Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skótjuhász? (Kérdésed túl...

Skótjuhász? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Szeretnék egy skótjuhász. A tulajdonságaival tisztában vagyok, és nevelésben is viszonylag jártas vagyok - egy ismerősöm kuvaszát kellett megnevelnem -, viszont sajnos csak lakásban tudnám tartani, napi 2-3 óra mozgás ellenében.

Tudom, hogy nagyon nagy a szőre.

Ezek mellett megfelelő lenne neki? Tudnám vinni kirándulni is hétvégénként.


És melyik kennelt ajánljátok? (kiállításra is szeretném vinni)


Ill. mikor egy ismerősömmel közöltem, hogy skótjucit, rögtön azt mondta, hogy persze, csak divatból akartam mondani, és ez bánt. ://


2013. aug. 27. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg tudnál vele ennyit foglalkozni akkor nyugodtan vehetsz, de emellett napközben is le kell vinni hogy elvégezze a dolgát.
2013. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. aug. 27. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is lakásban (3. emeleten) tartjuk a skótunkat. Készülj fel arra, hogy non-stop takarítani kell utána, hihetetlen szőrmennyiséget tud mindenhol ott hagyni. Ha megfelelően le van mozgatva, akkor egész nap alszik. Mi reggel egy óriási sétával kezdünk, utána megyünk suliba/melózni, akkor alszik. 2 körül egy gyors eü séta, este pedig egy nagy bandázós séta. Szerintem megfelelően van vele foglalkozva, most készülünk kutyasuliba is vele. Nagyon okos, családszerető kutya. A gyerekek az istenek az ő szemében, imádja őket. Jó választás :)
2013. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Képes vagyok akár hajlalban is felkelni, ha kutyáról van szó...

2013. aug. 27. 20:13
 5/5 anonim válasza:

Nem tudom azóta vettél-e már de Holiday Hills kennelt ajánlom! Nem született ott még csúnya vagy beteg kutya! Hibátlan kennel, kedves, kutyabarát eladó. (Személyes tapasztalat! Onnan van nekem is colliem)


Dragon Gold kennelről jót hallottam, de nem ismerem személyesen őket.


Kőakói kennelt nem szeretem, mert szerintem már túltenyésztettek a kutyák, és nem szimatikus a tenyésztőjük sem. Kiállításokon a kutyáit mindig szájkosárral hozza stb :/


Nyitramenti kennelt ismerem még, elég nagy híre van, de sose kedveltem ezeket a nagyhírűeket. Meg láttam már náluk elég furcsa kinézetű colliekat. És szerintem az áruk a többihez képest horrorisztikus! De jó pont, mert a tenyésztőjük sok kiállításon bíró (vagy minden kiállításon és szemlén valami jóbarátja a bíró) és ha a kutyádba ott a Nyitramenti, akkor biztosan felpontoz! :)


Holiday Hills-re bíztatlak, azok olyan vérbeli kutyák hogy csak na :) Dús bundájú, játékos, jóindulatú, kertben nevelkedett okos állatok. És azért ott is vannak ám szép eredmények, csak azok tiszta versenyek, nem ilyen-olyan ismerősnek köszönhetően elnyert díjak! :)

2014. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!