Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy egy éves...

Hogyan lehet egy egy éves kutyát összeszoktatni egy kiscicával, ha a kutya soha nem volt macska közelében?

Figyelt kérdés
Úgy kellene, hogy ne történjen baleset... van valakinek ebben tapasztalata?

2013. aug. 27. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

3,5 éves a kutyám, 5 hónapos a cicám és a kutya volt előbb.

Sokkal könnyebb, ha a kutya van meg előbb, mert a macska nehezebben fogad el új állatot, ha már megszokta, hogy egyedül van.


Nos nálunk ez így zajlott:

Vettünk boxot a cicának, azt előző este szaglászhatta a kutya.

Párom hazahozta boxban a cicát, én a kutyával kimentem a megállóba. Arrébb vonultunk és hagytuk , hogy a kutya szaglássza a boxot DE csak akkor, amikor nyugodt volt.

A macska 2-3 napig elég intenzíven fújt a kutyára de nem bántotta, csak még új volt neki a dolog. A kutya élénk volt de nem akarta bántani a cicát, csak izgi volt neki az új jövevény.

Első két este nagyon macerás volt. A cicát kiengedtük a boxból, a kutyát viszont az ágyunkhoz kötöttük ki, hogy ne legyen kergetőzés. (a cicának ugyebár szokni kellett az új helyet, ezért kellett h mászkálhasson) Rosszul is érzetük magunkat, de nem lehettünk ébren 24 órán keresztül, a lakás pedig kicsi, nem tudtuk volna őket elzárni egymástól. Nem is ajánlom, mert annál később szoknak össze.

Nos, a 3. nap délután már együtt aludtak ágyon, gyorsan dokumentáltam is a dolgot. :)

Itt a kép: [link]


Nos össz-vissz 2 hét alatt összeszoktak. Ment ugyan a kergetőzés, a macska nyávogott, hisztizett, a kutya JÁTÉKOSAN morgicsált de soha nem bántották egymást.


Az a nyitja a dologonak, hogy a lehető legtöbbet legyenek egy légtérben, és legyenek felügyelet alatt. Ha simogatod a cicát, simogasd a kutyát is, amikor nyugis.

Első pár napban többször megszagoltattuk a kutyát a cicával és fordítva. Nos, ez a macskának nem tetszett és beszereztem pár karmolást. :D Ja, és ne ijedj meg, néha a macskának nagy a hangja, már letolnád a kutyát, hogy bántotta a cicát, de sokszor valójában a macska rájátszik... hihetetlen, kis szenyók tudnak lenni. :D

2013. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem csináltam nagy faxnit belőle. Kutyát leültettem, kézben odavittem a macsekot, és látványosan simogattam. Közben figyeltem a kutyát, s időben rászóltam, ha oda akart volna kapni. 5 éves német juhász kan kutyáról van szó, "aki" nem szívelte a macskákat. Ennek ellenére két perc alatt megértette, hogy macska az enyém, és nem szedheti szét kedvére.
2013. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a 'probléma' közben megoldódott :)
2013. okt. 7. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!