Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem a kutyám labdázó...

Hogyan tegyem a kutyám labdázóssá?

Figyelt kérdés

8 hónapos, juhászkutya.

Van valamennyi zsákmányösztöne, ha szoktunk pecázni azt élvezi, de csak kb 5-6 percig. Utána el is teszem, nehogy megunja. Tegnap vettem két teniszlabdát, és próbáltam nagyon lelkesedni, akkor vissza is hozta a labdát háromszor és oda is adta. Ma is kb 3 ilyen apportot csináltunk, utána eltettem, mert láttam, hogy annyira azért nincsen rápörögve, majd később elővettem, de akkor meg inkább csak szaglászott, a labda után futott, de a szájába se vette.

Vagy a frizbire, vagy a labdára rá szeretném pörgetni, hogy rohangásszon kicsit akkor is, ha nincs kutya, akivel játszhatna (egyébként sétálunk, úszik sokat, kötelezünk).

Hallottam erről a "vágjuk ki a labdát módszerről" is, amikor jutalomfalatot rejtünk el benne, de így is azt kap, ha visszahozza...szóval nem látom ez hogyan lenne neki több motiváció. Valakinek pár tipp?



2013. aug. 27. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
madzagos labdát vegyél, azzal lehet pecázni is. a zsákmányolás úgy tűnik jobban érdekli még a tényleges apportnál, úgyhogy ezt a vonalat erősítsd. még fiatal, ha juhászkutya, akkor valószínűleg későn érő is, úgyhogy most csak legyen minden móka és kacagás, ráérsz később is összerakni.
2013. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám csak itthon labdázik, kint se a bot, se a laszti nem érdekli. A szagok és más kutyák kötik le, meg a juti.

No de enyém amúgy is terrier, persze, hogy szaglászik.


Sokan azt mondják, hogy a labdázás, botozás, úszás az vagy jön egy kutyánál, vagy nem. De szerintem hozzá lehet szoktatni, nevelni, minden kutyát. Valahogy meg kell nekik tanítani de sajnos a módszerét én sem tudom, legalábbis eddig még egy sem vált be, amit próbáltam.


Egyébként már az is nagy haladás, hogy 3x visszaviszi neked a lasztit. Az enyém inkább csak véletlenül szokta oda hozni.

Jó lesz ez, alakulni fog még nála csak még fiatal aztán sok más dolog is érdekli. Viszont eddig jól csinálod szerintem. :)

2013. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak most sok az energia, és bármennyit sétálunk, ha nem futja ki magát, akkor otthon is még megy az ugribugri. Jobb híján én futok néha vele, de csak nagyon rövideket, mert féltem az ízületeit. Ezért lenne jó a labda:)
2013. aug. 27. 13:01
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Miért olyan fontos, hogy labdázzon? Ha vonakodik tőle, én a helyedben nem erőltetném.
2013. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát visszahozza párszor magától a labdát, ergo nem vonakodik...nyilván ha nincs kedve, nem fogom ostorral kényszeríteni...ez egy játék, egy szórakozás, nem is értem, hogyan lehetne kényszeríteni. Viszont lehet rá kedvet csinálni.

Az okokat már korábban írtam.

2013. aug. 27. 13:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Megértelek, mert az én kutyám már úgy 3,5 éves és energiabomba! :D Ha van esetleg biciklid, görkorid, akkor menjetek azzal egy kört. :) Annyira azért nem kell félteni az ízületeit szerintem, mert egyébként is rohangálna, játszana. 15-20 perc aktív futástól nem lesz baja. :) De legalaább lefárad. :D
2013. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na most csoda történt, váltott labdával volt kb 6-7 apport:D

Mondjuk kertben, gondolom ugyanez a szabadban már nem nagyon működne.

2013. aug. 27. 13:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi...

ha a kertben már többet használja a labdát, eljön az az idő, hogy szabadban is fogja. Csak óvatosan emeld az időt otthon. Inkább maradj meg egy kisebb mennyiségnél addig, míg látod, hogy nagyon is folytatná. Akkor mehet 2-vel több dobás.Aztán, kint lehet kezdeni a kevéssel ismét. Közben idősödik is a kutyád és kinövi a kamaszkort.

2013. aug. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most is folytatta volna még, de inkább eltettem, hogy megmaradjon ez az izgalom:)
2013. aug. 27. 13:59
 10/11 anonim ***** válasza:
De legalább ha kiesik a medencéből a strandlabda, akkor azt nem durantja ki, vagyha fociztok, azt sem.
2013. aug. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!