Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám hozzászoktatni a...

Hogy tudnám hozzászoktatni a fényképezőgéphez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kutyám 7 éves, és már régóta fél a fényképezőgéptől. Persze megértem, hisz egy idegen tárgy, nem tudja, mi az. Hogy tudnám hozzászoktatni, hogy ne féljen tőle? Szeretnék hobbiból fényképezni, és ő tökéletes alany lenne :)

Köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 26. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De hogy fél? Mikor meglátja magát a fényképezőt akkor menekül ? Vagy mikor kattan a vaku?
2013. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az enyém se szereti, 1-2 képet ellehet lőni rendesen de utána nem engedi magát(értsd: elmegy) :D
2013. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kissé behúzza a farkát, lehajtja a fejét, és lassan, görnyedten elsétál a virágok közé, ahol lefekszik. Mintha szégyellné magát, vagy mintha nagyon félne.
2013. aug. 26. 19:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Persze megértem, hisz egy idegen tárgy, nem tudja, mi az. "

Egy jól szocializált kutya ilyenkor inkább kíváncsi, nem retteg. Csak azért, mert valami új, nem kell, hogy összef*ssa magát tőle.


Vedd pórázra, legyen a kezedben a fényképezgőép, és mászkáljatok így egy fél napot. Közben néha fényképezz le dolgokat, virágokat, székeket, a kutya farka végét, bármit, de ne csinálj úgy, mintha támadni akarnád, és főleg ne simogasd meg babusgasd, ha fél. Ha érdeklődést tanusít, szóban dicsérd meg, de ne túl lelkesen, nehogy aztán attól ijedjen meg.

Nagyon fontos, hogy ne csinálj nagy ügyet az egészből, ne akard neki mutogatni, meg egyáltalán ne csinálj semmit a kutyával, csak viselkedj természetesen. Ott van nálad egy fényképezőgép, na és, nem történik semmi - ezt kell vele is megértetni, de ez csak akkor fog menni, ha te sem kerítesz nagy feneket a dolognak.

2013. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2013. aug. 26. 19:35
 6/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Vannak kutyák köztük az enyém is akik nem szeretik a fényképezőnek a kattanását fotózáskor. Főleg mikor a vaku is működik. Az én kutyám egyáltalán nem félős, de amikor a fényképezőgépet a tokjából előveszem és meghallja a tépőzár hangját már akkor fel kell fektéből és elsétál másfelé. Ha meg helyben van és úgy fényképezem akkor a fülét hátracsapja, tehát a fénykép nem sikerül mert én álló füllel akarom fényképezni és nem lapítottal.

Ezt úgy küszöbölöm ki, hogy leültetem és a fotós mögé állok és valami szarságot mondok neki, hogy a fülét hegyezze. De ha el akarná hagyni a helyét akkor meg úgy, hogy én fényképezek és megkérem a havert, hogy tartsa ülőhelyzetben amíg csinálok pár fotót és közben pisszegek neki.

Az előző kutyám a fordítottja volt ő imádott pózolni.

2013. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Még valami, a zár hangot kiiktatom ha mobillal fotózok.
2013. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én menhelyi kutyákat fotózok, telefonnal. Direkt azzal, mert pici és nincs hangja. Vakuzni nem szeretek. Inkább kint fotózom őket a szabadban. Próbáld meg "akció közben". Jobb kezedben az automata masina, ballal pl labdát eldobod, kutya szalad utána, amikor hozza visszafelé, fotózhatsz. Le is ülhetsz mellé a földre, egybekötöd az ül/fekszik/marad parancs gyakorlásával. Pl ültetheted szép háttér elé. Lényeg, hogy valami egyebet is kelljen csinálnia, amit már ismer és megszokta, ez lehet trükk vagy parancs vagy szimpla játék. És próbálj meg az ő szemmagasságából fotózni, ne felülről. Használhatsz jutalomfalatot is, akkor csak rád figyel, ha egyik kezedben tartasz valami finomat - másik kezeddel kattinthatsz :)
2013. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Megpróbálom, a jutalomfalatos az talán sikerülhet(imádja a hasát <3), meg a labdás is, holnap megpróbálom őket :D Továbbá a sétáltatósat meg az ilyesmiket is ^^

2013. aug. 26. 20:33
 10/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Én azt javasolnám, hogy a kutya legyen pórázon melletted, a fényképezőgéppel pedig kattints párat, minden kattintásnál azonnal jöjjön a juti (így pozitív élménnyel tárítja a hangját...). Pár nap gyakorlás után használd a vakut is, de ne egyenesen a kutyára, és szintén rögtön jöjjön a juti...ha rendesen begyakorlod, nem csak hogy nem fog félni tőle, hanem még a kamerába is néz majd :)
2013. aug. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!