Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasolnátok...

Milyen kutyát javasolnátok ezek alapján?

Figyelt kérdés

- Kertben lakna, jól szigetelt kutyaházban.

- Remek kutyasétáltatók vannak a közelben, így napi egy sétát igényeljen, de nem kell hogy túlmozgásos legyen (tehát juhászkutya féléket ne).

- Mivel lányokra maradna a tanítása, sétáltatása, így ne legyen nagyon erős és makacs.

- Legyen jó házőrző


2013. aug. 27. 16:03
 1/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Lehet menhelyi keverék... de igazából abból, amit leírtál nem tudom hogy a lányok, akik nevelnék milyenek...mert egy kutyát soha nem fizikai erővel kell tudni tartani, hanem tekintéllyel és dominanciával...lány vagyok, és Rotim is van... ugyanakkor minden kutya igényli a foglalkozást, tehát nem elég sétáltatni majd, folyamatosan tanítani kell... írj még pár infót....hány éves fogja nevelni...volt e már kutyája, van-e lehetőség kutyasulira?
2013. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmilyet. Egy igazi házőrző kutyát (kaukázusi, komondor, közép-ázsiai, kuvasz) nem tudna egy hivatásos kutyasétáltató sétáltatni. Ezeket a kutyákat nem arra találták ki, hogy idegenek foglalkozzanak velük.


Ne legyen erős, de azért legyen jó házőrző.. komolyan... olyan elvárásai vannak itt egyeseknek!

2013. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Keverék kutyánk volt eddig is, a következő nem tudom milyen lesz, ezért kértem inkább fajtatiszta kutyára példát, úgy talán méretben be tudnám határolni hogy milyen lenne jó.

Már mind felnőttek vagyunk, a kutya szerintem rám maradna, tanításügyileg meg sétában is, mert a többiek nem igazán hajlanak rá hogy kivigyék... De ez nem érdekes :D

Kutyasuliban nem voltunk az előzővel (mikor ő született akkor még nem volt divatban) és mi tanítottuk.

Az erőset arra értettem hogy pl. az Akitáról olvastam hogy nehéz irányítani, elég domináns. Az én 60 kilómat tutira behúzná az biztos.

2.-nak: A szomszéd pulija a térdemig ér, de senki se tudna bemászni a kerítésükön, igazi kis fenevad az a kutya. Úgy hogy a méret és a házőrzés nincs egyenes arányban.

2013. aug. 27. 16:21
 4/5 ödi2 ***** válasza:

Mekkora a kert? Én pásztorkutya párti vagyok, tudom írtad hogy ne az legyen, de egy komondor például kevesebb mozgással is beéri, ha van hely, akkor megoldja magának, napi egy séta ha szellemileg is kielégítik, akkor elég és kiváló családi és házőrző kutya.

De én is javasolnám még a menhelyeket és vannak fajta mentők is, nem mindig a fajta tiszta a tuti megoldás...:)

Lányok mennyi idősek? Kutyasuliba mehetne?

Még a skót juhászt ajánlanám, de az szoros családi köteléket kíván és rengeteg kapcsolatot a gazdájával...Szóval mit szeretnétek igazán? Minek feleljen meg inkább?

2013. aug. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Lenne egy tanácsom: indulj el egy menhelyre, vagy kiképzőhöz, vagy valamilyen alapítványhoz, aki mentő, vagy vakvezető kutyát képez, azoknál önkénteskedni is lehet és ismerkedj meg pár fajtával. Az a baj, hogy te azt hiszed, hogy egy kutyát erővel kell megtartani, ami csak a neveletlen kutyák esetében van így, amivel pedig sok gondotok lesz. Tapasztalj kicsit, nézd meg milyen egy képzett nagytestűt irányítani. A komondor szerintem is jó, vagy a berni pásztor, bár ő nem olyan házörző mint a komondor, de családi kutyának jó, területörző ösztöne megvan. A kutya előtt mindenkép kerülj kapcsolatba kutyásokkal.
2013. aug. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!