Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann nekem?

Dobermann nekem?

Figyelt kérdés

Lakásban lenne tartva - ne, ne legyen rögtön hurrogás! - , de napi kb. 3-3,5 óra foglalkozással, hétvégén túrák, kirándulás, esetleg még kutyasuli is.

Illetve amúgy is találkozna más kutyákkal, mert nagyon sok kutyás ismerősöm van, akik jönnének velünk.


2013. aug. 26. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Függ a lakás nagyságától, hiszen nem egy kistermetű kutya, mozgásra van szüksége.

Nekem egy ideje kedvencem a husky mellett gyönyörű kutyák.

Ha naponta sétáltatod, és amiket leírtál, szerintem simán vállalhatod.:)

2013. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azért érdeklődtem, hogy lakásban lehet -e tartani, mert apámé is ott volt tartva, és csak azért halt meg 5 évesen, mert lelőtték.

És nagyon nyugis kutya volt, állítása szerint a lakásban hevert a kanapén, sétálnál meg pörgött.

2013. aug. 26. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban teljesen jól elvan, télen kifejezetten igényli is, mivel elég fázós fajta. Napi 3 óra foglalkozás kb. elegendő számára, de ez függ az egyedtől is és a foglalkozás minőségétől is (úgy értem fizikai és/vagy szellemi). Szerintem, ha volt már kutyád, vagy nem vagy teljesen kezdő kutyás, akkor nyugodtan tarthatsz dobit, de nagyon jól nézd meg honnan veszed, mert kevés a jó tenyésztő!
2013. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Volt már kutyám, és a csládom is nagy kutyás.

A King of Darkness-re gondoltam.

2013. aug. 26. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Kutyasulin összefutottam egy lakásban élő dobival, semmi gond nem volt vele.

Tény, hogy sokat foglalkozik vele a gazdája, a suli által pedig nem csak mozgást, hanem feladatot is kap a kutya és lehetőséget a fajtársakkal való ismerkedésre, viszont abszolút kiegyensúlyozottnak láttam:)

2013. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor lehet, hogy bevállalom, ha lesz rá pénzem..

2013. aug. 26. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, nem én veszem a kutyust mégis olyan lelkesen olvasom a kérdésed:D :)

Sok sikert hozzá.:)

2013. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó. köszi!
2013. aug. 26. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!