Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi legyen?

Most mi legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnél egy labrador retrievert. A szüleim nem szeretnének, pedig már van két másik kutyánk.Egy roti és egy tacskó szuka. Mindkettőt én gondozom, pedig csak az egyik az enyém. A húgomnak több állatkája is van (vadászgörény, hörcsög), de ő nem gondoskodik egyről sem. Én felelősséget vállalok a kutyámért és az övéért is, és lelkesen gondozom őket. Pár napja szóba jött, hogy vennénk még egy rottweiler kutyát, de az a húgomé lenne. (Ami megint rám maradna). Én mondtam, hogy mivel így is úgy is én gondoznám, miért nem lehetne olyan kutyánk, amit én is szeretnék? Ebbe viszont nem mentek bele. Hogy győzzem meg őket? Azt mondták, ha roti nem lehet, akkor más sem. :(

2013. aug. 27. 23:48
 1/5 A kérdező kommentje:
*szeretnék
2013. aug. 27. 23:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet. Esetleg egyre kevesebbet gondozd az állatokat, persze ne szenvedjenek, de mondjuk mondd, hogy neked tanulnod kell vagy valamit, végezzék el ők amit kell. Akkor rájönnének, hogy mennyi meló van vele (és lenne még egy új kutyával is), amit eddig te végeztél helyettük.
2013. aug. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom,minek ennyi kutya,a szülők is láthatják,hogy a huginak nem elemi szükséglete egy újabb eb.Miért akarnak éppen rotit?Hogy legyenek kölykök?Amíg nem tudjuk a motivációt,nehezen tudunk használjató tippeket adni a meggyőzéshez.
2013. aug. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is azt tanácsolnám, hogy hagyj fel a gondozásukkal. persze ételt kapjanak. nem tudom mit értesz gondozás alatt. a hörcsögöt pl. te takarítod? mert akkor simán megteheted, hogy nem nyúlsz többet a hörcsög helyéhez, hátha a szag észhez téríti a szüleidet :)

mondtad a szüleidnek, hogy az összes állatot te gondozod így is? esetleg mondd meg, hogy a következő állattal már nem vagy hajlandó foglalkozni.

persze nem kell ezt hosszútávon csinálni, mert az az állatoknak is rossz, csak egy ideig, hátha rájönnek a szüleid, hogy a húgod egyáltalán nem érdemel még egy kutyát.

2013. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mucika1997 ***** válasza:
41%

Esetleg mutass róla képeket, videókat a szüleidnek. Nézesd meg velük a Marlie és én című filmet. Mond nekik, hogy tök jó lenne, ha lenne 3 különböző fajtájú kutyus.


Egyébként, nekem labradorom van...remek választás! :)

Fogod tudni mind a 3 kutyát sétáltatni?

A labradornak hatalmas mozgásigénye van! Ha sikerül meggyőzni őket, erre készülj fel!

2013. aug. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!