Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyás gazdik, tenyésztők?

Hovarju kérdése:

Több kutyás gazdik, tenyésztők?

Figyelt kérdés
Elsősorban titeket szeretnélek kérdezni. Több kutya esetén, hogy jut idő mindegyik kutyára? Mindegyikkel ugyanannyit foglalkoztok? Mi az az "ideális" létszám, ami kordában tartható és amire még a fajtának megfelelő foglalkozást, időt biztosítani lehet?

2013. aug. 26. 21:09
1 2 3
 1/29 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Nem vagyok tenyésztő, csak gazda.

Amikor még kettő meg három kutyám volt egyszerre, szinte mindegyikkel egyszerre csináltam mindent. A sétáltatástól a kutyasuliig szinte mindent. A munkába is egyszerre vittem mindet. Számomra a kettő az ideálisabb létszámnak.

Bár a kordában tartás nem jelentett nehézséget, mert az újonnan jött kutya automatikusan beilleszkedett a már meglévők közé. Foglalkozni csak azzal foglalkoztam többet, amelyik még nem érte el azt a szintet amit kívántam tőle.

2013. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ.

Hogy tudtál közlekedni egyszerre több kutyával? a kutyasuliba ugyanarra a foglalkozásra jártál mindegyikkel?

2013. aug. 26. 21:26
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

8 kutya van otthon, 6 igényel komolyabb foglalkozást, velük sportolunk, versenyzünk, a fennmaradó kettő csak sétál.

vannak közös foglalkozások, vannak egyéniek. időmtől függ, hogy egyéniben mikor-kire mennyi jut, néha egy nap ledolgozom mindet, néha csak napi 2-3at (a továbbiakat meg másnap).

hozzátenném, hogy otthon dolgozom. ha napi 8 órát töltenék távol, akkor nem tudnám így megoldani. ha csak gyorsan lelabdázom reggel a bandát, és kérek tőlük egy-két engedelmes feladatot, azzal már elrepül 2 óra... egyéni foglalkozás meg fejenként egy órás szokott lenni, de legalább 30-40 perc. napi 8 órás munka mellett max a felét vállalnám. mármint aktív, versenyző kutyákkal, ugyanezen a szinten, mint ahogy most csináljuk.

2013. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátnőm, ő is feljár az oldalra, de mostanában nagyon ritkán.

Neki 10 fős falkája van (+ 1 cica), kinti-benti kutyák. 9 kutyus már felnőtt, behívhatóak, jól szocializált kutyák, az tizedik most kamasz.

4 éves a legidősebb egyébként, szóval nagyon sok munkája van bennük. Főiskolára jár, emellett állatotthona van a szüleinek és ő is rengeteget segít az ottani munkákban.

Rendszeresen mozgatja őket, mindegyik kutyus izmos.

Van köztük egy bordeauxi dog, ő 1,5 éves koráig egy kis kennelben élt, mentett kutyus, nem kevés energiát/időt igényelt, h kinyíljon. Van egy siket boxere is, akit 4-5 hetesen talált és nála ragadt, ő is teljesen behívható, rendkívüli módon figyel rá.

Elképzelni nem tudom hogy csinálja, jelen helyzetben nekem pl. egy második kutya is sok lenne :)

2013. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

8 10 fős falka :-) Ezek már komoly logisztikát igényelnek. Nem lehet egyszerű a dolog.

Én úgy érzem, hogy néha erre az egy kutyára sincs elég időm.

2013. aug. 26. 21:35
 6/29 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Simán. Először egy kutyám volt 2 évig,mellé megint jött egy, a mellé egy év múlva megint egy. Tehát volt egy képzett K III vizsgás kutya az felhozta maga mellé a fiatalabbat és így tovább. A végén már három vizsgás kutya volt akikkel nem volt probléma. Póráz nélkül vittem őket, de ha nagyobb volt a tömeg akkor megkötöttem őket.

Érdekes amikor csak simán sétáltunk mindig felvettek egy sorrendet. Elől ment az idős kan, utána a pár évvel fiatalabb, és legutoljára a legfiatalabb. Végül is abban a sorrendben ahogy hozzám kerültek.

2013. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
11 kutya van itthon, belőlük 3 nyugdijas, a többiek aktivan dolgoznak. Az időseket 2 naponta hordjuk ki a határba, futnak, labdáznak, A többieknek be van osztva ki mikor téningezik. Általában 4-6 kutyát tudunk egyszerre ledolgozni, Reggel nyomolunk, délután a tréningek, és a futtatás. Mindenkire próbálunk időt szakitani. Nincs egyben az egész banda, mert nem lehet mindenkit mindenkivel, 4 kanunk van, ők nem szeretik egymást. A csajokkal nincs gond. A kennelt nem ismerik, 4 részre van osztva a kert. Este a kanok boxban alszanak, a csajok szanaszéjjel a nappaliban.2 nagyi, a 2 lányuk, és a 2 unoka, és egy utcáról összekukázott mix. szuka, kb. 15 éves, de ő a mi kis mamikánk:))))(és őt is kihordjuk szökdécselni a határba:) )
2013. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, ha családi házunk lenne, kb. fél-1 év múlva bevállalnék még egy kutyust, de így panelba nem merek.
2013. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 zsuzsabazsa ***** válasza:
Tudod mi volt a legérdekesebb az egészben, az hogy kettőt az utcán találtam nagy korában egyet meg befogadtam szintén felnőtt korban.
2013. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
REspect a sokkutyásoknak! Nekem 2 van, mellettük szokott lenni egy ideiglenes. Komolyabb munkát nem csinálok velük, pár dolgot várok el, azt tudják. Együtt szoktam velük sétálni, gyakorláskor egyszerre eggyel foglalkozom, többi helybenmarad/ kikötve vár. Mihelyst meglesz az álomházunk kerttel, olyan 4-5 állandó kutyát tervezek, és melléjük 1-2 idit. Amúgy a falka ereje meglepően jól összekovácsolja a kutyákat, de ha 1 megy, az húzza a többit is magával, amíg nem stabilak.
2013. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!