Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kivételeztek valamelyik...

Ti kivételeztek valamelyik kutyátokkal? (ha több kutyád van)

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 16:19
 1/10 anonim válasza:
Mi nem, igyekszünk éreztetni mind a kettővel hogy ugyanannyira szeretjük őket:)
2013. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kajában és szeretgetésben még akkor sem kivételezek, ha a másik kutya ami nálunk van az csak ideiglenesen van befogadva. Ha a másik nem látja, akkor picit lehet húzni a kedvenc felé, de ha odajön a másik akkor neki is jár ami jár. Különben kirekesztve érzi magát a falkából, a másik meg csak pökhendibb lesz ettől.
2013. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor az gáz, ha én kivételezek az idősebb kutyámmal? A fiatalabbal sokkal többet foglalkozok, mivel 10% aktívabb fajta, de itthon a legtöbbet az időssel foglalkozok. Pl. ő kap 3 falatot, míg a másik csak egyet. Ő kap először enni, közvetlenül utána a fiatal. Meg ilyenek.
2013. aug. 27. 16:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Hmm.. jó kérdés. Az idősebb kutyám feljöhet az ágyra, a fiatalabb nem. Talán ennyi a kivételezés. Meg esetleg annyi, hogy a fiatalabbat többfelé visszük a szocializáció végett.
2013. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok. Az etetés nálunk is úgy van, hogy előbb az idősebb elé teszem le a kaját. Ha adok nekik valami falatot, akkor kap mindkettő, de van, hogy csak az kap, amelyik épp bent van.


Egyébként az idősebb kutyáknak lehet kiváltságuk, ergo valamennyit lehet velük kivételezni. Úgy tudom, hogy a farkasfalkában is megvan az idősebbek kiváltsága. Nálunk ilyen pl. az, hogy az idősebb feljöhet az ágyra, a fiatalabb nem.

2013. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én próbálom kompenzálni azt, hogy ugye már nem egyedül van, és látom rajta hogy szarul esik neki ha őt nem viszem magammal, de nem bírja a tempót....

Az ágyra az idős mindig feljöhet, a fiatal csak akkor ha hívom, meg őt le is szoktam küldeni.

2013. aug. 27. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kivételezek, mindent falkasorrendben csinálok. Először az legidősebbet etetem, simogatom, fésülöm, fürdetem, engedem ki stb, aztán a középsőt, aztán a legkisebbet. Kivéve ha a körülmények mások (pl beteg az egyik). Ha olyan kedvem lenne, kivételezhetnék, a kutyák jól neveltek.
2013. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha kivételezni akarsz, akkor ne több falatot adjál neki, hanem nagyobbat. Az a másiknak nem olyan fájó, mert az étel nagysága annyira nem mérvadó csak a mozdulat és a szándék.
2013. aug. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Én, hogyha a párom nincs itthon, akkor mindig külön viszem őket sétálni. És általában először a kisebbet szoktam, aztán az idősebbet. Semmilyen tudatosság nincs benne, így szoktam meg, meg általában a kicsi jobban elvan,míg mi odavagyunk, ha fáradt. Ennyitől még nem lesz semmi baja a másiknak. Akkor lenne nagyobb probléma a kivételezésből nálatok is, ha az egyikkel állandóan, a másikkal meg abszolút nem törődnél.
2013. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
2 kutyánk volt, nem volt pénzünk kajára, így a nagyobbat megettük a kisebb is kapott belőle. Mondhatni kivételeztünk vele...
2013. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!