Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
A kutyám 8 éves, keverék tacskó. Nálam van születése óta. Mindig húz és emiatt nem tudok vele nyugodtan sétálni menni. Beleuntam ebbe a 8 évnyi húzgálós sétafikába. Valakinek van valami ötlete, h szoktathatnám le erről? Próbáltam már sokféleképpen, de semmire sem reagál. Volt amikor minden nap sétáltattam, mentünk úszni, és a hazaúton mégis ugyan úgy húzott. Nem kicsit húz, hanem nagyon, majd kitépi a karomat.

2013. aug. 27. 23:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Így 8 év után jutott eszedbe foglalkozni a problémával? Gratula, kicsit elkéstél vele (kb, 7,8 évet). De egy jó kutyaiskola és oktató még segíthet...
2013. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Te aztán türelmes vagy :D
2013. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

ma 23:10!

epen azt irja h 8 evig probalta leszoktatni rola!


am nekem is volt egy ilyen nemetjuhaszom, kutya suliba is jartam vele, majdnem mindent megtanult csak epen ezt az egyet nem lehetett vele sehogy megtanitani h ne huzzon.

2013. aug. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is csinálta ezért hámot kapott a nyakörv helyett. Ahányszor húzott a hámnál fogva felemeltem (persze akkor még kicsi volt, elbírtam :D ). Pár séta után hatott a dolog és leszokott. :)
2013. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen, 8 évig próbáltam ezernyi félkeppen leszoktatni róla, volt amikor a Caesar Millan-es dologgal, volt amikor a victoria Stilwell-es "visszafordulóssal"...Nem tanult belőle semmit sem.

Nagyon sok trükköt tud (pacsi,ülj, fekszik, maradj, és két lábon is tud járni), nagyon sokat foglalkozok vele, fésülöm, babusgatom, játszok vele és én itatom ,etetem.

18/L

2013. aug. 27. 23:38
 6/17 anonim ***** válasza:

"Volt amikor minden nap sétáltattam"

Itt a hiba. A kutya tele van energiával, keveset sétál, keveset mozog, legalábbis a saját igényeihez képest. Vidd mindennap hosszú, kimerítő sétára, hámban utána is köthetsz valami nehezet, de labdázhatsz is vele, a lényeg, hogy hullafáradtan boruljon el, mire hazaértek. Ezt csináld két hétig, de tényleg minden nap, addig ne foglalkozz a húzással, utána viszont kezdd el újra végigpróbálni, amit eddig csináltál.


"Nagyon sok trükköt tud (pacsi,ülj, fekszik, maradj, és két lábon is tud járni), nagyon sokat foglalkozok vele, fésülöm, babusgatom, játszok vele és én itatom ,etetem."

És a falkavezérséggel álltok valahogy, vagy leragadtál a babusgatásnál? :) Tudod, hogyan kell úgy elindulni sétára, meg onnan hazaérkezni, hogy te vezesd őt, és ne ő téged?

2013. aug. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

3hónapig jártam vele, szóval nem kis ideig. Most a tanulmányaim miatt nem fogok tudni vele sétálgatni minden nap, de hétvégenként nagyon szívesen elviszem.

Én vagyok a főnök! Tisztában van vele, a kapun is előbb kienged, és ő csak utánam jön ki :)

Ha a kapu nyitva van, akkor sem megy ki.

Ha sétálunk valami nagy réten, vagy erdőben, simán elengedhetem, mert visszajön. Az egyetlen probléma vele a sétálás.

2013. aug. 27. 23:52
 8/17 anonim ***** válasza:
nem próbálgatni kell mindenféle technikát, hanem egyet kell alkalmazni, de az jól és kitartóan. Az, hogy te próbáltál valamit, még nem azt jelenti, hogy valóban jól is csináltad. Ennek az eredménye, hogy nem jutottál semmire.
2013. aug. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát a leírás alapján úgy tűnik, tényleg sok mindent megpróbáltál. :) A helyzet az, hogy szerintem (de ezzel nem fognak egyetérteni sokan) minden kutyának vannak olyan tulajdonságai ("személyiségjegyei"), amihez erősen ragaszkodnak, és arról lenevelni nagyon nehéz. Ha 8 éve próbálkozol, szerintem ideje elfogadnod, hogy ő bizony ilyen, és húz. Egyébként olyan nincs, hogy az embernek nincs ideje sétálni menni a kutyával. Felelős vagy a kutyáért, sétálni pedig muszáj vele naponta, akár mekkora kertetek is van (ok, ha több hektár, akkor elég azt körbejárni együtt. :) ).
2013. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, talán tényleg igazad van legutolsó. Lehet h el kellene így fogadnom. Az a gond, h iszonyatosan fáj egy egy sétálás után a karom, nehéz visszatartani.

Szeretek vele sétálni, de ami sok az sok.

Lehet h meg kellene vernem, ha húz? Nem szeretném bántani szegényt. Néha elcsattan egy két pofonféle, de nem szoktam bántani.

Nemsokára érettségizni fogok, alapból későn járok haza, 4-5-re érek haza suliból, plusz gyógytesi, gyógyúszás, kézilabda edzésem van. Járok lovagolni is, és elég jól rajzolok és festek is, szóval ezekre megy el az időm. Nem sok időm marad majd kutyát sétáltatni, napi fél órát max, hétvégén akár 3-5 órát is sétálgatunk. Ha megyek a boltba vagy akárhova, akkor is jön velem.

2013. aug. 28. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!