Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktatok látványosan a másik...

Szoktatok látványosan a másik kutya előtt kivételezni a kedvenccel?

Figyelt kérdés

Osztálytársaméknál voltam nekik van egy nagy keverék kutyus, és egy közepes termetű skót juhászuk.


Mindkettőt egy azon menhelyről hozták, de mióta a skót juhász is oda került, őt jobban szeretik.


Mindent megkapnak, kaja, játszás, sétáltatás, szeretgetés, de például mikor sáros idő van, a nagyobbik keverék kutya hogyha magukhoz hívják rendszerint felugrál de csak azért, mert a közelben van a másik kutya amit mondhatunk inkább féltékenységnek.


De ilyen helyzetben őt elzavarják az óljába, míg a másikat kényeztetik, simogatják.


A szülei is bevallották, hogy jobban szeretik őt, de azért szeretik a másikat is.


Ez a keverék kutya, hogyan éli meg az ilyen helyzeteket? és milyen leendő problémát okozhat ez?



2013. aug. 27. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Nem.


Verekedést generál a kutyák között, lelkileg meg szeparációs problémákhoz vezet a falkából kirekesztés.

2013. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, azért sajnálom a keverék kutyust, mert egyébként nagyon kedves, csak mikor a másik is ott van akkor ugrálni kezd.
2013. aug. 27. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:

2 kutyám van nekem is, az egyik menhelyről, a másikat ismerőstől kaptuk.

Ha az egyik büntiben van, mert pl. szétszedett valamit, megtagadta a behívást, felugrált /negyedórás bünti/ akkor vele nyilván nem foglalkozom annyit. Illetve az idősebb, nem is az a bújós fajta, ő inkább szaglászik, keres valami elfoglaltságot magának, ha gyerekek akarják simogatni, nem is tűri.

Szóval nálunk ilyen szempontból a menhelyes keverék kap "több" törődést.

2013. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt, hogy az egyik kutyát odahívom és szeretgetem, a másikat pedig elküldöm, simán lehet az elküldött kutya felé dominanciagyarkolat. Féltékeny kutyáknál is használható, hogy megtanulja, nem mindig az van, amit ő akar, és hogy hagyjon teret a másik kutyának is. Ilyet én is szoktam. Az egyiket odahívom, a másikat meg elküldöm, ez még nem a világ. Persze utána odahívom a másikat is, hogy kioldjam. Aztán elküldöm mindkettőt vagy otthagyom őket, mert ugye nekem kell befejeznem a simogatást, nem nekik kell faképnél hagyniuk engem.


Egyébként szerintem mindenhol, ahol több kutya van, megvan a kedvenc, nem hiszem el, hogy nem így van. Csak annyi a különbség, hogy valaki ezt abszolút ki is mutatja a másik kutya felé, míg más nem, vagy nem teljesen.


De mondom, ez sokrétű, mert bizonyos "kivételezéseket" dominanciagyakorlatként is lehet használni, értelmezni. Illetve az idősebb egyedeknek, valamint a kölyköknek rendszerint megvan az a kiváltságuk, hogy valamennyivel több minden van nekik megengedve.

2013. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem okoz problémát,falkában is rangsor van.Az,hogy elküldik,amíg a másikkal foglalkoznak,teljesen rendben van,amennyiben ugrál,zavar.Persze fordítva is működnie kell,amikor vele foglalkoznak és a kedvenc ugrál,őt ugyan úgy el kell zavarni.
2013. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szoktam kivételezni,van kedvenc kutyám,de a másikkal is foglalkozom annyit,hogy ne legyen féltékenység.
2013. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem sajnos még nem lehet kutyám, de ha egyszer lesz nagyon fogom őt szeretni :)
2013. aug. 27. 17:08
 8/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én soha nem tettem kivételt és nem is fogok. Ha az egyiket simogatom akkor a másiknak is ugyanúgy kijár. Amikor hárman voltak akkor egymás után végig kellett szeretgetnem őket. Nem volt ok rá, hogy ne ezt tegyem.
2013. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktam kivételezni, bár bevallom az első kutyámat jobban szeretem kicsit. De ha foglalkozás vagy jutifalat vagy játék van mind2 részesül benne. A huskym annyira ne. igényli a simogatást, bújást, így a keverékem kapja az ő adagját is. Ha ideiglenes van nálam, neki kevesebb joga van, a kötődést sem viszem túlzásba mind 2nk érdekében, de vele is foglalkozva van.
2013. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!