Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet félős kutyussal...

Hogy lehet félős kutyussal barátságot kötni?

Figyelt kérdés
A házunkhoz jár egy kutya, aki nagyon fél. Megbeszéltük otthon és ha meg tudok vele barátkozni akkor megtarthatjuk (persze oltással és megnézné az állatorvos is). Nagyon fél, és nem sikerül a közelébe mennem. Próbáltam etetni is. Mit lehetne még megpróbálni?

2013. aug. 26. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

tedd le az ételt kicsit menj hátrébb hátha odamegy,

amikor hozzá akarsz érni gugolj le és úgy közeledj felé

2013. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. köszönöm, de azért még írhatnak mások is :)
2013. aug. 26. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom én evés közben nem közelednék idegen kutyához, nem tudhatod hogyan reagál, én inkább kis falatkákat dobnék neki, úgy hogy egyre közelebb essen hozzám, majd megpróbálnám a kezemhez csalni egy falattal.
2013. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 starrysky válasza:
Ha már közelebb mer jönni hozzád, akkor guggolj le, és szépen lassan nyújts felé a kezedet, hogy megszagolhassa. A lényeg, hogy ne tegyél semmilyen hirtelen mozdulatot, mert attól megijedhet, és akarata ellenére megharaphat. Szóval szépen lassan, fokozatosan szoktasd a jelenlétedhez. Beszélj hozzá kedvesen, s halkan. Ha lehet, akkor mélyebb hangon. A kutyák nem szeretik a magas hangokat. Persze, ha már bízik benned, akkor nem fogja zavarni, de eleinte figyelj ezekre a dolgokra. Remélem sikerül "megszelídíteni" a kutyust. :)
2013. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen etetném, és ha látod, hogy már kevésbé fél, akkor nagyon lassan, fokozatosan közeledni hozzá. Sose nyúlj hozzá felülről, mindig gugolj vagy ülj le a földre. Ha már többször megette amit kitettél neki, először csak nyújtsd a kezed, had szaglássza meg, próbáld tenyérből etetni. Mindig lassú, nyugodt mozdulatokkal, sose kapkodj. Ha megeszi a tenyeredből, több alkalommal is, közben próbáld megsimizni. Így lassan bízni fog benned. Sose légy türelmetlen, valószínűleg sokáig fog tartani a folyamat, akár több hétig is. Hagyj neki szabad választást, se fogd le soha, had csináljon amit akar, nehogy megijedjen, hogy meg akarják fogni. Szeretettel, türelemmel, lassan vedd rá, hogy önszántából menjen hozzád. És nem a tápot javaslom első körben, hanem valami csábítót, aminek nem bír ellenállni, pl párizsi vagy csirke
2013. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) remélem így már sikerülni fog
2013. aug. 26. 16:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, mindig guggolva. És szerintem nyugodtan szólhatsz hozzá kedves hangon, attól a legtöbb kutya farokcsóválásba kezd:)

És ha a közeledbe megy, akkor ne úgy akard megsimogatni, hogy felülről, vagy oldalról, hanem kezd az állánál, és a nyakánál.

2013. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ezeket csináld, etesd, mindig csenben legyél a közelében, lassú mozdulatokkal. maradj olyan távol amennyire a kutya igényli, ahoz, hogy ne szaladjon el, maradj ott. nem kell mereven a szemébe nézned, csak mindig legyél ott és lássa, hogy te adod az ételt. Amikor már nem fél majd annyira, akkor nagyon illatos, apró kajadarabokkal próbálkozhatsz, hogy közelebb jöjjön. Soha ne eröltesd a dolgot, majd ö jön, ne te közeledj, neki kell meghozni ezt a döntést, más különben el fog szaladni.Eljön a pillanat amikor a kezedböl eszik majd. Én 2 és fél hete mentettem be utcáról egy ilyen kutyust, lekölykedzett és veszélyben voltak. Csak úgy tudtam becsalni magunkhoz, hogy kivettem a kölykeit a fészekböl és mikor meghallotta a sírásukat az utca másik oldalán követett minket de csak az anyai ösztöne miatt, bejött a kertbe nagy félve aztan fél óra mulva a konyhába ahol a kicsiket elhelyeztem. Majdnem 2 napig nem mozdult mellölük, wc-re sem ment ki. Nem tudtam megközelíteni. Most ott tartunk, hogy meg tudom simogatni óvatosan és a kezemböl eszik és csóválja a farkát mikor meglát de nyakörvet még nem tudnék rárakni, vagy sétaltatni. A cél az a kiivartalanítása és gazdikeresés neki. Mindezt 2 és fél hét alatt értem el de úgy hogy egész nap 1 meterre vagyok töle a konyhában dolgozom hogy szokja a közelségem. azt hogy a fejét megsimíssam most tegnap sikerült elérnem.

szóval ha sikerülne becsalni a kertetekbe akkor gyorsabb lenne a folyamat mint így, hogy szabadon van, de minden lehetséges csak IDÖ és TÜRELEM kérdése. Sok sikert és kitartást hozzá!

2013. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!