Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyam nem...

Mit tegyek? A kutyam nem birja az egyedulletet.

Figyelt kérdés

Van egy egy eves keverek kutyusom menhelyrol...nagyon kell neki az emberkozelseg, nem birja nelkulunk. Ha egesz nap kint vagyok vele, jatszunk, tanulunk, setalunk (de neki az is eleg, hogy csak ott uljek) akkor estere elfarad annyira, hogy hajnal 5ig alszik, de akkor felker es kezdodik a vonyitas, az ajtokaparas, az ablakba felugralas es a tobbi.. Ilyenkor nem szoktam hozza kimenni, de hat igy se szokott le rola. Napkozben, ha nem ulok vele egesz nap akkor szinten a fent leirtakat csinaljaa. Ha elmegyek valahova utanam szokik. Mindig csinaljuk a keritest, de valahol meg mindig kijon. Szoval sose tudunk elmenni ugy, ha nincs itthon senki. En szeretnem, ha bejohetne a hazba, de a szuleim nem engedik. Es, ha kezdodik a suli nem tudom mi lesz...

mit tegyek?


2013. aug. 27. 12:21
 1/4 sippara ***** válasza:
Nevelés! A kutya nem "nem bírja az egyedüllétet", meg "kell neki az ember közelsége"... egyszerűen csak látja, hogy nem vagytok elég életképesek ahhoz, hogy nélküle is megálljátok a helyeteket bárhol, ezért hát amikor elmentek, utánatok szökik, vagy esetleg vonyít, rombol, akármi - épp, mint egy anyuka, aki a belváros közepén elvesztette a 2-3 éves gyerekeit.
2013. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nekem ugyanez volt a menhelyes kutyámmal. Jó kis szeparációs stresszes eb lett belőle. Elmentünk sulizni, rendbe tettük a viszonyunkat, viszont a mai napig ha új helyre költözünk, vagy ismeretlen helyen hagyom egyedül,nyávogás van az első időszakban, ha egyedül marad. Szerintem ehhez kell egyfajta hajlam is a kutya részéről.
2013. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is menhelyes kutyám van és ez volt a probléma vele is. Nos esélyes, hogy el voltál érzékenyülve (vagy voltatok) amikor elhoztad a kutyát. Ergo nem voltál kellően erős, hogy már azonnal a vezetőt lássa benned.

Jelenleg a kutyád lehet a falkavezér s azért megy utánad, akar bemenni stb, mert úgy érzi, hogy te nem boldogulsz nélküle!


Nos ezen a sorrenden kell változtatni. Az jó ha viszed sétálni, olyankor erősödik a kapcsolatotok. Nem tudom hogy zajlik a séta de fontos, hogy ne ő húzzon téged, ne ő rántson arrébb, hogy ő most igenis pisil. Neked kell mindent irányítani és engedélyezni. :)

2013. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!