróbálta leszedni az ölemből. Remélem, nem mind ilyen hibbant.
2013. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

többnyire ez mind mind a barátnőd hibája nem a kutyáé :)


Milyen tapasztalatokra vagy kiváncsi? nem ártana pontosítani :)

2013. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
jaj elnézést, mindjárt leírom.Nos , hogy mennyire ragaszkodó, hogy suliidőben kibír 8 órát egyedül, hogy mennyire nehéz nevelni, tényleg, nekem nagyon fontos, hogy ragaszkodó legyen, hogy kan kutyus legyen vagy szuka, ezt azért kérdezem, hogy melyik ragaszkodóbb, meg az ivartalanítás után hogy viselkedik, hogy például nem jelölget-e, meg ugye a tüzelési időszak miatt sem lényegtelen, meg a betegségei, az nagyon fontos, hogy mennyire beteges fajta?És, hogy melyik tenyésztőtől érdemes venni? Amúgy Pesti vagyok, ha ez is számít.
2013. aug. 26. 11:20
 4/25 Trollcika ***** válasza:
14%

Na végre egy értelmes hozzászólás, osztom!! :D

Nem a kutyák kategóriába való a csivava, hanem a macskákhoz..:D vagy patkány..:D

mindenesetre ultragáz ahogy nyalják falják brrrrr...

2013. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
oké, legyen így.Osszátok csak az észt, gondoltam, hogy nem úszom meg az ilyen hozzászólásokat.Nos való igaz, hogy a csivava valószínű, hogy tényleg nem kutya, mivel a sarki róka az őse, és nem a farkas.Nyugodtan gúnyolódjatok csak kedvetekre, miközben nem tudjátok a körülményeket. Az a helyzet, hogy ez egy élőlény, és nem az emberektől függ a személyisége.Ezt nem szeretem az emberekben, azt hiszik ők uralják a világot, az állatokat, növényeket lenézik, sőt egymást is.Nos engem is lenéztek, de nyugodtan tegyétek is, azért elmondanám, mielőtt még megátkoztok, mert a csivavákról érdeklődöm, nos elmondanám, hogy 12 éves vagyok, állatvédő, voltam már orvosi előkészítőn, úgy figyeltek fel rám, hogy 3 életet mentettem meg, utána elsősegély tanfolyamra küldött az egyik kórházas, hogy még többet megtudjak erről, utána mentettem még két életet.Ezt csak azért mondtam el, hogy lássátok, hogy vannak fontosabb dolgok is az életben, és nem a másikat kellene bántani folyamatosan, ebbe beleértem a többi élőlényt, hanem inkább segíteni kéne, mert nem nehéz!
2013. aug. 26. 12:51
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

a sarki róka az őse nem a farkas ? :D ezt az ökörséget hol hallottad?


Amúgy nincs különösebb baj velük. Ha jó helyről veszed normál méretűt nincs semmi különös. 8órát egy rendesméretű 3kiló körüli példány simán kibírja.

2013. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nekem csak rossz tapasztalatom van velük. A környezetemben 3 is van, mindegyik idegbeteg, szocializálatlan, agresszív :( Sajnos sokan hajlamosak nem kutyaként kezelni, ez pedig visszaüt... Én semmi pénzért nem választanám ezt a fajtát (mondjuk egyik szobacirkáló sem tetszik), de ha neked mindenképpen ez az álmod, csak annyit tudok javasolni, hogy mindenképpen tenyésztőtől vegyétek, törzskönyvvel, egészségügyi szűrésekkel, különben a gatyátokat ráköltitek az orvosnál. Egy jó tenyésztő 80-100ezer Ft-nál olcsóbban nem adja!
2013. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

diesel23 elnézést nem sarki róka, hanem sivatagi róka, és a youtubon nézd meg ha érdekel a 101 nagykutya:csivava-át.

Ott is mondják.Elegem van abból, hogy itt mindenki hülyének néz, mellesleg a golden retriver az álmom, és a bernáthegyi, de az panelba megőrülne.

2013. aug. 26. 13:25
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Vicces, anyósoméknak is Bernáthegyijük van panelban, és köszöni, nagyon jól elvan :D Napi 3* séta (ebből 1 hosszú, a többi csak ilyen ürítési), és egyébként egész nap pihen. Szóval nem egy nagy mozgásigényű fajta, az biztos...
2013. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

jaj komolyan köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!

Örök hála Önnek, Ön a megmentőm!Most nagyon boldog vagyok, utána is nézek bővebben!

2013. aug. 26. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!