Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a border collie kennelről?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy különleges színű border colliet és rá találtam erre a tenyészetre:

[link]

Főleg hobbi kutyának tartanám de szívesen kipróbálnám az agilityzést, talán versenyeznék is.

Nekem nagyon szimpatikusnak tűnnek, mi a véleményetek/tapasztalatotok érdemes lenne innen kutyát vennem? Vagy tudtok hasonló kenneleket ajánlani ahol szintén többféle színű kutyák vannak?



2013. aug. 26. 12:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon szimptikusak. A szuperkutya program meg nagyon jó :) Nézeggettem border kenneleket eddig a legszimpibb a Blessed borders volt.


De lehet hogy váltok erre a kennelre szimpatizálás terén

2013. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

az a tavaszi alom meg kifejezetten tetszetős :D


Mondjuk jó lenne ha a kutyák nem csak szülők alapján tűnnének mentesnek.

2013. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Más kenneleknél pl. Real Pearl is vannak "különleges színű" (merle, vagy red tri) kölykök, ott pont eladó egy blue merle kölyök.

Úgy hallottam, hogy ha nem komolyabban agilityzel vagy terelsz velük, akkor érdemesebb inkább show vonalból választani, ez a kennel nekem eléggé munkavonalúnak tűnik.

2013. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy a Real Pearl és ehhez hasonló kennelekben rossz idegrendszerű kutyák vannak és nem is olyan jók sportokban. Nem szeretnék ilyen kutyát, hanem olyat amivel érdemes sportolni.
2013. aug. 26. 15:05
 5/21 anonim ***** válasza:
32%

Annyiban igaza van a másik válaszolónak hogy ezek kőkemény munkakutyának tűnnek.


A showboredek is keményebbek egy sima kutyánál már ami a mozgatást és foglalkozást érinti.

Viszont ezek a munkaborderek iszonyat kemények tudnak lenni. Elképesztően gyorsan tanulnak tény viszont sose fáradnak el. Extrém esetben napi 6-7óra foglalkozást is igényelnek. Az átlag az olyan 5körül van. És ez allt nem egy tötyörgős sétára gondolok hanem aktív foglalkozásra.. ezen felül még sétáltatni is kellhet :D Egy sablon labdázás nem elég, ezeknek a kutyáknak kihívások kellenek agyilag is terhelni kell őket.

Csak nagyon elhivatott embernek ajánlottak akinek ideje is van a család barátok mellet. Vagy mondjuk annak könnyű aki ezekkel amúgy se foglalkozik :D :)

2013. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyon régóta olvasok a border collie után, ismerem az igényeit. A vele való foglalkozás nem jelentene gondot. :) Most is van egy nagy mozgásigényű keverék kutyám aki már nem olyan fiatal, viszont minden nap hatalmasakat sétálunk és játszunk, sok trükkre megtanítottam, ő az életem értelme. Viszont régi vágyam egy border collie, és olyat szeretnék akivel élhető az élet, de fáradthatatlan munkában is. Szeretném kipróbálni az agilityt és nem zárkózom el attól sem, hogy ha beletanulunk akkor versenyeznék is a borderemmel.
2013. aug. 26. 15:29
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off, bocsi :-)


Teljesen mindegy, hogy a szülők alapján, vagy genetikai teszt alapján mentesek a kicsik. Ha két gen. mentes kutyát raknak össze, akkor az összes kicsi mentes lesz. Ha egy hordozót és egy menteset, akkor sem fog előjönni a betegség, de a kicsik fele gen. hordozó lesz, a másik fele gen. mentes (matematikailag).

2013. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Még nem hallottam erről a kennelről, de nagyon elnyerte a tetszésem. Igényes a honlap és úgy tűnik komolyan dolgoznak a kutyáikkal. Bár nem nagyon látok eredményeket, de helyette vannak fent terelés videók a kutyákról amik megnyerőek. Szépek a kutyák, vannak köztük munkakutyák is ahogy látom és a honlapon írják, hogy nagy gondot fordítanak a szocializációra is.

Szerintem ha neked ez a kennel tetszik akkor vegyél innen kutyát nyugodtan!

2013. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed a rossz idegrendszert?

Tény, hogy elsősorban a küllem a döntő a továbbtenyésztésnél, nem a jellem, de ettől még nem lesz "rossz idegrendszerű". Egy nagyon jó tenyésztőről van szó, akire viszont egy-két ember harap, mert sok kutyája és sok eredménye van... nem mondom, hogy nincsen igazság abban, amit ellene mondanak, de ez a "rossz idegrendszer" duma elég túlzás...

A kennel, amit belinkeltél, jónak tűnik, de egyetértek Diesellel, hogy ez a kutya nem piskóta, jobban járnál a show vonallal, és onnan is a legnyugisabb kölyköt vinném.

2013. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egyébként- szerény véleményem szerint- ha border, akkor már tudsz vele sportolni. Lehet nem lesz világgyőztes a kutya, de tuti pörögni fog. A kérdés inkább az, hogy mennyire.
2013. aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!