Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a kiskutyákkal?

Mi legyen a kiskutyákkal?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy kölyök kutyát, már lassan egy éve, lesoványodva, legyengülve jött be az utcáról, azóta nálunk van, mert menhely nem fogadta, csak ha elaltatják, mert telítve van a hely. Beoltattuk, amikor beteg volt állatorvosi kezelést kapott, itt jön a probléma. Nem túl jók az anyagi körülményeink, az én betegségeim miatt, műtétek, gyógyszeres kezelések vannak folyamatosan, ez elég költséges és mellette a gyermekemet is nevelni kell ami ugye szintén költséges! A kutya szabadon van, soha nincs megkötve éjszaka bent lehet, nappal kint, és hát a környékünkön rengeteg a kóbor kutya, az egyik beásta magát a kerítés alatt, pont tüzelt a kutyám, bezárni nem tudtuk, mert nem voltunk itthon és pont a nagy melegekben volt a tüzelés, muszáj volt kiengedni, nehogy már megfőjön mire haza érünk, hazaérve összeragadva találtuk egy kóbor kutyával, most növekszik a hasa, sajnos mint mondtam, jelenleg nem tudunk ivartalaníttatni. Lehurrogás nélkül, a körülményeket ismerve, ti mit tennétek a kiskutyákkal? Mi jót akartunk amikor befogadtuk, de több kutyust nem tudnánk etetni, oltatni :(
2013. aug. 27. 16:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Ha több kutyát nem tudsz ellátni, eltartani, akkor egyértelmű, hogy el kell majd őket altatni. (jöhet a lehurrogás, de inkább, mint odaadni valakiknek, aztán majd lesz velük valami alapon...)
2013. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Nádszálkisasszony ***** válasza:
12%

Én megtartanám. Meg kell erősíteni a kerítést (ha jól értelmeztem összeakadt egy kóbor kutyával) faléceket felszerelni vagy bármit odatenni ami véd. Kajának meg szerintem bőven jó bármilyen ételmaradék.


Egyébként menhelyen próbálkoztatok? Mi a kutyánkat az Illatos úrtól hoztok és amikor szóbajött azt mondták csak akkor altatnak kutyust ha már nagyon beteg. Egyébként soha. Ha a menhelymellett döntötött próbálkozzatok ott!

2013. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Somogyban lakom,itt felhívtam több menhelyet is,nem tudták fogadni a kutyát,ők mondták az elaltatást,ezért tartottuk meg,az anya kutyus mindenképp marad,mert már családtag nálunk :) Gondolom a kicsiket sem fogadnák,ismerőseimnek vagy van kutyája már,vagy nem kell nekik keverék,egyet talán még be tudnánk vállalni,mert ha minden jól megy a kezeléseim véget érnek és újra dolgozhatom,akkor nem lenne gond még egy kiskutya,de még csak sejtésem sincs mennyi kiskutya születne,elaltatni sajnálnám,jó helyre ahol jól bánnak velük oda adnám szívesen,csak tényleg sokan inkább fajtatiszta kutyust keresnek.Maradékot eszik,vagyis ugyan azt amit mi,nem eszi meg a tápot,inkább betemeti földel,vagy odébb kotorja :)
2013. aug. 27. 16:36
 4/16 Nádszálkisasszony ***** válasza:
15%
Azért nem mindenkinek kell fajtiszta kutya, főleg azért mert sokan 60 ezret túl soknak tartanak értük. Ha az elajándékozás, akkor hirdesd őket fényképpel a neten Facebookon, Expresszen..csomó ilyen hirdetés van! Biztos szerető kezekre talál a odafigyeltek!:)
2013. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok van rá esély hogy találok gazdit ? :) Akkor természetesen azt választanám,hirdetem majd őket,még biztos majd kérek tanácsot,mert nem tudom mikor lehet leválasztani őket,valószínű be pánikolok ha az anya szülni kezd,nagyon kezdő vagyok ebben a témában :D
2013. aug. 27. 16:46
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

1es vagyok.


2es! Éppen van elég kóbor kutya, plusz hirdetnek is elég keveréket és fajta jellegű kutyát. Nem kell még több! Aztán élete végéig éljen úgy a kérdező, hogy ki tudja mi lett a kölykökkel, hova kerültek.


Aki nem ad pénzt, normális árat egy kutyáért, az általában nem is becsüli meg (tisztelet a kivételnek). Egy tenyésztőnél meg jóval 60e felett vannak a kölykök, úgyhogy jó lenne, ha nem adnál hülye tanácsokat! Kemény dolog az altatás, bizony az, de egyszerűen túl sok már a kóbor, "megmentett" kutya! Értsétek meg!

2013. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

1es vagyok. Persze, van rá esély, hogy találsz gazdit, de akik ilyen helyekről (apród, stb.) vesznek, hoznak kutyát, azok általában nem is becsülik meg őket. Aztán majd viszontláthatod őket az utcán, vagy valamelyik gyepin. Te tudod, de én nem vállalnám a kockázatot!


Mennyi idős vemhes lehet? Mert bizonyos ideig vetéltetni is lehet!

2013. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Nádszálkisasszony ***** válasza:
0%
Szerintem meg az ilyen helyekről mint pl Apród-ról is megbecsülik a kutyákat és szerető gazdikra lehet találni. Mi is menhelyről hoztuk ki jelképes összegért keverék kutyánkat és imádjuk, semmi pénzért nem dobnánk ki pedig neveletlen (még). Számomra az is pozitív volt, hogy rajtunk kívül sok családos és jól szituált ember is vitt ki kutyákat. Pedig menhely. És lehet, hogy velem van a baj de akkor sem "adnék ki" 60 ezeret egy fajtiszta kutyusra ha menhelyen is találok édes, aranyos, szép szerethető kutyákat!
2013. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanaz vagyok.


A menhely teljesen más, mint az apród és társai, azért ezt ne felejtsük el... Én biztosan nem vállalnám azt a kockázatot, hogy az isten tudja kikhez kerülnek a kiskutyák. És sajnos a menhelyről is kivisznek sokan úgy kutyát, hogy x idő múlva vagy visszakerül, vagy az utcáról szedik össze megint szerencsétlen jószágot. Köszönöm szépen, de én az ilyenekből nem kérek!

2013. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Az utolsónak:


Még akkor is jobban járna a kérdező, ha "akárki" elviszi. Megtartani nem tudja itt van a gond! így lehet hurrogni engem is, de itt neki az lenne a legjobb ha már az elválasztás után rögtön el is vinnék őket.


De szerintem így jobb, mintha menhely ahol lehet másnap már el altatnák.

2013. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!