Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A macskát fel lökte szagolgatt...

A macskát fel lökte szagolgatta nyalogatta csípte. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem olyan rég vittünk haza egy 4 hónapos cicát. A kutyusom nem valami jól fogadta a jövevényt, haragosan ugatott rá. Ma adtunk neki egy fél szem nyugtatót és úgy mertük még 1x oda vinni a macskát. Szagolgatta, teljesen szét nyalogatta, csupa nyál lett szegénykém, és ha jól láttam csipkedte. De nagyon vadul tette ezeket fellökte a macskát. Volt hogy hirtelenül neki ment és úgy kezdte el mindenhol csipkedni. Szerintetek? Ez jó, vagy rossz? Nem rázta közbe a farkát, a kutyánk meg semmi.. csak nagyon durván bánt a macsekkal.



2013. aug. 28. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek nyugtatózod azt a kutyát? Szólj rá, tedd a macskát boxba. Hagyd hogy megszaglássza. Ha elkezdene ugatni, szólj rá. Nevelni kell a kutyát, nem gyógyszerezni.
2013. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
MI fokozatosan szoktattuk a macskát a kutyához és bele tellett egy kis időbe, hogy elfogadja őt. Véletlenül se hagyjátok magukra őket.
2013. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért adtunk neki nyugtatót, meg legutóbb majdnem megtámadta a cicát, mert alig bírtam lefogni! És nyugalom nevelem a kutyámat...
2013. aug. 28. 11:57
 4/10 anonim ***** válasza:

ajaj, lehet, hogy kiskorától kellett volna szoktatni őket?

Nekem van egy nagytestű kutyám, véletlenül belógott a kertbe egy kiscica, előtte sokat mászkált errefelé, néha a kutyaólban találtam rá.

amikor jöttem haza, ott feküdt a cica a kert közepén, semmi nem látszott rajta, sérülés, de elpusztult. Nem tudom mit tehetett vele a kutyám. Nagyon nagyon leszidtam, néha anyám viszi sétálni a kutyát, és sosem szól rá, amikor megkergeti a macskákat.

Emiatt nem szeretnék ide cicát, biztos baja lenne.

2013. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engedelmeskedik valamelyikőtöknek a kutya, akkor nehéz lesz az össze szoktatásuk és nagy veszélynek van kitéve a cicus,de még titeket is bármikor megtámadhat. Nálunk a férjem a falkavezér. Olyan nincs hogy a kutya ne engedelmeskedjék neki. A szava parancs.
2013. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem úgy néz ki. Ha nevelnétek, nem az lenne, hogy nem bírtad lefogni.

Utolsó válaszoló, ez azért van mert a gerincét roppantotta el.

2013. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg megharapta :| Egy harapás elég a cicának, hogy elpusztuljon. Ettől félek én is.
2013. aug. 28. 12:09
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, igen nálunk is a férj a mumus ő rá hallgat, én nem vagyok elég félelmetes neki:)

Ugye, ő rá szól.. de miután meg dicsértük, hogy nem ment neki azonnal újra kezdi, és minden kezdődik előröl.

2013. aug. 28. 12:13
 9/10 sippara ***** válasza:
100%

"A kutyusom nem valami jól fogadta a jövevényt, haragosan ugatott rá. Ma adtunk neki egy fél szem nyugtatót és úgy mertük még 1x oda vinni a macskát."

Ácsi... te komolyan annyira inkompetens vagy az egész témában, hogy BENYUGTATÓZOD a kutyát??? Ha a gyereked szalad oda vadabbul a játszón egy gyerekhez, másnap őt is fél szem xanaxszal viszed? Normális vagy??? (utóbbi kérdés nem költői, komolyan kérdezem)


"Volt hogy hirtelenül neki ment és úgy kezdte el mindenhol csipkedni. Szerintetek? Ez jó, vagy rossz?"

Halvány lila gőzöd sincs a kutyád testbeszédéről, viselkedéséről, úgy egyáltalán a kutyáról. Nem gondolod, hogy mielőtt egy számára alapvetően zsákmányállatot mutatnál be neki, először VELE kéne foglalkozni?


"Azért adtunk neki nyugtatót, meg legutóbb majdnem megtámadta a cicát, mert alig bírtam lefogni! És nyugalom nevelem a kutyámat..."

Tehát saját állításod szerint is teljesen hülye/alkalmatlan vagy a kutyatartáshoz/ra, de ezt még véletlenül sem orvosolod olvasással, a kutyával való foglalkozással, ne adj' Isten kiképzővel, vagy kutyasulival, NEM! BENYUGTATÓZOD! Gratulálok, hadd adjak át neked így virtuálisan egy kitüntetést erről.


"Hát, igen nálunk is a férj a mumus ő rá hallgat, én nem vagyok elég félelmetes neki:)"

Nem is kell félelmetesnek lenni.


"Ugye, ő rá szól.. de miután meg dicsértük, hogy nem ment neki azonnal újra kezdi, és minden kezdődik előröl."

Nem rászólni kell, hanem büntetni, vagy korrigálni a cselekvést - egyikre sem vagytok képesek.


Ez az egész úgy egyben azt jelenti, hogy nektek - nem a kutyának, NEKTEK - sürgősen szükségetek lenne egy normális kutyaiskolára, vagy házhoz járó kiképzőre.

2013. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
sippara ne erölködj, látod nincs értelme. Keressetek a macskának gazdát. Talán ez még megy...
2013. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!